Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
NPO Radio 1: Buddy Kim leest de open brief 'Aan alle gescheiden ouders voor'

NPO Radio 1: Buddy Kim leest de open brief 'Aan alle gescheiden ouders voor'

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 13-09-2018

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Buddy Fenna in het Jeugdjournaal over kindgesprekken

Buddy Fenna in het Jeugdjournaal over kindgesprekken

Ook Fenna kan beamen dat het niet altijd goed gaat met de kindgesprekken. Ze was 12 toen haar ouders gingen scheiden en vond het kindgesprek niet zo fijn. Benieuwd wat ze hierover te zeggen heeft? Kijk hier de aflevering terug! Heeft jouw kind ooit een brief gekregen van de rechter? Dan zijn we benieuwd naar zijn of haar ervaring! Samen kunnen we er namelijk voor zorgen dat de processen in de rechtbank kindvriendelijker worden én beter aansluiten. Daar hebben we jullie hulp bij nodig. Laat je jouw kind de enquête ook invullen? Dankjewel alvast!</div> Fenna was niet alleen te zien in het Jeugdjournaal, maar is ook te horen in de speciale podcast-serie over scheiden van het Jeugdjournaal. In de tweede aflevering gaat het over de gesprekken met de rechter en komen verschillende kinderen aan het woord om hierover te vertellen, waaronder Fenna. Je luistert de aflevering hier!

17-07-2024

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo bij DWDD

Villa Pinedo bij DWDD

Wat hebben wij als Villa Pinedo toch een fantastische ambassadeurs! Eén van onze ambassadeurs Frénk van der Linden vertelde vrijdagavond in De Wereld Draait Door over zijn ervaring als kind van gescheiden ouders. Zo vertelde hij bijvoorbeeld dat hij zijn moeder 10 jaar niet heeft gezien, omdat hij loyaal wilde zijn naar zijn vader.Ook vertelde Frénk hoe de jongeren van Villa Pinedo advocaten, mediators, kinderrechters en jeugdzorg trainen door ervaringen te delen. Het fragment is hier te bekijken (17.20-21.45 minuut). 

23-05-2014

Lees nieuwsbericht
Vrijwilliger Thom te horen op Radio 1!

Vrijwilliger Thom te horen op Radio 1!

Uit een enqûete van de State of Youth NL en het kinderrechtencollectief blijkt dat jongeren in Nederland niet voldoende op de hoogte zijn hun rechten. Van de ruim duizend jongeren tussen de 12 en de 18 jaar geeft 56 procent aan niet te weten welke rechten zij hebben. En dat is een gevaar voor de democratie volgens Marc Dullaert van de Stichting KidsRights. Daarom werden hij én onze vrijwilliger Thom uitgenodigd bij Radio 1 om te vertellen hoe het zit met de rechten van Nederlandse kinderen en hoe dit anders aangepakt moet worden.Thom vertelde heel dapper over zijn ervaring met de rechter na de scheiding van zijn ouders en hoe dit voor hem was. Benieuwd naar het verhaal van Thom en hoe de rechten van kinderen eigenlijk werken in Nederland? Luister dan naar het fragment bij Radio 1!

07-04-2025

Lees nieuwsbericht