Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
NPO Radio 1 Spraakmakers: Marsha Pinedo over het Buddyprogramma

NPO Radio 1 Spraakmakers: Marsha Pinedo over het Buddyprogramma

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 26-05-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Radio L1 en TV L1mburg Centraal

Radio L1 en TV L1mburg Centraal

Farah Ysebaert van Villa Pinedo was te gast bij Radio L1 en Buddy Jasper bij het programma L1mburg Centraal van L1 TV, de lokale zender in Limburg. Tijdens de radio uitzending vertelde Farah hoe belangrijk het is voor kinderen dat ouders elkaar blijven zien als mede-ouders en niet alleen als ex-partners zodra zij uit elkaar zijn. Communicatie tussen de ouders en over elkaar is hierbij essentieel.Luister het fragment hier terug:[audio mp3="https://www.villapinedo.nl/wp-content/uploads/2023/01/003A606D.mp3"\]\[/audio\]Jasper deelt in de TV uitzending zijn ervaringen met de scheiding. Hij heeft als kind meerdere rechtszaken tussen zijn ouders meegemaakt. Zijn ouders hadden verschillende verwachtingen van hem, waardoor Jasper het gevoel had dat hij het nooit goed kon doen. Zijn zelfvertrouwen kreeg hierdoor een deuk.Bekijk hier het fragment.

18-01-2023

Lees nieuwsbericht
Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy van Dijk interviewde Marsha Pinedo over het nieuwe boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'.Waarom besloot je dat je nog een boek wilde schrijven?"Stichting Villa Pinedo vindt voornamelijk online plaats. Dagelijks hebben honderden kinderen en jongeren contact met elkaar via een app. Op het platform kunnen deze jongeren praten over wat hen bezighoudt. Een aantal thema’s kwamen vaak naar voren. Daar wilde ik wat mee doen. Zo ontstond het idee voor het tweede boek. Het is een boek vol liefde geworden en tevens een mooie kroon op het tienjarig bestaan van de stichting. In het boek staan ervaringen van kinderen met gescheiden ouders voor kinderen met gescheiden ouders, om ze te laten weten dat ze het niet alleen hoeven te doen. Maar ook dat ze zich kunnen herkennen in de verhalen van anderen. Naast de verhalen staan er praktische tips in, een weekplanning en QR-codes waarmee je doorgestuurd wordt naar video’s of brieven. Het boek is je offline buddy. Iets tastbaars om bij je te dragen als je het wat moeilijker hebt."Wat hoop je met dit boek te kunnen bereiken?"Ons doel met dit boek is eigenlijk heel simpel; dat kinderen met gescheiden ouders zich niet alleen voelen in hun verdriet. Kinderen hebben vaak het gevoel dat zij de enige zijn, terwijl er misschien ook nog vier andere kinderen in hun klas zitten, waarvan de ouders gescheiden zijn. Er wordt door kinderen nog maar weinig gepraat over de scheiding en over hoe zij zich voelen. Het is belangrijk om te praten over wat je doormaakt. Als ouders net gaan scheiden, kan er in een korte tijd namelijk veel veranderen. Een verhuizing, een nieuwe partner van papa of mama, een andere school en noem maar op. Dan is het fijn om te weten dat er meer kinderen zijn die hetzelfde meemaken. Mijn hoop is dat het boek gesprekken op gang laat komen onderling en tussen kinderen en ouders."Lees het volledige interview hier.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Onze Medewerker Buddyprogramma Demi Keppel schreef een artikel voor EB; het tijdschrift voor advocaten, rechters en mediators waarin alle juridische en fiscale aspecten van (echt)scheiding worden behandeld.Een mooi artikel van 3 pagina's waarin Demi ingaat op het Buddyprogramma en ervaringen van kinderen met de kinderrechter. Haar tips: Mijn allergrootste tip voor iedereen die met kinderen met gescheiden ouders werkt, is: zie en hoor het kind écht, geef erkenning voor de situatie waarin het kind zit en vraag door op gevoelens van het kind. Iets wat ouders misschien soms even vergeten, als zij een scheiding moeten regelen. Als ik terugdenk aan wanneer ik mij écht gezien voelde, was dat niet op het moment dat de scheiding helemaal perfect geregeld was of de ruzies gestopt waren. Het waren de momenten waarop mijn leraar mij een knuffel gaf toen ik moest huilen in de klas om de scheiding, ik een kaartje ontving met de tekst dat ze me zo sterk vond van een hulpverlener, en toen een volwassene in mijn omgeving vroeg hoe ik me nu écht voelde. En die kleine momentjes, die koester je als kind voor altijd.Lees het hele artikel hier.Benieuwd naar meer ervaringen van kinderen met de rechtbank? Bekijk dan deze video van Willem of lees in de blog van Roswitha hoe het zit met het hoorrecht van kinderen.

23-03-2020

Lees nieuwsbericht