Radiofragment RTV NoordHolland
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 14-09-2015
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’
Wendy van Dijk interviewde Marsha Pinedo over het nieuwe boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'.Waarom besloot je dat je nog een boek wilde schrijven?"Stichting Villa Pinedo vindt voornamelijk online plaats. Dagelijks hebben honderden kinderen en jongeren contact met elkaar via een app. Op het platform kunnen deze jongeren praten over wat hen bezighoudt. Een aantal thema’s kwamen vaak naar voren. Daar wilde ik wat mee doen. Zo ontstond het idee voor het tweede boek. Het is een boek vol liefde geworden en tevens een mooie kroon op het tienjarig bestaan van de stichting. In het boek staan ervaringen van kinderen met gescheiden ouders voor kinderen met gescheiden ouders, om ze te laten weten dat ze het niet alleen hoeven te doen. Maar ook dat ze zich kunnen herkennen in de verhalen van anderen. Naast de verhalen staan er praktische tips in, een weekplanning en QR-codes waarmee je doorgestuurd wordt naar video’s of brieven. Het boek is je offline buddy. Iets tastbaars om bij je te dragen als je het wat moeilijker hebt."Wat hoop je met dit boek te kunnen bereiken?"Ons doel met dit boek is eigenlijk heel simpel; dat kinderen met gescheiden ouders zich niet alleen voelen in hun verdriet. Kinderen hebben vaak het gevoel dat zij de enige zijn, terwijl er misschien ook nog vier andere kinderen in hun klas zitten, waarvan de ouders gescheiden zijn. Er wordt door kinderen nog maar weinig gepraat over de scheiding en over hoe zij zich voelen. Het is belangrijk om te praten over wat je doormaakt. Als ouders net gaan scheiden, kan er in een korte tijd namelijk veel veranderen. Een verhuizing, een nieuwe partner van papa of mama, een andere school en noem maar op. Dan is het fijn om te weten dat er meer kinderen zijn die hetzelfde meemaken. Mijn hoop is dat het boek gesprekken op gang laat komen onderling en tussen kinderen en ouders."Lees het volledige interview hier.
26-05-2021
Boek 'aan alle gescheiden ouders'
Elk jaar krijgen 70.000 thuiswonende kinderen te horen dat hun ouders gaan scheiden. Soms gaat het goed, vaak ook niet. Dat kan anders. In Aan alle gescheiden ouders laat Marsha de kinderen zelf aan het woord, in persoonlijke verhalen die iedere ouder zullen raken: wat zij meemaken, voelen en denken. Op een indringende manier openen deze kinderen je de ogen, aangevuld met tips en adviezen van deskundigen en oefeningen waar je meteen iets mee kunt. Zodat jouw kind later kan zeggen: ‘Mijn ouders? Die zijn echt goed gescheiden.’In dit boek laat Marsha Pinedo de kinderen zelf aan het woord, in persoonlijke verhalen die elke ouder zullen raken: wat zij meemaken, voelen en denken omtrent de scheiding van hun ouders. Met tips en adviezen van deskundigen inclusief oefeningen! Heb jij het boek gelezen of wil je het boek graag lezen? Word vrienden met ons op Facebook en blijf altijd op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen.Wist je dat Villa Pinedo ook workshops en trainingen geeft? Als je je aanmeldt voor de workshop, krijg je dit boek gratis. Kijk voor meer informatie kijk je op deze pagina.
30-09-2013
Leeuwarder Courant: aangeboden, een maatje na de scheiding
Gewoon even kletsen, over de scheiding of andere zaken die spelen. Kinderen met gescheiden ouders kunnen een Online-Buddy krijgen: een jonge ervaringsdeskundige met wie ze chatten via onze app. Twee Buddy's- Rikst (24) uit Sneek en Henrik (22) uit Leeuwarden - vertellen in de Leeuwarder Courant over hun ervaringen als luisterend oor.Kinderen vertellen bijvoorbeeld over de coronamaatregelen en dat de ene ouder die veel strenger naleeft dan de andere. Of over de nieuwe partner van hun vader of moeder en dat ze ineens een slaapkamer moeten delen. Voor deze verwarrende situaties vragen ze steun van Buddy’s als Rikst en Henrik. Helend voor beide partijen: de Buddy’s zetten hun negatieve ervaringen om in iets positiefs en kinderen voelen zich gehoord.Lees het artikel hier.
16-01-2021
