Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Villa Pinedo in Jeugdjournaal

Villa Pinedo in Jeugdjournaal

Door: Elise

Geplaatst op: 13-09-2016

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Villa Pinedo in de Volkskrant

Villa Pinedo in de Volkskrant

Kinderen hebben zelden belang bij een echtscheiding, ze presteren slechter op school, vertonen meer gedragsproblemen, zijn minder gelukkig, hebben een slechter zelfbeeld en moeizamere relaties dan kinderen uit ‘intacte’ gezinnen. Dat vond ook de Volkskrant. De Volkskrant schreef hierover een artikel in de krant van 1 maart. “Bedenk je tien keer voordat je besluit tot echtscheiding. Wie elkaar het licht in de ogen gunt, verstandige afspraken maakt en geen onrealistische verwachtingen heeft over eeuwig gelukt, heeft niet meteen een tophuwelijk maar hoeft misschien niet te scheiden”.Wat ons betreft een heel mooi advies!Lees hier het hele artikel.  

01-03-2014

Lees nieuwsbericht
De eerste kerst na de scheiding

De eerste kerst na de scheiding

De eerste kerst na de scheiding, altijd een van de meest pijnlijke momenten. Danielle (19) vertelt in het artikel van Het Parool hoe zij de eerste kerst na de scheiding vierde.Als ouders tijdens de feestdagen opeens niet meer samen zijn, is dat voor kinderen moeilijk genoeg. Goede afspraken en heldere communicatie kunnen helpen bij de verwerking van de echtscheiding. 

18-12-2012

Lees nieuwsbericht
Nieuwsuur: complexe echtscheidingen voorkomen

Nieuwsuur: complexe echtscheidingen voorkomen

Ruim 7.000 scheidingen per jaar worden gezien als een complexe echtscheiding. Ouders hebben dan aanhoudende conflicten en verliezen het welzijn en belang van hun kinderen uit het oog. Jaarlijks ervaren 10.000 tot 14.000 kinderen ernstige hinder van de scheiding van hun ouders. Deze kinderen worden steeds vaker onder toezicht gesteld door de rechter en krijgen dan een jeugdbeschermer toegewezen. Minister Weerwind wil een alternatieve scheidingsroute, via de vrijwillige hulpverlening. Om zo te voorkomen dat deze gezinnen in een complexe echtscheiding terecht komen.In deze aflevering van Nieuwsuur vertelt Iris, vrijwilliger bij Villa Pinedo, over haar ervaringen met de scheiding. De ouders van Iris hielden zich na de scheiding allebei niet aan de gemaakte afspraken, vertelt Iris. Ze zag veel hulpverleners. Uiteindelijk greep de kinderrechter in. Haar belangrijkste boodschap: Mijn wens is dat hulpverleners en rechters beter naar de wensen en behoeften van kinderen gaan luisteren.Naast Iris komen een jeugdbeschermer, kinderrechter en trainer in jeugdzorg aan het woord.Bekijk de uitzending hier terug.

19-10-2022

Lees nieuwsbericht