Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Suus te gast bij Radio Aalsmeer

Suus te gast bij Radio Aalsmeer

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 17-04-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Amber te horen bij Radio 1
Gevoelens van kinderen Villa Pinedo in de media kindperspectiefgescheiden ouders

Amber te horen bij Radio 1

Amber was namens Stichting Villa Pinedo te gast bij 'Dit is de Dag' op NPO Radio 1. Ze ging daar in gesprek over de over de nieuwe Sinterklaasreclame van Bol en het perspectief van kinderen met gescheiden ouders. Villa Pinedo is door Bol gevraagd feedback te geven op een concept versie van de reclame. Wij hebben gelet op het perspectief van kinderen. Wat ons raakte als kinderen met gescheiden ouders, was de hoopvolle boodschap waar veel kinderen naar verlangen: dat ouders ook na de scheiding respectvol met elkaar om kunnen gaan.Echter, hebben wij ook benadrukt dat dit voor veel gezinnen niet - of nog niet - de dagelijkse realiteit is. Het was voor ons belangrijk dat het voor de kijker duidelijk zou zijn dat de boodschap een wensbeeld is, geen verwachting of norm. Juist omdat veel kinderen teleurstelling, loyaliteitsconflicten en verdriet ervaren rondom dit soort momenten.Wat we hopen, is dat deze reclame een breder gesprek opent over wat kinderen écht nodig hebben bij een scheiding: liefde, aandacht en de ruimte om te praten over hun gevoelens. Ook tijdens de voor hen moeilijke feestdagen. Mooi dat er ruimte was voor meerdere perspectieven. Want geen situatie is hetzelfde, en dat mag er allemaal zijn.Benieuwd naar het hele gesprek? Luister dan naar het fragment bij Radio 1!

02-12-2025

Lees nieuwsbericht
Open Brief in de media

Open Brief in de media

Het einde van de schoolperiode zit eraan te komen, de examens zijn in volle gang. Wij publiceerden een nieuwe Open Brief met 6 tips voor een diploma-uitreiking zonder zorgen. Open Brief in de mediaOnze Open Brief voor gescheiden ouders van eindexamenkandidaten is afgelopen week erg goed opgepakt door de media. Check de artikelen die door Het Parool, Katholiek Nieuwsblad en de Telegraaf geschreven werden over de Open Brief.Onze Open Brief voor gescheiden ouders van eindexamenkandidaten is viral gegaan door Nederland én België! Zo werd Marsha deze week ook geïnterviewd door RTV Noord-Holland. Het interview (vanaf 18:30) is te beluisteren via deze link.

30-06-2014

Lees nieuwsbericht
Het Jeugdjournaal bij de Dag van de Scheiding

Het Jeugdjournaal bij de Dag van de Scheiding

Vandaag was er een speciale bijeenkomst met rechters, politici en hulpverleners op de speciale georganiseerde Dag van de Scheiding in Den Haag. Alle professionals luisterden deze dag naar de kinderen van gescheiden ouders. PratenHoe gaan kinderen om met een echtscheiding? En hoe kunnen ze geholpen worden als hun ouders scheiden? Nooit eerder waren zoveel deskundigen bij elkaar om met kinderen hierover te praten. ScheidenElk jaar zijn er 30 duizend scheidingen. Daarbij zijn bijna 20 duizend kinderen betrokken. En juist naar die kinderen wordt veel te weinig geluisterd, zeggen deskundigen. En dat moet volgens hen veranderen. Bekijk het filmpje van het Jeugdjournaal hieronder:<iframe width="550" height="309" src="http://jeugdjournaal.nl/embed/?id=v:550665" frameborder="0" scrolling="no" allowfullscreen></iframe>

12-09-2013

Lees nieuwsbericht