Logo Villa pinedo small

Villa Pinedo in het online magazine Puber.

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 25-06-2015

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Onze Medewerker Buddyprogramma Demi Keppel schreef een artikel voor EB; het tijdschrift voor advocaten, rechters en mediators waarin alle juridische en fiscale aspecten van (echt)scheiding worden behandeld.Een mooi artikel van 3 pagina's waarin Demi ingaat op het Buddyprogramma en ervaringen van kinderen met de kinderrechter. Haar tips: Mijn allergrootste tip voor iedereen die met kinderen met gescheiden ouders werkt, is: zie en hoor het kind écht, geef erkenning voor de situatie waarin het kind zit en vraag door op gevoelens van het kind. Iets wat ouders misschien soms even vergeten, als zij een scheiding moeten regelen. Als ik terugdenk aan wanneer ik mij écht gezien voelde, was dat niet op het moment dat de scheiding helemaal perfect geregeld was of de ruzies gestopt waren. Het waren de momenten waarop mijn leraar mij een knuffel gaf toen ik moest huilen in de klas om de scheiding, ik een kaartje ontving met de tekst dat ze me zo sterk vond van een hulpverlener, en toen een volwassene in mijn omgeving vroeg hoe ik me nu écht voelde. En die kleine momentjes, die koester je als kind voor altijd.Lees het hele artikel hier.Benieuwd naar meer ervaringen van kinderen met de rechtbank? Bekijk dan deze video van Willem of lees in de blog van Roswitha hoe het zit met het hoorrecht van kinderen.

23-03-2020

Lees nieuwsbericht
Podcast NOS Jeugdjournaal - Wat als je ouders uit elkaar gaan?

Podcast NOS Jeugdjournaal - Wat als je ouders uit elkaar gaan?

Waarom gaan mensen scheiden? Hoe voelt het om je ouders gescheiden te zien? Wordt er ook naar kinderen geluisterd als ouders gaan scheiden? Dat zijn allemaal vragen die kinderen stelden aan het Jeugdjournaal. Tijd voor een podcast over gescheiden ouders!Bart en Pien van het Jeugdjournaal zijn in het Parentshouse in Amsterdam. Dat is een huis waar een ouder tijdelijk kan wonen als ze gaan scheiden. De moeder van Noor en Pleun woont er en zij vertellen hun verhaal in de podcast.Ook is deskundige Sophie van Villa Pinedo te gast.Ze beantwoordt vragen als: waarom gaan ouders uit elkaar? Hoe ga je om met ruzie in huis? Wat moet je doen als je je moeder met je nieuwe stiefvader ziet zoenen? De aflevering luister je hier.</div>

14-04-2022

Lees nieuwsbericht
Anouk zag haar opa en oma jarenlang niet: 'Het was rouwen terwijl ze er nog zijn'

Anouk zag haar opa en oma jarenlang niet: 'Het was rouwen terwijl ze er nog zijn'

In het NPO programma ‘Hollandse Zaken’ staat deze keer het niet mogen zien van je kleinkind centraal. Zo mocht Buddy Anouk jarenlang haar grootouders niet zien. Een groot gemis voor zowel opa, oma als Anouk. Tot Anouk en oma Nelly elkaar ineens tegenkomen op het station. SCHEIDINGAnouk komt als kind graag bij haar opa John en oma Nelly over de vloer. Ze passen veel op en brengen alle kleinkinderen vaak naar sport of theaterlessen. Ook gaan ze met het gezin mee op vakantie. Anouk heeft er warme herinneringen aan. “We bakten ook koekjes en appeltaart, dat was echt een traditie.”De band is goed, totdat haar ouders uit elkaar gaan. Ze ziet haar opa en oma vanaf dat moment niet meer. “Ik was natuurlijk best wel jong, 12 of 13, en ik was heel erg verward; van waarom. Wat is er aan de hand? Vorige week waren we nog met elkaar, het was toch gezellig?” Ze bladert door fotoboeken van ver voor die tijd. ROUWENAnouk was erg verdrietig en begreep niet goed hoe ze zich moest voelen. “Nu moesten we rouwen terwijl ze er nog zijn.” Dat gevoel herkennen John en Nelly maar al te goed. Toen het contact werd verbroken hadden ze een heel moeilijke tijd. “Iedere keer ging je naar bed en dacht je: morgen is het misschien anders, morgen misschien wel.” HET STATIONMaar dan komt oma Nelly haar kleinkind ineens op het station tegen. “Je gaat naar je werk en je komt op het centraal station en je hoort opeens heel zacht fluisterend ‘dag oma’.”Bekijk de uitzending Hollandse Zaken hier om te zien hoe het contact tussen Anouk en haar opa en oma inmiddels verloopt.

01-08-2021

Lees nieuwsbericht