Logo Villa pinedo small

Villa Pinedo in Jeugdjournaal

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 14-09-2015

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Vechtscheiding in het NOS journaal

Vechtscheiding in het NOS journaal

Villa Pinedo jongere Jennifer vertelt over de vechtscheiding van haar ouders. Jennifer was drie toen de vechtscheiding van haar ouders begon. 20 rechtszaken in tien jaar, met 18 verschillende rechters.Bekijk hier het fragment in het NOS journaal

30-11-2016

Lees nieuwsbericht
AD: ‘Als kind van gescheiden ouders kies je voor een overlevingsstrategie’

AD: ‘Als kind van gescheiden ouders kies je voor een overlevingsstrategie’

Weet dat je er niet alleen voor staat Sophie: ,,De cijfers spreken voor zich: 86.000 kinderen per jaar horen dat hun ouders gaan scheiden. Je bent dus niet de enige. En ja, je kunt je heel erg alleen voelen. Dat weet ik uit eigen ervaring. Nu weet ik dat je het niet alleen hoeft te doen. Je mág om hulp vragen, je mag je eerlijk uitspreken. Je mag je ook gewoon even kut voelen, maar deel het met anderen. Het gaat om herkenning en erkenning.’’ Geef jezelf de tijd om te wennenRandi: ,,Mijn vader ging verhuizen, en ik bleef bij mijn moeder wonen. Mijn vader ging naar een huis dat ik niet kende, dat was in het begin lastig. Ik wilde daar ook graag mijn draai vinden. Samen hebben we een kamer ingericht en heb ik er een eigen plek van weten te maken. Je mag alles voelenJesse: ,,Mijn ouders scheidden toen ik 2 jaar was. Als ik bij mijn vader was en ik miste mijn moeder, dan voelde ik me bezwaard. Ik durfde niet te zeggen dat ik even wilde bellen, ook al wist ik wel dat dit oké was. Nu denk ik dat het wel goed is om te doen. Je mag alles voelen. Toen ik een jaar of 11 was, ging ik drummen. Het was, en is nog steeds, een fijne afleiding. Je vergeet de nare dingen even.’’ Krop niet op, durf te vragenSophie: ,,Bijna 70 procent van de kinderen van gescheiden ouders kropt gevoelens op, praat er niet of zelden over. Dat blijkt uit onderzoek van Villa Pinedo. Dat is een schokkend getal, er is een soort zwijgcultuur. Het is niet tof om tegen je vrienden te zeggen dat je twee dagen Netflix in bed hebt gekeken omdat je je rot voelt. Het moet allemaal goed gaan voor de buitenwereld: je moet knap en rijk zijn, je wilt het perfecte plaatje laten zien. Als kind van gescheiden ouders kies je voor een overlevingsstrategie. Mijn broertje was vooral boos op alles en iedereen, terwijl ik een aangepast kind werd: ik schikte me in de situatie, vermeed ruzies, gaf geen commentaar. Zo ga je aan jezelf voorbij: je slikt in, wilt geen probleem zijn voor de rest."Lees het hele artikel hier. Het boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'bestel je bij Bruna.

18-05-2021

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in de krant

Villa Pinedo in de krant

Dat kinderen van gescheiden ouders het soms heel moeilijk kunnen hebben, blijkt wel uit de cijfers die het CBS elk jaar publiceert. Op dit moment gaat één op de drie gezinnen scheiden en dit aantal lijkt enkel maar op te lopen. Om ouders bewust te maken van alle rompslomp die kinderen moeten doorstaan, heeft Wegener Media er een artikel over geschreven. "De zomervakantie is voor kinderen van gescheiden ouders niet altijd even leuk. Ze moeten hun moeder drie weken missen of gaan helemaal niet op vakantie omdat hun ouders ruziemaken over geld. Villa Pinedo biedt steun."Het hele artikel kun je hieronder terug lezen. Klik op de afbeelding voor een vergroting.

18-08-2014

Lees nieuwsbericht