Persbericht: Kado voor alle gescheiden ouders
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 10-09-2014
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Kinderpsycholoog Marga Akkerman en Buddy Isabelle over kinderen in vechtscheidingen
Er is nog steeds te weinig aandacht voor de positie van het kind in een complexe scheiding zegt kinderpsycholoog Marga Akkerman. Reporter Radio van NPO Radio 1 deed dit jaar uitgebreid onderzoek naar complexe scheidingen. Daaruit bleek dat ouders die weigeren mee te werken aan een omgangsregeling vaak resultaat boeken. Ook al heeft een rechter iets anders beslist.Ondertussen raken kinderen getraumatiseerd door ouders die vastlopen in hun onderlinge strijd. Dat is een groot probleem, want jaarlijks krijgen ruim tienduizend kinderen te maken met een complexe scheiding. Marga Akkerman bespreekt de uitzendingen van Reporter Radio en geeft haar visie op het probleem. Onze Buddy Isabelle komt ook aan het woord en deelt haar verhaal. Je hoort Isabelle vanaf minuut 7.25.Luister de uitzending hier terug.
21-12-2020
Villa Pinedo op Radio 1
Afgelopen week heeft het radioprogramma ‘De Ochtend’ op Radio 1 elke dag aandacht besteed aan de gevolgen van echtscheidingen. In de afleveringen van ‘Kind van de Rekening’ sprak Marsha elke ochtend op de radio met een aantal jongeren over deze traumatische gevolgen.Ook staatssecretaris Van Rijn kwam aan het woord om te spreken over de enorme kosten voor de maatschappij die de gevolgen van echtscheidingen met zich meebrengen. De afleveringen zijn hier terug te luisteren.
20-05-2015
Amber en Sophie over Eenoudervakanties in het Nederlands Dagblad
In een openhartig interview vertellen onze eigen Amber van Riessen en Sophie Mulder hoe vakanties voor kinderen met gescheiden ouders zowel mooie herinneringen als stressvolle momenten kunnen brengen. Amber deelt hoe zij als kind steun vond tijdens vakanties met eenoudergezinnen en hoe ze omging met het gemis van haar vader of moeder. Sophie benadrukt hoe belangrijk het is dat kinderen ruimte krijgen om hun gevoelens te uiten en dat ouders hun eigen emoties bij iemand anders kwijt kunnen. Samen laten zij zien hoe vakanties niet alleen ontspanning, maar ook waardevolle steun en herkenning kunnen bieden.Benieuwd naar het volledige artikel? Je leest het hier!
09-09-2025
