Logo Villa pinedo small

Dansoptreden Indy bij Superkids

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 05-11-2019

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Onze Medewerker Buddyprogramma Demi Keppel schreef een artikel voor EB; het tijdschrift voor advocaten, rechters en mediators waarin alle juridische en fiscale aspecten van (echt)scheiding worden behandeld.Een mooi artikel van 3 pagina's waarin Demi ingaat op het Buddyprogramma en ervaringen van kinderen met de kinderrechter. Haar tips: Mijn allergrootste tip voor iedereen die met kinderen met gescheiden ouders werkt, is: zie en hoor het kind écht, geef erkenning voor de situatie waarin het kind zit en vraag door op gevoelens van het kind. Iets wat ouders misschien soms even vergeten, als zij een scheiding moeten regelen. Als ik terugdenk aan wanneer ik mij écht gezien voelde, was dat niet op het moment dat de scheiding helemaal perfect geregeld was of de ruzies gestopt waren. Het waren de momenten waarop mijn leraar mij een knuffel gaf toen ik moest huilen in de klas om de scheiding, ik een kaartje ontving met de tekst dat ze me zo sterk vond van een hulpverlener, en toen een volwassene in mijn omgeving vroeg hoe ik me nu écht voelde. En die kleine momentjes, die koester je als kind voor altijd.Lees het hele artikel hier.Benieuwd naar meer ervaringen van kinderen met de rechtbank? Bekijk dan deze video van Willem of lees in de blog van Roswitha hoe het zit met het hoorrecht van kinderen.

23-03-2020

Lees nieuwsbericht
NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

Vandaag verscheen een artikel in NRC waarin Buddy's Ivo en Jet vertellen over het Buddyschap. Jet had eerst zelf een Buddy en zegt hierover: "Er kwamen emoties boven, ik was onzeker en ging gebukt onder een groot schuldgevoel. Als ik bij mijn vader was over dat ik niet bij mijn moeder was en andersom. Ik had het gevoel dat ik altijd iemand teleurstelde.” Op advies van haar moeder schreef ze zich in voor een Buddy. Dat hielp. "We chatten aanvankelijk een paar keer per week, later eens per week. Dat iemand luisterde was eigenlijk al genoeg, een oplossing was niet eens echt nodig. Ik voelde me begrepen.”Nu is Jet zelf Buddy en blij dat ze andere kinderen in dezelfde situatie kan helpen. Wil je ook Buddy worden? Meld je dan hier aan.Lees het volledige interview, waarin Buddy Coördinator Sophie meer vertelt over het Buddyprogramma, hier.

31-10-2019

Lees nieuwsbericht
NPO Radio 1 Spraakmakers: Marsha Pinedo over het Buddyprogramma

NPO Radio 1 Spraakmakers: Marsha Pinedo over het Buddyprogramma

Marsha Pinedo was vandaag te gast bij het radioprogramma Spraakmakers, waarin zij onder andere vertelde over het Buddyprogramma van Villa Pinedo. Als je ouders bijna uit elkaar gaan, net uit elkaar zijn of al een tijdje gescheiden zijn, heb je als kind misschien behoefte om hierover te praten. Bij Villa Pinedo kan dat. Wij koppelen een kind aan een Buddy voor een luisterend oor, advies en antwoord op vragen via de MyBuddy App.Een Buddy is een jongere met gescheiden ouders, die trainingen heeft gevolgd om Buddy te worden. Met een Online-Buddy kunnen kinderen ervaringen over de scheiding uitwisselen. Zij kunnen hun Buddy via de MyBuddy App vertellen wat er in hun hoofd en hart omgaat.Beluister het fragment hier terug  

26-05-2021

Lees nieuwsbericht