Buddy Fenna in het Jeugdjournaal over kindgesprekken
Door: Bo
Geplaatst op: 17-07-2024
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
De Telegraaf: Hoop en vertrouwen na scheiding
Marsha Pinedo, Demi Keppel en Sophie Mulder, alle drie zelf kind van gescheiden ouders, schreven samen met illustrator Marieke het boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'. De Telegraafinterviewde hen over het boek en het omgaan met de scheiding van je ouders. Marsha Pinedo: "Voor mij was de grootste uitdaging loyaliteit. Ik was continu aan het opletten wat ik zei en wilde allebei mijn ouders tevreden houden. Dat is een enorm zware taak voor een kind. Je zit steeds in een soort spagaat.Begrijp me goed: ik ben niet tegen scheiden. En ik denk ook niet dat elk kind van gescheiden ouders getraumatiseerd is. Maar het is wel van belang dat ouders beseffen wat voor impact een scheiding op hun kinderen heeft."Het hele interview lees je of via deze link.
17-05-2021
Marsha Pinedo in Jeugd en Co
In de rubriek 'Wie leest wat' in het blad Jeugd en Co (voor professionals in de jeugdsector) vertelt Marsha over het boek The Magic. Je spreekt je verlangens uit en het komt vanzelf goed, ooit. Dat is de boodschap van The Magic. Net als kinderen mag je vertrouwen op de magie dat dingen gebeuren, zonder dat je weet hoe het komt.Klik op de afbeelding om het hele interview met Marsha te lezen.
03-02-2018
Volkskrant: birdnesting, aan te raden?
De term birdnesting verwijst naar het idee dat jonge vogeltjes op het nest blijven en de ouders als ze uit elkaar gaan af en aan vliegen. De Volkskrant schreef er een artikel over. Bij birdnesting krijgen vaders en moeders ook een mooie levensles mee, meent Inge van der Valk, die aan de Universiteit Utrecht onderzoek doet naar gezinsrelaties na een scheiding. "Ze ervaren hoe het is om in twee huizen te wonen en steeds met spullen te sjouwen, iets wat gescheiden ouders ook van hun kinderen vragen."Hoe pak je het aan? Birdnesting wordt vaak gezien als de beste oplossing voor de kinderen omdat de ouders zich als het ware opofferen, waardoor hun kroost niet steeds heen en weer hoeft te pendelen. Toch is het ouderlijk huis niet doorslaggevend voor een veilig gevoel, zegt Sanne Abrahams, directeur van Villa Pinedo: Kinderen voelen zich op de eerste plaats veilig, geborgen en vrij als het goed gaat tussen de ouders en ze elkaar respecteren. Opmerkingen als: ‘Pfff… heeft papa alweer de koelkast leeggegeten?’ of: ‘Nou, je moeder heeft er weer een bende van gemaakt!’ zorgen voor kramp bij het kind.Lees het hele artikel hier.
17-01-2024
