Logo Villa pinedo small

NPO Radio 1 Spraakmakers: Marsha Pinedo over het Buddyprogramma

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 26-05-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Hollandse Zaken: Klem in een vechtscheiding

Hollandse Zaken: Klem in een vechtscheiding

Tachtig procent van de kinderen die in behandeling zijn bij Jeugdzorg hebben gescheiden ouders. Buddy Leonora was 4 jaar toen haar ouders gingen scheiden. In deze aflevering van Hollandse Zaken deelt zij, naast een andere jongere met gescheiden ouders en een gescheiden vader, haar ervaringen met de scheiding van haar ouders. Hoe zij op haar 13e in een crisis pleeggezin terecht kwam, 2,5 uur rijden van de plek waar zij woonde. Ook vertelt ze waarom de scheiding heeft bijgedragen aan haar studiekeuze: Rechten. Rechten geeft je heel erg het gevoel dat je in controle bent, dat je alles zelf kunt beslissen. Dat je altijd weet waar je aan toe bent. Het heeft me heel veel plezierige gevoelens opgeleverd dat ik dat nu kan doen. Ik had dat gevoel nooit in mijn jeugd en op deze manier heb ik het een beetje kunnen herpakken.Bekijk de uitzending van Hollandse Zaken hier.

30-06-2022

Lees nieuwsbericht
NPO Radio 1: Wetsvoorstel deelgezag, hoe wenselijk is dit?

NPO Radio 1: Wetsvoorstel deelgezag, hoe wenselijk is dit?

Als het aan Sander Dekker ligt, onze minister voor Rechtsbescherming, komt er een regeling voor deelgezag van opvoeders zodat ze een grotere rol kunnen gaan spelen bij hun stiefkind. De regeling deelgezag kan voor sommige mensen een uitkomst zijn, maar niet iedereen is blij met deze ontwikkeling. In De Nieuws BV praatte Patrick Lodiers erover met Levi van Dam, orthopedagoog aan de Universiteit van Amsterdam en zelf stiefouder, en met Buddy Floor.Floor nam deel aan het gesprek om de stem van het kind te laten horen. Iedereen kan namelijk reageren op de regeling via internetconsultatie, dat is een mooi instrument, maar de mening van kinderen wordt hier niet meegenomen. Dit terwijl deze wetswijziging over de vertegenwoordiging van hun belangen gaat.Luister het fragment hier terug.

19-05-2020

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in De Telegraaf

Villa Pinedo in De Telegraaf

Het zal jullie vast niet ontgaan zijn dat De Telegraaf gisteren aandacht heeft besteed aan (v)echtscheidingen en dus ook aan Villa Pinedo. In het artikel gaat men in over de samenwerking tussen Kinderombudsman Marc Dullaert en Villa Pinedo, die samen met Fred Teeven (Justitie) en Martin van Rijn (VWS) de positie van kinderen bij (v)echtscheidingen willen gaan verbeteren.Onze Milo (11), Rachel (13), Robin (15) en Kiki (17) verschenen met foto en al in de krant, wat natuurlijk superleuk is! Maar dat is niet het belangrijkste. Als ‘ervaringsdeskundigen’ hebben ze met de verhalen over de scheiding van hun ouders aan heel Nederland laten zien dat kinderen meer weten dan dat de ouders eigenlijk weten.De lezers van De Telegraaf kregen de vraag wat zij meenemen van het advies dat gegeven is door Milo, Rachel, Robin en Kiki. Ook kregen ze de vraag of ze vinden dat er vaak te weinig aandacht is voor kinderen binnen een (vecht)scheiding. Hier kwam vaak naar voren dat co-ouderschap belangrijk wordt gevonden: dit omdat kinderen hierdoor evenveel tijd bij zowel hun vader als hun moeder aanwezig zijn.Maar het forse aantal reacties laat maar weer zien dat het gaat om een moeilijk onderwerp waarbij iedereen een andere mening heeft. Maar de boodschap is duidelijk: vergeet de kinderen niet.

14-04-2014

Lees nieuwsbericht