Strijdend ten onder - de Volkskrant
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 19-01-2021
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Tips aan gescheiden ouders in de Flair
Deze week gaf onze collega Sophie Mulder in het tijdschrift Flair tips aan ouders die uit elkaar gaan of zijn. Lees het artikel hieronder.
13-11-2020
Amber vertelt over de scheiding op FunX
Buddy Amber vertelde vandaag, op de Dag van de Scheiding, over de scheiding van haar ouders op radiostation FunX. Hoe was het om in een samengesteld gezin te wonen? Hoe deed ze het met spullen van het ene naar het andere huis krijgen? En hoe is het om deze ervaringen nu in te zetten om anderen te helpen als Buddy?Luister het fragment hier terug (vanaf 1 uur en 38 minuten).
13-09-2019
Tien jaar Villa Pinedo: duizenden jongeren met gescheiden ouders weten elkaar te vinden voor steun
Buddy's Sophie en Amber vertellen bij Blok & Toine op NPO Radio 1 hoe zij de scheiding van hun ouders hebben ervaren. Beide waren nog heel jong (2 en 3) toen hun ouders uit elkaar gingen. Door hun ouders of omgeving zijn ze gestimuleerd om rond hun 10e met een psycholoog te gaan praten, dat heeft zowel Sophie als Amber veel geholpen. Al op jonge leeftijd leerden zij emoties te uiten en te praten over wat je dwars zit. Toen zij jong waren bestond Villa Pinedo en het Buddyprogramma nog niet, anders hadden zij zelf ook graag ervaringen gedeeld met een Buddy. Sophie geeft aan: Een gevoel wat overeenkomt bij veel kinderen met gescheiden is: "Ik doe het wel alleen, ik red me wel". Daarom geven wij als kinderen de boodschap mee 'Je hoeft het niet alleen te doen', praat erover.Luister het fragment hier terug.
12-10-2021
