Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
2014 in vogelvlucht: Villa Pinedo in de media

2014 in vogelvlucht: Villa Pinedo in de media

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 23-12-2014

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Nieuwsuur: complexe echtscheidingen voorkomen

Nieuwsuur: complexe echtscheidingen voorkomen

Ruim 7.000 scheidingen per jaar worden gezien als een complexe echtscheiding. Ouders hebben dan aanhoudende conflicten en verliezen het welzijn en belang van hun kinderen uit het oog. Jaarlijks ervaren 10.000 tot 14.000 kinderen ernstige hinder van de scheiding van hun ouders. Deze kinderen worden steeds vaker onder toezicht gesteld door de rechter en krijgen dan een jeugdbeschermer toegewezen. Minister Weerwind wil een alternatieve scheidingsroute, via de vrijwillige hulpverlening. Om zo te voorkomen dat deze gezinnen in een complexe echtscheiding terecht komen.In deze aflevering van Nieuwsuur vertelt Iris, vrijwilliger bij Villa Pinedo, over haar ervaringen met de scheiding. De ouders van Iris hielden zich na de scheiding allebei niet aan de gemaakte afspraken, vertelt Iris. Ze zag veel hulpverleners. Uiteindelijk greep de kinderrechter in. Haar belangrijkste boodschap: Mijn wens is dat hulpverleners en rechters beter naar de wensen en behoeften van kinderen gaan luisteren.Naast Iris komen een jeugdbeschermer, kinderrechter en trainer in jeugdzorg aan het woord.Bekijk de uitzending hier terug.

19-10-2022

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in EditieNL

Villa Pinedo in EditieNL

Het was de afgelopen dagen meermaals in de media: bedenktijd voor een scheiding. In België hebben ze dit nu ingevoerd, daar heb je dus nog 30 dagen bedenktijd voordat de echtscheiding definitief is. Eén van de belangrijkste beslissingen die je kunt nemen, moet je terug kunnen draaien, hebben zij als gedachtegoed. Hoe denk jij daarover?Villa Pinedo was op 24 juni j.l. met dit onderwerp prominent  in beeld bij EditieNL. Heb jij het item al gezien? Je kunt de aflevering met Villa Pinedo hier vanaf 07.40 minuten bekijken. 

25-06-2015

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in dagblad Trouw

Villa Pinedo in dagblad Trouw

Afgelopen maandag besteedde dagblad Trouw aandacht aan het feit dat de Tweede Kamer deze week gepraat heeft over het verbeteren van hulp bij vechtscheidingen. In het artikel wordt de Brabantse familierechter Cees van Leuven geïnterviewd, die ingaat over hoe emoties aangepakt moeten worden in de rechtszaal. Een enorm interessant artikel, dat zeker de moeite waard is om te lezen.Klik hier om het artikel te lezen.

12-05-2014

Lees nieuwsbericht