Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
NOS Radio 1 en BNR over scheiden

NOS Radio 1 en BNR over scheiden

Door: Elise

Geplaatst op: 18-12-2017

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy van Dijk interviewde Marsha Pinedo over het nieuwe boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'.Waarom besloot je dat je nog een boek wilde schrijven?"Stichting Villa Pinedo vindt voornamelijk online plaats. Dagelijks hebben honderden kinderen en jongeren contact met elkaar via een app. Op het platform kunnen deze jongeren praten over wat hen bezighoudt. Een aantal thema’s kwamen vaak naar voren. Daar wilde ik wat mee doen. Zo ontstond het idee voor het tweede boek. Het is een boek vol liefde geworden en tevens een mooie kroon op het tienjarig bestaan van de stichting. In het boek staan ervaringen van kinderen met gescheiden ouders voor kinderen met gescheiden ouders, om ze te laten weten dat ze het niet alleen hoeven te doen. Maar ook dat ze zich kunnen herkennen in de verhalen van anderen. Naast de verhalen staan er praktische tips in, een weekplanning en QR-codes waarmee je doorgestuurd wordt naar video’s of brieven. Het boek is je offline buddy. Iets tastbaars om bij je te dragen als je het wat moeilijker hebt."Wat hoop je met dit boek te kunnen bereiken?"Ons doel met dit boek is eigenlijk heel simpel; dat kinderen met gescheiden ouders zich niet alleen voelen in hun verdriet. Kinderen hebben vaak het gevoel dat zij de enige zijn, terwijl er misschien ook nog vier andere kinderen in hun klas zitten, waarvan de ouders gescheiden zijn. Er wordt door kinderen nog maar weinig gepraat over de scheiding en over hoe zij zich voelen. Het is belangrijk om te praten over wat je doormaakt. Als ouders net gaan scheiden, kan er in een korte tijd namelijk veel veranderen. Een verhuizing, een nieuwe partner van papa of mama, een andere school en noem maar op. Dan is het fijn om te weten dat er meer kinderen zijn die hetzelfde meemaken. Mijn hoop is dat het boek gesprekken op gang laat komen onderling en tussen kinderen en ouders."Lees het volledige interview hier.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Ouderschapsplan: Villa Pinedo bij Editie NL

Ouderschapsplan: Villa Pinedo bij Editie NL

Familierechters in Overijssel gaan ouders die in scheiding liggen, verplichten om met hun kinderen te overleggen over toekomstige zorgtaken. Buddy Simone (19) was 16 toen haar ouders scheidden en heeft nooit zo'n gesprek gehad maar had dit best graag willen hebben. "Het was bij mijn ouders echt een vechtscheiding, daarom was het niet mogelijk voor hen om goed met elkaar te communiceren. Ik moest met mijn broer en zus veel zelf opknappen. Zo waren er geen afspraken gemaakt over waar we welke feestdagen vierden."Bij Editie NL vertelt Simone hier meer over en ook Marsha Pinedo vertelt hoe zij denkt over inspraak van kinderen bij het ouderschapsplan.Bekijk de uitzending hier (vanaf minuut 3.13).

28-03-2018

Lees nieuwsbericht
Amber te horen bij Radio 1
Gevoelens van kinderen Villa Pinedo in de media kindperspectiefgescheiden ouders

Amber te horen bij Radio 1

Amber was namens Stichting Villa Pinedo te gast bij 'Dit is de Dag' op NPO Radio 1. Ze ging daar in gesprek over de over de nieuwe Sinterklaasreclame van Bol en het perspectief van kinderen met gescheiden ouders. Villa Pinedo is door Bol gevraagd feedback te geven op een concept versie van de reclame. Wij hebben gelet op het perspectief van kinderen. Wat ons raakte als kinderen met gescheiden ouders, was de hoopvolle boodschap waar veel kinderen naar verlangen: dat ouders ook na de scheiding respectvol met elkaar om kunnen gaan.Echter, hebben wij ook benadrukt dat dit voor veel gezinnen niet - of nog niet - de dagelijkse realiteit is. Het was voor ons belangrijk dat het voor de kijker duidelijk zou zijn dat de boodschap een wensbeeld is, geen verwachting of norm. Juist omdat veel kinderen teleurstelling, loyaliteitsconflicten en verdriet ervaren rondom dit soort momenten.Wat we hopen, is dat deze reclame een breder gesprek opent over wat kinderen écht nodig hebben bij een scheiding: liefde, aandacht en de ruimte om te praten over hun gevoelens. Ook tijdens de voor hen moeilijke feestdagen. Mooi dat er ruimte was voor meerdere perspectieven. Want geen situatie is hetzelfde, en dat mag er allemaal zijn.Benieuwd naar het hele gesprek? Luister dan naar het fragment bij Radio 1!

02-12-2025

Lees nieuwsbericht