Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Villa Pinedo in de Volkskrant

Villa Pinedo in de Volkskrant

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 01-03-2014

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

LINDA.nl: 'Kinderen met gescheiden ouders voelen vaak dat ze er alleen voor staan'

LINDA.nl: 'Kinderen met gescheiden ouders voelen vaak dat ze er alleen voor staan'

Kinderen die zich terugtrekken of andere problemen krijgen. Het is niet ongebruikelijk na een scheiding. Maar ook het gevoel dat kinderen met gescheiden ouders ervaren ‘dat ze er helemaal alleen voor staan’ blijkt nog altijd aan de orde van de dag. Om daar iets aan te doen, schreef pedagoog Sophie Mulder (26) samen met collega’s Demi Keppel en Marsha Pinedo het boek Je hoeft ’t niet alleen te doenLINDA.nl schreef hier een artikel over.Gesprek over de scheiding met je oudersIn het boek worden praktische tips gegeven. Sophie geeft een voorbeeld: “Het is nooit te laat om met je ouders over de scheiding te praten. Ook als je jaren later vragen krijgt en de behoefte voelt hierover in gesprek te gaan met je ouders, is het goed om dat te bespreken. Als je het gesprek aangaat, bijvoorbeeld om te horen waarom ze uit elkaar gingen, krijg je ook meer begrip en context bij je eigen geschiedenis.”Een ander belangrijke tip uit het boek is dat praten over de scheiding heel belangrijk is. “Er niet over praten of gevoelens opkroppen gebeurt heel veel. Maar je mag er over praten, ook over de rotdingen én hulp zoeken als dat niet lukt. Klop eens aan bij iemand die je vertrouwt om je hart te luchten. Als je het moeilijk vindt om een gesprek te beginnen, schrijf dan eerst eens een brief aan die persoon om aan te geven waar je mee zit.”Praat over met anderenZe vertelt dat gevoelens opkroppen niet werkt. “Praat je er niet over, dan gaat het zich op een andere manier uiten. Het is voor ieder mens prettig om je emoties te kunnen ventileren. En praat je erover, dan kun je het verwerken, een plek geven en er beter mee leven. Doe je dat niet, dan blijft het een open wond. Heel je die wond, dan word je daar echt gelukkiger van.”Lees het hele artikel op LINDA.nl.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in dagblad Trouw

Villa Pinedo in dagblad Trouw

Afgelopen maandag besteedde dagblad Trouw aandacht aan het feit dat de Tweede Kamer deze week gepraat heeft over het verbeteren van hulp bij vechtscheidingen. In het artikel wordt de Brabantse familierechter Cees van Leuven geïnterviewd, die ingaat over hoe emoties aangepakt moeten worden in de rechtszaal. Een enorm interessant artikel, dat zeker de moeite waard is om te lezen.Klik hier om het artikel te lezen.

12-05-2014

Lees nieuwsbericht
Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Onze Medewerker Buddyprogramma Demi Keppel schreef een artikel voor EB; het tijdschrift voor advocaten, rechters en mediators waarin alle juridische en fiscale aspecten van (echt)scheiding worden behandeld.Een mooi artikel van 3 pagina's waarin Demi ingaat op het Buddyprogramma en ervaringen van kinderen met de kinderrechter. Haar tips: Mijn allergrootste tip voor iedereen die met kinderen met gescheiden ouders werkt, is: zie en hoor het kind écht, geef erkenning voor de situatie waarin het kind zit en vraag door op gevoelens van het kind. Iets wat ouders misschien soms even vergeten, als zij een scheiding moeten regelen. Als ik terugdenk aan wanneer ik mij écht gezien voelde, was dat niet op het moment dat de scheiding helemaal perfect geregeld was of de ruzies gestopt waren. Het waren de momenten waarop mijn leraar mij een knuffel gaf toen ik moest huilen in de klas om de scheiding, ik een kaartje ontving met de tekst dat ze me zo sterk vond van een hulpverlener, en toen een volwassene in mijn omgeving vroeg hoe ik me nu écht voelde. En die kleine momentjes, die koester je als kind voor altijd.Lees het hele artikel hier.Benieuwd naar meer ervaringen van kinderen met de rechtbank? Bekijk dan deze video van Willem of lees in de blog van Roswitha hoe het zit met het hoorrecht van kinderen.

23-03-2020

Lees nieuwsbericht