Logo Villa pinedo small

2014 in vogelvlucht: Villa Pinedo in de media

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 23-12-2014

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

AD: ‘Als kind van gescheiden ouders kies je voor een overlevingsstrategie’

AD: ‘Als kind van gescheiden ouders kies je voor een overlevingsstrategie’

Weet dat je er niet alleen voor staat Sophie: ,,De cijfers spreken voor zich: 86.000 kinderen per jaar horen dat hun ouders gaan scheiden. Je bent dus niet de enige. En ja, je kunt je heel erg alleen voelen. Dat weet ik uit eigen ervaring. Nu weet ik dat je het niet alleen hoeft te doen. Je mág om hulp vragen, je mag je eerlijk uitspreken. Je mag je ook gewoon even kut voelen, maar deel het met anderen. Het gaat om herkenning en erkenning.’’ Geef jezelf de tijd om te wennenRandi: ,,Mijn vader ging verhuizen, en ik bleef bij mijn moeder wonen. Mijn vader ging naar een huis dat ik niet kende, dat was in het begin lastig. Ik wilde daar ook graag mijn draai vinden. Samen hebben we een kamer ingericht en heb ik er een eigen plek van weten te maken. Je mag alles voelenJesse: ,,Mijn ouders scheidden toen ik 2 jaar was. Als ik bij mijn vader was en ik miste mijn moeder, dan voelde ik me bezwaard. Ik durfde niet te zeggen dat ik even wilde bellen, ook al wist ik wel dat dit oké was. Nu denk ik dat het wel goed is om te doen. Je mag alles voelen. Toen ik een jaar of 11 was, ging ik drummen. Het was, en is nog steeds, een fijne afleiding. Je vergeet de nare dingen even.’’ Krop niet op, durf te vragenSophie: ,,Bijna 70 procent van de kinderen van gescheiden ouders kropt gevoelens op, praat er niet of zelden over. Dat blijkt uit onderzoek van Villa Pinedo. Dat is een schokkend getal, er is een soort zwijgcultuur. Het is niet tof om tegen je vrienden te zeggen dat je twee dagen Netflix in bed hebt gekeken omdat je je rot voelt. Het moet allemaal goed gaan voor de buitenwereld: je moet knap en rijk zijn, je wilt het perfecte plaatje laten zien. Als kind van gescheiden ouders kies je voor een overlevingsstrategie. Mijn broertje was vooral boos op alles en iedereen, terwijl ik een aangepast kind werd: ik schikte me in de situatie, vermeed ruzies, gaf geen commentaar. Zo ga je aan jezelf voorbij: je slikt in, wilt geen probleem zijn voor de rest."Lees het hele artikel hier. Het boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'bestel je bij Bruna.

18-05-2021

Lees nieuwsbericht
VriendenLoterij steunt online-buddyproject

VriendenLoterij steunt online-buddyproject

Beschadiging bij kinderen door (v)echtscheidingVilla Pinedo krijgt een eenmalige schenking van € 250.000,- om beschadiging bij kinderen in (v)echtscheidingen te voorkomen of verzachten. De eenmalige schenking wordt ingezet om ons online-buddyproject landelijk uit te rollen en het aantal buddy’s te vergroten.De buddy’s zijn leeftijdgenoten met dezelfde ervaring en opgeleid om kinderen en jongeren tussen 12 en 24 jaar te begeleiden in het verwerken van de scheiding van hun ouders. Gedurende een aantal maanden worden deze kinderen en jongeren online bijgestaan door hun buddy. Klik hier voor meer informatie over ons online-buddyproject.Bron: http://www.vriendenloterij.nl/goede-doelen/goed-geld-gala-2017.htm

16-02-2017

Lees nieuwsbericht
Artikel op Zorg voor de Jeugd

Artikel op Zorg voor de Jeugd

In het programma Zorg voor de Jeugd werken gemeenten samen met professionals, jeugd(hulp)organisaties, ministeries en cliëntenorganisaties aan betere hulp voor kinderen, jongeren en gezinnen. Niet vanachter een bureau, maar vanuit de lokale praktijk.Voor hun website interviewden zij Marsha Pinedo en Buddy Demi. Ook Mayke komt aan het woord. Zij meldde zich als 16-jarige aan voor steun van een Buddy en is inmiddels zelf Buddy. Het interview is hier terug te lezen. Vanaf september 2016 hebben we een buddyprogramma, voor kinderen vanaf 10 jaar. Met buddy’s die zelf gescheiden ouders hebben. Via een app praten kinderen met hun eigen buddy. Kinderen vertellen bijvoorbeeld over de coronamaatregelen en hoe van de ene ouder veel mag en van de andere niets. Voor zulke verwarrende situaties vragen ze steun. Of omdat een ouder met een nieuwe partner gaat samenwonen en een kind daardoor zijn kamer moet delen. Voor zowel de buddy’s als de kinderen is de hulp helend: de buddy’s zetten hun negatieve ervaringen om in iets positiefs en kinderen voelen zich gehoord. De buddy’s krijgen van ons trainingen en coaching om dit werk te kunnen doen. We matchen kind en buddy zo goed mogelijk op basis van soortgelijke ervaringen. Kinderen hebben hiervoor geen toestemming van hun ouders nodig. Het allermooiste? Dat jongeren op jonge leeftijd vrijwilligerswerk doen door andere kinderen te helpen en hierdoor een hoger geluksgevoel ervaren.

18-05-2020

Lees nieuwsbericht