Logo Villa pinedo small

EO Eva: 'Je hoeft het niet alleen te doen' voor en door kinderen met gescheiden ouders

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 26-05-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Villa Pinedo krijgt Appeltje van Oranje van Koningin Máxima

Villa Pinedo krijgt Appeltje van Oranje van Koningin Máxima

Vanmiddag heeft Koningin Máxima de Appeltjes van Oranje uitgereikt aan de drie beste maatjesprojecten. Drie initiatieven die op succesvolle wijze verschillende groepen mensen verbinden of die ervoor zorgen dat mensen weer meedoen in de maatschappij. Anders dan voorgaande jaren, werden de 3 winnaars dit keer pas bekend gemaakt op het moment van de uitreiking. Wat normaal in klein gezelschap plaatsvindt op Paleis Noordeinde, kon nu iedereen zien via smartphone of computer. De uitzending werd gepresenteerd door Giovanca Ostiana. Koningin Máxima koos zelf de winnaar van het grote Appeltje (voor het initiatief dat het meest opvalt) uit en dat is Villa Pinedo geworden!Een hele mooie prijs t.w.v. €15.000 die wij te danken hebben aan alle 360 vrijwilligers die als Buddy kinderen met gescheiden ouders steunen en hen een luisterend oor bieden. Wat zijn we trots!Na afloop besteedden verschillende media aandacht aan de Appeltjes van Oranje en de winst van Villa Pinedo, hieronder een overzicht: Hart van Nederland interviewde Buddy's Arne en Demi vlak na de uitreiking van het AppeltjeNU.nl plaatste een video waarin een deel van de uitzending te zien isBridget Maasland en Justine Marcella maakten er een item over in RTL BoulevardHet AD schreef over de uitreiking in een artikelOok de Telegraaf wijdde een stuk aan de Appeltjes van Oranje en Villa Pinedo

09-07-2020

Lees nieuwsbericht
In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

Naar aanleiding van een Tweede Kamerdebat over vechtscheidingen dat op woensdag 14 mei 2014 heeft plaatsgevonden, nodigde Staatssecretaris Van Rijn Villa Pinedo uit om te horen en te zien voor wie hij zijn uitvoeringsplan ter voorkoming van vechtscheidingen heeft geschreven. Janina Groen was één van de jongeren die vandaag duidelijk mocht maken wat de beleveniswereld van een kind van gescheiden ouders is. Samen met Dara, Marleen, Nichal en Marsha Pinedo gingen zij vol goede moed het gesprek in.Het gesprek verliep op een open en eerlijke manier en gericht op zowel de emotionele kant als de praktische kant met concrete adviezen. Het mooiste advies wat de jongeren aan dhr. Van Rijn gaven was: “Vergeet ons niet want er wordt in een scheiding veel gepraat over ons, maar niet met ons.”Na dit gesprek gingen Janina en Marsha naar de Tweede Kamer om live bij Radio1 verslag uit te brengen over het gesprek. Bijna een kwartier lang werden er door de koptelefoon vragen gesteld die zij vanuit hun eigen ervaring zo konden beantwoorden. Hopelijk is het werk van Villa Pinedo hierdoor weer iets bekender geworden en zorgen we voor een nog groter bereik om vervolgens zoveel mogelijk mensen bewust te maken. Luister hier het fragment van Radio1 terug.Luister hierhet fragment van Radio1 terug. 

07-05-2014

Lees nieuwsbericht
Leeuwarder Courant: aangeboden, een maatje na de scheiding

Leeuwarder Courant: aangeboden, een maatje na de scheiding

Gewoon even kletsen, over de scheiding of andere zaken die spelen. Kinderen met gescheiden ouders kunnen een Online-Buddy krijgen: een jonge ervaringsdeskundige met wie ze chatten via onze app. Twee Buddy's- Rikst (24) uit Sneek en Henrik (22) uit Leeuwarden - vertellen in de Leeuwarder Courant over hun ervaringen als luisterend oor.Kinderen vertellen bijvoorbeeld over de coronamaatregelen en dat de ene ouder die veel strenger naleeft dan de andere. Of over de nieuwe partner van hun vader of moeder en dat ze ineens een slaapkamer moeten delen. Voor deze verwarrende situaties vragen ze steun van Buddy’s als Rikst en Henrik. Helend voor beide partijen: de Buddy’s zetten hun negatieve ervaringen om in iets positiefs en kinderen voelen zich gehoord.Lees het artikel hier.

16-01-2021

Lees nieuwsbericht