Villa Pinedo in de Volkskrant
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 01-03-2014
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Hoe schadelijk is zo'n scheiding? - Help, ik heb een puber podcast
In Help, ik heb een puber! de podcast hoor je hoe het er bij Kluun en co-host Yvanka van der Zwaan thuis aan toe gaat. Pubers met paarse wallen aan de ontbijttafel, een vloedgolf aan Tikkies en altijd maar die telefoon als een verlengstuk aan de puber vastgeplakt. Heerlijk herkenbare situaties, maar hoe ga je d'r mee om? Elke week bespreken Kluun en Yvanka een nieuw puberthema met ook elke week een nieuwe expert, zij leggen het uit!Kluun en Yvanka maakten beiden een scheiding mee. Net als de puberteit, is zo'n scheiding soms ook struikelen. Hoe vertel je het aan je kinderen? En hoe maak je de periode daarna voor hen zo makkelijk mogelijk? In aflevering 19 is onze eigen Sophie Mulder (pedagoog en werkzaam bij Villa Pinedo) te gast om te vertellen over het perspectief van het kind in de scheiding. Luister de podcastaflevering hier!
17-06-2024
Villa Pinedo jongere Emilio geeft tips in NOS journaal
Emilio was samen met zijn gescheiden ouders vanavond te zien in het NOS journaal van 20.00u en gaf tips aan gescheiden ouders. Marsha Pinedo vertelde hoe belangrijk het is dat het kind centraal wordt gesteld tijdens en na de scheiding. Wil je meer tips van Emilio? Volg dan onze online training. Kijk hier de uitzending van het NOS journaal terug.Eerder vandaag schreef de NOS het artikel 'Scheiden is normaal, maar de maatschappij is er nog niet op ingericht':"Er is heel veel in de maatschappij veranderd. In 1970 moest je nog kunnen bewijzen dat een partner vreemdging om te kunnen scheiden, nu houdt bijna 40 procent van de huwelijken geen stand", somt Marsha Pinedo op. "Maar de maatschappij is nog niet ingericht op die veranderingen. Er is bijvoorbeeld meer voorlichting nodig over wat een scheiding of een nieuw gezin vormen inhoudt." Lees hier het volledige artikel van de NOS.Klik hier voor meer Villa Pinedo media fragmenten.
18-12-2017
Alle scholen in Nederland ontvangen boek Villa Pinedo
Een echtscheiding heeft veel invloed op kinderen en hun leerprestaties. Leraren kunnen de kinderen hierbij helpen. Docenten kunnen voor de leerlingen het verschil maken door te weten wat er aan de hand is en er voor de leerling zijn als dat nodig is.Lees verder op de website van de Nationale Onderwijs Gids
08-09-2016
