Logo Villa pinedo small

Volkskrant: birdnesting, aan te raden?

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 17-01-2024

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Terugluisteren 'Dit is de dag' van Radio 1

Terugluisteren 'Dit is de dag' van Radio 1

Afgelopen dinsdag was onze Marsha Pinedo te gast bij 'Dit is de dag' van Radio 1. Dit naar aanleiding van het debat van de Tweede Kamer op dezelfde dag over vechtscheidingen. In de uitzending vertelt Marsha over het belang van scheidingseducatie, omdat ouders vaak niet door hebben wat een scheiding met kinderen doet. 'Kinderen worden vaak verscheurd tussen beide ouders, terwijl een kind openlijk van beide ouders moet kunnen houden.' Ook mediator en advocaat Petra Slingenberg is aan het woord in het programma, evenals scheidingsonderzoeker Ed Spruijt. Klik hier om de uitzending terug te luisteren!

13-05-2014

Lees nieuwsbericht
LINDA.nl: 'Kinderen met gescheiden ouders voelen vaak dat ze er alleen voor staan'

LINDA.nl: 'Kinderen met gescheiden ouders voelen vaak dat ze er alleen voor staan'

Kinderen die zich terugtrekken of andere problemen krijgen. Het is niet ongebruikelijk na een scheiding. Maar ook het gevoel dat kinderen met gescheiden ouders ervaren ‘dat ze er helemaal alleen voor staan’ blijkt nog altijd aan de orde van de dag. Om daar iets aan te doen, schreef pedagoog Sophie Mulder (26) samen met collega’s Demi Keppel en Marsha Pinedo het boek Je hoeft ’t niet alleen te doen. LINDA.nl schreef hier een artikel over.Gesprek over de scheiding met je oudersIn het boek worden praktische tips gegeven. Sophie geeft een voorbeeld: “Het is nooit te laat om met je ouders over de scheiding te praten. Ook als je jaren later vragen krijgt en de behoefte voelt hierover in gesprek te gaan met je ouders, is het goed om dat te bespreken. Als je het gesprek aangaat, bijvoorbeeld om te horen waarom ze uit elkaar gingen, krijg je ook meer begrip en context bij je eigen geschiedenis.”Een ander belangrijke tip uit het boek is dat praten over de scheiding heel belangrijk is. “Er niet over praten of gevoelens opkroppen gebeurt heel veel. Maar je mag er over praten, ook over de rotdingen Ă©n hulp zoeken als dat niet lukt. Klop eens aan bij iemand die je vertrouwt om je hart te luchten. Als je het moeilijk vindt om een gesprek te beginnen, schrijf dan eerst eens een brief aan die persoon om aan te geven waar je mee zit.”Praat over met anderenZe vertelt dat gevoelens opkroppen niet werkt. “Praat je er niet over, dan gaat het zich op een andere manier uiten. Het is voor ieder mens prettig om je emoties te kunnen ventileren. En praat je erover, dan kun je het verwerken, een plek geven en er beter mee leven. Doe je dat niet, dan blijft het een open wond. Heel je die wond, dan word je daar echt gelukkiger van.”Lees het hele artikel op LINDA.nl.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Online Workshop in De Telegraaf

Online Workshop in De Telegraaf

Gisteren werd het persbericht verstuurd naar alle media rondom een cadeautje voor alle gescheiden ouders. Vrijdag 12 september 2014 is de Dag van de Scheiding en schonken wij alle gescheiden ouders van Nederland een gratis online workshop. De workshop ‘leer kijken door de ogen van je kind’ wordt gesteund door de nieuwe ambassadeur Olympisch schaatskampioen –en tevens kind van gescheiden ouders- Mark Tuitert.Onder andere de Telegraaf pikte dit bericht op en schreef er een artikel over. Dit artikel kun je hier lezen. Het volledige persbericht dat we schreven lees je hier.

11-09-2014

Lees nieuwsbericht