Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
NPO Radio 1: Buddy Kim leest de open brief 'Aan alle gescheiden ouders voor'

NPO Radio 1: Buddy Kim leest de open brief 'Aan alle gescheiden ouders voor'

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 13-09-2018

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

NU.nl: Kinderen met gescheiden ouders: 'Laat ons geen kant kiezen'

NU.nl: Kinderen met gescheiden ouders: 'Laat ons geen kant kiezen'

Woensdag is het de Dag van het gescheiden kind: een dag waarop aandacht wordt gevraagd voor deze grote groep voor wie alles verandert. Naar aanleiding hiervan interviewde nu.nl Marsha Pinedo.Meestal moeten kinderen van ouders die in scheiding liggen verhuizen, soms krijgen ze ook een nieuwe school. Vaak wisselen ze om de zoveel dagen van ouder en soms krijgen ze er bijvoorbeeld een nieuwe stiefouder bij. Steeds afscheid moeten nemen, schuldgevoelens, zorgen hebben om de ouder die alleen is. "Voor kinderen met gescheiden ouders zijn het herkenbare, terugkerende thema's die hen bezighouden", stelt Marsha Pinedo.Geen kant kiezenVeel kinderen zijn volgens Marsha Pinedo, zelf ook kind met gescheiden ouders, bang dat ze moeten kiezen tussen hun ouders. "Dat komt ook naar voren in het eerste boek voor en door kinderen van gescheiden ouders: Je hoeft het niet alleen te doen", vertelt ze. In het net verschenen boek vertellen kinderen van gescheiden ouders waar zij zoal doorheen gingen, delen ze tips en staan speelse opdrachten om de scheiding te verwerken. "Zo schrijven de kinderen: laat ons geen kant kiezen, maak geen ruzie waar we bij zijn, praat niet negatief over elkaar en geef ons de ruimte om van jullie allebei te houden."Lees hier het hele artikel.

22-05-2021

Lees nieuwsbericht
Persbericht: Kado voor alle gescheiden ouders

Persbericht: Kado voor alle gescheiden ouders

Op vrijdag 12 september 2014, de Dag van de Scheiding, schenkt Stichting Villa Pinedo alle gescheiden ouders van Nederland de online workshop – Leer kijken door de ogen van je kind. Dit initiatief wordt gesteund door de nieuwe ambassadeur Mark Tuitert.Bekijk hier het volledige persberichtIn dit filmpje vertellen de jongeren van Villa Pinedo waarom ouders de online workshop moeten volgen. LET OP : gratis inschrijven voor deze workshop kan alleen op vrijdag 12 september 2014, daarna geldt de normale prijs van €59, inschrijven kan via www.villapinedo.dev/online-workshop

10-09-2014

Lees nieuwsbericht
LINDAnieuws over de Open Brief

LINDAnieuws over de Open Brief

Gisteren besteedde LINDAnieuws aandacht aan onze nieuwe Open Brief, waarin wij zes tips geven aan gescheiden ouders met kinderen die onlangs geslaagd zijn voor hun examens. We vinden het ontzettend tof dat de media deze brief zo snel en zo goed hebben opgepakt! We hopen dat er al ouders zijn die het verschil hebben gemaakt bij de diploma-uitreikingen deze week. Natuurlijk zijn nog niet alle uitreikingen geweest, dus de waarde van deze brief is nog steeds ontzettend hoog.Klik hier om het artikel op LINDAnieuws te bekijken!

26-06-2014

Lees nieuwsbericht