Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Nieuwe directeur Sanne Abrahams op Radio 1

Nieuwe directeur Sanne Abrahams op Radio 1

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 09-09-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Amber van Riessen over kind en scheiding: “Ik werd een verdrietig muisje”
Praten over de scheidingGevoelens van kinderen steun voor kinderen emoties bij scheidingkind en scheiding

Amber van Riessen over kind en scheiding: “Ik werd een verdrietig muisje”

In een persoonlijk en ontroerend artikel vertelt onze eigen Amber van Riessen hoe de scheiding van haar ouders haar van een vrolijk meisje veranderde in een stil “muisje”. Ze blikt terug op die periode en deelt hoe belangrijk het was dat er volwassenen waren die écht zagen hoe het met haar ging. Amber laat zien hoe pedagogisch medewerkers een verschil kunnen maken door oog te hebben voor de stille signalen van een kind en door er simpelweg te zijn.Benieuwd naar het volledige artikel? Je leest het hier!

14-10-2025

Lees nieuwsbericht
Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy van Dijk interviewde Marsha Pinedo over het nieuwe boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'.Waarom besloot je dat je nog een boek wilde schrijven?"Stichting Villa Pinedo vindt voornamelijk online plaats. Dagelijks hebben honderden kinderen en jongeren contact met elkaar via een app. Op het platform kunnen deze jongeren praten over wat hen bezighoudt. Een aantal thema’s kwamen vaak naar voren. Daar wilde ik wat mee doen. Zo ontstond het idee voor het tweede boek. Het is een boek vol liefde geworden en tevens een mooie kroon op het tienjarig bestaan van de stichting. In het boek staan ervaringen van kinderen met gescheiden ouders voor kinderen met gescheiden ouders, om ze te laten weten dat ze het niet alleen hoeven te doen. Maar ook dat ze zich kunnen herkennen in de verhalen van anderen. Naast de verhalen staan er praktische tips in, een weekplanning en QR-codes waarmee je doorgestuurd wordt naar video’s of brieven. Het boek is je offline buddy. Iets tastbaars om bij je te dragen als je het wat moeilijker hebt."Wat hoop je met dit boek te kunnen bereiken?"Ons doel met dit boek is eigenlijk heel simpel; dat kinderen met gescheiden ouders zich niet alleen voelen in hun verdriet. Kinderen hebben vaak het gevoel dat zij de enige zijn, terwijl er misschien ook nog vier andere kinderen in hun klas zitten, waarvan de ouders gescheiden zijn. Er wordt door kinderen nog maar weinig gepraat over de scheiding en over hoe zij zich voelen. Het is belangrijk om te praten over wat je doormaakt. Als ouders net gaan scheiden, kan er in een korte tijd namelijk veel veranderen. Een verhuizing, een nieuwe partner van papa of mama, een andere school en noem maar op. Dan is het fijn om te weten dat er meer kinderen zijn die hetzelfde meemaken. Mijn hoop is dat het boek gesprekken op gang laat komen onderling en tussen kinderen en ouders."Lees het volledige interview hier.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Marsha Pinedo beantwoordt vragen over scheiden bij BNR Nieuwsradio

Marsha Pinedo beantwoordt vragen over scheiden bij BNR Nieuwsradio

In het programma 'Ask me anything' op BNR Nieuwsradio, gepresenteerd door Jörgen Raymann,  beantwoordde Marsha Pinedo vragen van luisteraars over scheiden.Ook kwam de video ter sprake waarin te zien is dat Isa voor duizenden mensen de brief 'Aan alle gescheiden ouders' voor las in de Ziggo Dome. Jörgen Raymann vindt dat de woorden van Isa je echt in de ziel raken.Luister het fragment terug.

14-09-2018

Lees nieuwsbericht