Logo Villa pinedo small

Tips aan gescheiden ouders in de Flair

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 13-11-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

Naar aanleiding van een Tweede Kamerdebat over vechtscheidingen dat op woensdag 14 mei 2014 heeft plaatsgevonden, nodigde Staatssecretaris Van Rijn Villa Pinedo uit om te horen en te zien voor wie hij zijn uitvoeringsplan ter voorkoming van vechtscheidingen heeft geschreven. Janina Groen was één van de jongeren die vandaag duidelijk mocht maken wat de beleveniswereld van een kind van gescheiden ouders is. Samen met Dara, Marleen, Nichal en Marsha Pinedo gingen zij vol goede moed het gesprek in.Het gesprek verliep op een open en eerlijke manier en gericht op zowel de emotionele kant als de praktische kant met concrete adviezen. Het mooiste advies wat de jongeren aan dhr. Van Rijn gaven was: “Vergeet ons niet want er wordt in een scheiding veel gepraat over ons, maar niet met ons.”Na dit gesprek gingen Janina en Marsha naar de Tweede Kamer om live bij Radio1 verslag uit te brengen over het gesprek. Bijna een kwartier lang werden er door de koptelefoon vragen gesteld die zij vanuit hun eigen ervaring zo konden beantwoorden. Hopelijk is het werk van Villa Pinedo hierdoor weer iets bekender geworden en zorgen we voor een nog groter bereik om vervolgens zoveel mogelijk mensen bewust te maken. Luister hier het fragment van Radio1 terug.Luister hierhet fragment van Radio1 terug. 

07-05-2014

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo te gast in Utopia

Villa Pinedo te gast in Utopia

Marsha Pinedo was met Buddy's Sophie, Demi en Misha te gast in het programma Utopia op SBS6 waar ze in gesprek gingen met de bewoners. Sophie las de open brief 'Aan alle gescheiden ouders' voor en raakte de bewoners hiermee. Sommige hebben zelf gescheiden ouders en een aantal van hen zijn gescheiden. Het gesprek maakte allerlei emoties los. Bekijk het fragment hieronder terug.https://vimeo.com/365015263 Wil je de hele aflevering bekijken? Klik dan hier.  

07-10-2019

Lees nieuwsbericht
Noodoproep kinderombudsman: blijf samen ouders

Noodoproep kinderombudsman: blijf samen ouders

Uit onderzoek van de Kinderombudsman onder 7.500 kinderen, blijkt dat kinderen van gescheiden ouders aanzienlijk negatiever zijn over de band met hun ouders. Ze missen hun liefde en aandacht meer dan kinderen van wie de ouders nog bij elkaar zijn. De Kinderombudsman maakt zich hier grote zorgen over en roept ouders op om ook na de scheiding samen ouders te blijven voor hun kinderen.Kinderombudsman Margrite Kalverboer: "Te lang hebben we als volwassenen gedacht dat het wel meevalt: de impact van een scheiding op het welzijn en de ontwikkeling van een kind. Maar kinderen vertellen ons dat ze veel last hebben van een scheiding. Ze vertellen ons dat ze vooral hun ouders missen, fysiek en/of mentaal. De afwezigheid van een goede relatie met de ouders kan een kind voor het leven tekenen. En dan hebben we het over 40.000 kinderen per jaar voor wie dat een risico is. Daarom roep ik alle ouders op om ook na een scheiding ouders te blijven voor hun kinderen. Als partners ga je uit elkaar. Als ouders blijf je samen verantwoordelijk voor het welzijn van je kinderen".Iris is vrijwilliger bij Villa Pinedo en deelde in het kader van dit onderzoek, via NOS Stories welke impact de scheiding van haar ouders op haar had én nog steeds heeft.  De publicatie van de Kinderombudsman download je hier.

16-07-2024

Lees nieuwsbericht