Logo Villa pinedo small

Radiofragment RTV NoordHolland

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 14-09-2015

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Artikel op Zorg voor de Jeugd

Artikel op Zorg voor de Jeugd

In het programma Zorg voor de Jeugd werken gemeenten samen met professionals, jeugd(hulp)organisaties, ministeries en cliëntenorganisaties aan betere hulp voor kinderen, jongeren en gezinnen. Niet vanachter een bureau, maar vanuit de lokale praktijk.Voor hun website interviewden zij Marsha Pinedo en Buddy Demi. Ook Mayke komt aan het woord. Zij meldde zich als 16-jarige aan voor steun van een Buddy en is inmiddels zelf Buddy. Het interview is hier terug te lezen. Vanaf september 2016 hebben we een buddyprogramma, voor kinderen vanaf 10 jaar. Met buddy’s die zelf gescheiden ouders hebben. Via een app praten kinderen met hun eigen buddy. Kinderen vertellen bijvoorbeeld over de coronamaatregelen en hoe van de ene ouder veel mag en van de andere niets. Voor zulke verwarrende situaties vragen ze steun. Of omdat een ouder met een nieuwe partner gaat samenwonen en een kind daardoor zijn kamer moet delen. Voor zowel de buddy’s als de kinderen is de hulp helend: de buddy’s zetten hun negatieve ervaringen om in iets positiefs en kinderen voelen zich gehoord. De buddy’s krijgen van ons trainingen en coaching om dit werk te kunnen doen. We matchen kind en buddy zo goed mogelijk op basis van soortgelijke ervaringen. Kinderen hebben hiervoor geen toestemming van hun ouders nodig. Het allermooiste? Dat jongeren op jonge leeftijd vrijwilligerswerk doen door andere kinderen te helpen en hierdoor een hoger geluksgevoel ervaren.

18-05-2020

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo krijgt Appeltje van Oranje van Koningin Máxima

Villa Pinedo krijgt Appeltje van Oranje van Koningin Máxima

Vanmiddag heeft Koningin Máxima de Appeltjes van Oranje uitgereikt aan de drie beste maatjesprojecten. Drie initiatieven die op succesvolle wijze verschillende groepen mensen verbinden of die ervoor zorgen dat mensen weer meedoen in de maatschappij. Anders dan voorgaande jaren, werden de 3 winnaars dit keer pas bekend gemaakt op het moment van de uitreiking. Wat normaal in klein gezelschap plaatsvindt op Paleis Noordeinde, kon nu iedereen zien via smartphone of computer. De uitzending werd gepresenteerd door Giovanca Ostiana. Koningin Máxima koos zelf de winnaar van het grote Appeltje (voor het initiatief dat het meest opvalt) uit en dat is Villa Pinedo geworden!Een hele mooie prijs t.w.v. €15.000 die wij te danken hebben aan alle 360 vrijwilligers die als Buddy kinderen met gescheiden ouders steunen en hen een luisterend oor bieden. Wat zijn we trots!Na afloop besteedden verschillende media aandacht aan de Appeltjes van Oranje en de winst van Villa Pinedo, hieronder een overzicht: Hart van Nederland interviewde Buddy's Arne en Demi vlak na de uitreiking van het AppeltjeNU.nl plaatste een video waarin een deel van de uitzending te zien isBridget Maasland en Justine Marcella maakten er een item over in RTL BoulevardHet AD schreef over de uitreiking in een artikelOok de Telegraaf wijdde een stuk aan de Appeltjes van Oranje en Villa Pinedo

09-07-2020

Lees nieuwsbericht
Mijn gelukkige ingewikkelde familie

Mijn gelukkige ingewikkelde familie

In de documentaire Mijn Gelukkige Ingewikkelde Familie staan drie jonge meisjes centraal die opgroeien in bijzondere gezinnen met meerdere halfbroertjes, halfzusjes, extra moeders, bonus-moeders en half-moeders. De meisjes introduceren hun gezin en confronteren hun ouders voor het eerst met hun onbeantwoorde vragen, maar uiten ook hun bewondering voor hoe ze het aangepakt hebben.Isa is één van deze meiden. Isa is actief bij Villa Pinedo in de redactie en schrijft regelmatig blogs. Daarnaast beantwoordt zij vragen op het forum. Wat mooi om te zien hoe Isa hier over haar familie vertelt!Klik hier om de uitzending terug te kijken (uitgezonden op zondag 19 november om 19.25u op NPO3). 

20-11-2017

Lees nieuwsbericht