Terugluisteren 'Dit is de dag' van Radio 1
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 13-05-2014
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Reporter Jeen in NOS Jeugdjournaal
Steeds vaker vertellen kinderen over de scheiding van hun ouders. In het TV-programma 'Van vader naar moeder' praten kinderen met Tatum Dagelet in de auto over de scheiding van hun ouders wanneer zij hen van de ene naar de andere ouder brengt. Er is een podcast waarin kinderen vertellen over hun ervaringen en in onze YouTube serie 'Expeditie Scheiding' gaat reporter Jeen op pad om in het land te onderzoeken hoe het gaat met kinderen die gescheiden ouders hebben. Het Jeugdjournaal maakte hier een item over. Mooi dat er steeds meer platformen zijn waar kinderen hun ervaringen kunnen delen om zo andere kinderen met gescheiden ouders te steunen!Bekijk het item hier terug.
16-01-2020
Onderzoek Buddyprogramma Universiteit Utrecht
Kinderen en jongeren met gescheiden ouders, kunnen beter met de scheiding omgaan als ze online erover praten met een jonge ervaringsdeskundige Buddy (18-26 jaar). Hun schuldgevoel neemt af, ze piekeren minder en houden hun gevoelens minder verborgen. Ook de Buddy’s voelen zich betekenisvol door de gesprekken en vergeven hun ouders meer. Dit blijkt uit een 4-jarige effectstudie van de Universiteit Utrecht naar het Online-Buddy Programma van Villa Pinedo.Klik hier om meer over het onderzoek en de resultaten te lezen.
06-04-2021
NPO Radio 1 Spraakmakers: Marsha Pinedo over het Buddyprogramma
Marsha Pinedo was vandaag te gast bij het radioprogramma Spraakmakers, waarin zij onder andere vertelde over het Buddyprogramma van Villa Pinedo. Als je ouders bijna uit elkaar gaan, net uit elkaar zijn of al een tijdje gescheiden zijn, heb je als kind misschien behoefte om hierover te praten. Bij Villa Pinedo kan dat. Wij koppelen een kind aan een Buddy voor een luisterend oor, advies en antwoord op vragen via de MyBuddy App.Een Buddy is een jongere met gescheiden ouders, die trainingen heeft gevolgd om Buddy te worden. Met een Online-Buddy kunnen kinderen ervaringen over de scheiding uitwisselen. Zij kunnen hun Buddy via de MyBuddy App vertellen wat er in hun hoofd en hart omgaat.Beluister het fragment hier terug
26-05-2021
