Villa Pinedo in Jeugdjournaal
Door: Elise
Geplaatst op: 13-09-2016
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Villa Pinedo jongere Emilio geeft tips in NOS journaal
Emilio was samen met zijn gescheiden ouders vanavond te zien in het NOS journaal van 20.00u en gaf tips aan gescheiden ouders. Marsha Pinedo vertelde hoe belangrijk het is dat het kind centraal wordt gesteld tijdens en na de scheiding. Wil je meer tips van Emilio? Volg dan onze online training. Kijk hier de uitzending van het NOS journaal terug.Eerder vandaag schreef de NOS het artikel 'Scheiden is normaal, maar de maatschappij is er nog niet op ingericht':"Er is heel veel in de maatschappij veranderd. In 1970 moest je nog kunnen bewijzen dat een partner vreemdging om te kunnen scheiden, nu houdt bijna 40 procent van de huwelijken geen stand", somt Marsha Pinedo op. "Maar de maatschappij is nog niet ingericht op die veranderingen. Er is bijvoorbeeld meer voorlichting nodig over wat een scheiding of een nieuw gezin vormen inhoudt." Lees hier het volledige artikel van de NOS.Klik hier voor meer Villa Pinedo media fragmenten.
18-12-2017
Marsha bij NH radio: 'Je hoeft het niet alleen te doen'
Marsha Pinedo was vandaag te gast bij NH radio waarin zij vertelde hoe belangrijk het is dat de 86.000 kinderen die per jaar te horen krijgen dat hun ouders uit elkaar gaan weten dat zij niet de enige zijn die dit doormaken en er altijd met anderen over kunnen praten. Het boek 'Je hoeft 't niet alleen te doen' helpt hen hierbij.In dit boek lees je allemaal echte verhalen van onszelf en andere kinderen met gescheiden ouders. Het boek gaat over heen en weer gaan tussen ouders. Over schuldgevoel. Over de hoop dat ze weer bij elkaar komen (of juist he-le-maal niet!). En al die andere dingen die je door de scheiding van je ouders meemaakt en voelt. We hebben dit boek met veel liefde gemaakt om het leven voor kinderen iets makkelijker te maken.Luister de uitzending hier terug (vanaf minuut 8.30).
03-08-2021
Scheiden zonder Schade met oud-politicus Rouvoet
Vandaag presenteert oud-politicus André Rouvoet het adviesrapport 'Scheiden...en de kinderen dan?' aan minister Sander Dekker. Hij onderzocht als voorzitter van het platform 'Scheiden zonder Schade' afgelopen maanden hoe voorkomen kan worden dat kinderen het slachtoffer zijn van ouders die uit elkaar gaan. In het platform zitten ervaringsdeskundigen, wetenschappers, de Kinderombudsman, hulpverleners en vertegenwoordigers van onder andere de Raad voor de Kinderbescherming, advocatuur, rechtspraak en maatschappelijke organisaties. En Villa Pinedo is één van deze organisaties!Zes buddy's van Villa Pinedo en Marsha Pinedo zijn meerdere keren in gesprek gegaan met Rouvoet en zijn team. We zijn er trots op dat onze ervaringsdeskundige jongeren hun verhaal hebben gedeeld en op die manier input hebben gegeven voor de aanbevelingen in het rapport! Kyra, één van de jongeren, zal het rapport in aanwezigheid van de minister overhandigd krijgen van Rouvoet. In het rapport komt het buddyproject uitgebreid aan bod als aanbeveling aan het kabinet. Een buddy voor ieder kind met gescheiden ouders die daar behoefte aan heeft, dat zou pas fantastisch zijn!
22-02-2018
