Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Boek 'aan alle gescheiden ouders'

Boek 'aan alle gescheiden ouders'

Door: Elise

Geplaatst op: 30-09-2013

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Wat kan er gebeuren met de omgangsregeling als ouders er zelf niet uit komen?

Wat kan er gebeuren met de omgangsregeling als ouders er zelf niet uit komen?

Thomas (13 jaar) op het forum van Villa Pinedo: "Mijn ouders kunnen het maar niet eens worden over de omgangsregeling. Ze willen mij allebei in het weekend hebben." Wat kan er gebeuren in de situatie van Thomas als zijn ouders er zelf niet uitkomen?Familie- en Jeugdrechter Cees van Leuven legt het uit in dit filmpje⬇️[arve url="https://vimeo.com/user25500351/omgangsregeling?share=copy" title="Wat kan er gebeuren met de omgangsregeling als ouders er zelf niet uitkomen?" /]

28-11-2023

Lees nieuwsbericht
NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

Vandaag verscheen een artikel in NRC waarin Buddy's Ivo en Jet vertellen over het Buddyschap. Jet had eerst zelf een Buddy en zegt hierover: "Er kwamen emoties boven, ik was onzeker en ging gebukt onder een groot schuldgevoel. Als ik bij mijn vader was over dat ik niet bij mijn moeder was en andersom. Ik had het gevoel dat ik altijd iemand teleurstelde.” Op advies van haar moeder schreef ze zich in voor een Buddy. Dat hielp. "We chatten aanvankelijk een paar keer per week, later eens per week. Dat iemand luisterde was eigenlijk al genoeg, een oplossing was niet eens echt nodig. Ik voelde me begrepen.”Nu is Jet zelf Buddy en blij dat ze andere kinderen in dezelfde situatie kan helpen. Wil je ook Buddy worden? Meld je dan hier aan.Lees het volledige interview, waarin Buddy Coördinator Sophie meer vertelt over het Buddyprogramma, hier.

31-10-2019

Lees nieuwsbericht
Een brief vol stiekem verdriet

Een brief vol stiekem verdriet

Een brief vol stiekem verdriet. Dit artikel is geschreven naar aanleiding van de Open Brief aan ouders.Jaarlijks krijgen zo’n 70.000 kinderen in Nederland te maken met een scheiding. In de praktijk blijkt maar al te vaak dat er tijdens en zeker ook na dit proces te weinig aandacht bestaat voor de gedachten en gevoelens van kinderen. Om hier verandering in te brengen heeft Villa Pinedo samen met jongeren een open brief opgesteld. Deze open brief moet volwassenen bewust maken wat er in het hoofd en hart omgaat van kinderen tijdens het scheidingsproces.Het NRC schreef ook over onze Open Brief. Bron: ‘De open brief is een heel goed initiatief’ zegt pedagoog Inge van der Valk (Universiteit Utrecht) in het NRC van 29 augustus. Klik hier voor het hele artikel.Wil je de Open Brief voor ouders lezen?Klik dan hier.  

14-09-2012

Lees nieuwsbericht