Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger

Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 25-11-2022

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Koningin Maxima op bezoek bij Villa Pinedo

Koningin Maxima op bezoek bij Villa Pinedo

Niemand wist dat ze zou komen. De verrassing was dus erg groot toen koningin Måxima namens het Oranjefonds op bezoek kwam bij Villa Pinedo. Tijdens haar bezoek sprak Måxima met enkele van onze jongeren over de rol die Villa Pinedo speelt bij de verwerking van de scheiding van hun ouders.Zes jongeren hebben uitgebreid met koningin Måxima gesproken over de rol die Villa Pinedo speelt bij de verwerking van de scheiding van hun ouders. Koningin Måxima sprak met de jongeren over de trainingen die zij geven aan scheidingsprofessionals (rechters, mediators e.a.), hoe het is om op de redactie te werken en elke dag vragen van kinderen en gescheiden ouders op het forum te beantwoorden.Blauw Bloed zat in het complot en was er ook bij, die aflevering zie je vanaf 4.20 min hier. Het RTL Nieuws was er ook bij, deze uitzending kun je hier bekijken. Het Algemeen Dagblad heeft een artikel geschreven over het bezoek. Ook is Linda Nieuws op de hoogte van onze ontmoeting, evenals De Oranjes zelf!Het Oranje Fonds is in 2002 ontstaan toen het als cadeau werd aangeboden aan koning Willem-Alexander en koningin Måxima bij hun huwelijk. De twee zijn het beschermpaar van het fonds en ook heel betrokken bij het werk en de projecten die het doel steunt. 

17-01-2015

Lees nieuwsbericht
Podcasts Villa Pinedo

Podcasts Villa Pinedo

De ontwikkeling van de podcast in Nederland heeft het afgelopen half jaar een flinke vlucht genomen. Inmiddels luisteren miljoenen Nederlanders naar podcasts. Medewerkers en vrijwilligers van Villa Pinedo worden ook steeds vaker gevraagd om mee te denken en praten in podcasts over scheiden. Op deze pagina vind je de podcasts waar Villa Pinedo aan heeft mee gewerkt. NOS Jeugdjournaal: Sophie was te gast in een podcast van het Jeugdjournaal. Ze beantwoordt vragen als: waarom gaan ouders uit elkaar? Hoe ga je om met ruzie in huis? Wat moet je doen als je je moeder met je nieuwe stiefvader ziet zoenen? De aflevering luister je hier.  RTV Stichtse Vecht: Demi is manager van het Buddyprogramma bij Villa Pinedo. Deze Buddy's zijn allemaal jongeren met gescheiden ouders en steunen als vrijwilliger én ervaringsdeskundige kinderen die met de scheiding van hun ouders te maken hebben. In deze podcast hoor je hier alles over.  De Opvoedcast: Een scheiding is een impactvolle gebeurtenis voor zowel ouders als kinderen. Er verandert veel in het gezin. Daarnaast kun je als ouder worstelen met je eigen gevoelens en wil je je kind hier zo min mogelijk mee belasten. Vanaf welke leeftijd kun je kinderen betrekken bij het scheidingsproces? En hoe ga je met de emoties van je kind om? Laurie, Pedagoog bij CompaNanny bespreekt dit en nog meer luisteraars-vragen met gastspreker Amber van Villa Pinedo. Deze podcast luister je hier terug.  Kindbehartiger, Kind en scheiding: In deze aflevering gaat Marieke Lips, Kindbehartiger, in gesprek met Sanne, Ella en Julian. Sanne vertelt over haar werk als directeur van Villa Pinedo en haar dromen en wensen voor de toekomst. Buddy’s Ella en Julian delen hun persoonlijke ervaringen over de scheiding en geven tips voor ouders en beroepskrachten over het luisteren naar kinderen. Luister de podcast hier.</div>  

28-04-2022

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in de Volkskrant

Villa Pinedo in de Volkskrant

Kinderen hebben zelden belang bij een echtscheiding, ze presteren slechter op school, vertonen meer gedragsproblemen, zijn minder gelukkig, hebben een slechter zelfbeeld en moeizamere relaties dan kinderen uit ‘intacte’ gezinnen. Dat vond ook de Volkskrant. De Volkskrant schreef hierover een artikel in de krant van 1 maart. “Bedenk je tien keer voordat je besluit tot echtscheiding. Wie elkaar het licht in de ogen gunt, verstandige afspraken maakt en geen onrealistische verwachtingen heeft over eeuwig gelukt, heeft niet meteen een tophuwelijk maar hoeft misschien niet te scheiden”.Wat ons betreft een heel mooi advies!Lees hier het hele artikel.  

01-03-2014

Lees nieuwsbericht