Dag van de Scheiding: aandacht voor contactverlies
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 09-09-2022
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Erin in Alphens Dagblad: 'Elke scheiding heeft een eigen verhaal'
Je ziet ze niet altijd, maar ze zijn er wel: mensen die, vaak naast hun werk, studie of dagelijkse bezigheden, iets extra's doen voor de samenleving. Erin is zo'n persoon en vertelt in het Alphens Dagblad over haar vrijwilligerswerk als Buddy."Op dit moment begeleid ik drie kinderen in de Buddy App, De vragen zijn heel uiteenlopend. ze kunnen gaan over emoties, maar ook bijvoorbeeld over een toets of verliefdheid. Een scheiding verloopt nauwelijks positief en ook heeft elke scheiding een eigen verhaal. Soms zijn de contacten kort, een andere keer ben ik een hele avond aan het appen."
30-07-2021
De Telegraaf: Hoop en vertrouwen na scheiding
Marsha Pinedo, Demi Keppel en Sophie Mulder, alle drie zelf kind van gescheiden ouders, schreven samen met illustrator Marieke het boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'. De Telegraafinterviewde hen over het boek en het omgaan met de scheiding van je ouders. Marsha Pinedo: "Voor mij was de grootste uitdaging loyaliteit. Ik was continu aan het opletten wat ik zei en wilde allebei mijn ouders tevreden houden. Dat is een enorm zware taak voor een kind. Je zit steeds in een soort spagaat.Begrijp me goed: ik ben niet tegen scheiden. En ik denk ook niet dat elk kind van gescheiden ouders getraumatiseerd is. Maar het is wel van belang dat ouders beseffen wat voor impact een scheiding op hun kinderen heeft."Het hele interview lees je of via deze link.
17-05-2021
Hollandse Zaken: Klem in een vechtscheiding
Tachtig procent van de kinderen die in behandeling zijn bij Jeugdzorg hebben gescheiden ouders. Buddy Leonora was 4 jaar toen haar ouders gingen scheiden. In deze aflevering van Hollandse Zaken deelt zij, naast een andere jongere met gescheiden ouders en een gescheiden vader, haar ervaringen met de scheiding van haar ouders. Hoe zij op haar 13e in een crisis pleeggezin terecht kwam, 2,5 uur rijden van de plek waar zij woonde. Ook vertelt ze waarom de scheiding heeft bijgedragen aan haar studiekeuze: Rechten. Rechten geeft je heel erg het gevoel dat je in controle bent, dat je alles zelf kunt beslissen. Dat je altijd weet waar je aan toe bent. Het heeft me heel veel plezierige gevoelens opgeleverd dat ik dat nu kan doen. Ik had dat gevoel nooit in mijn jeugd en op deze manier heb ik het een beetje kunnen herpakken.Bekijk de uitzending van Hollandse Zaken hier.
30-06-2022
