Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
RTL Late Night

RTL Late Night

Door: Elise

Geplaatst op: 22-02-2018

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Villa Pinedo in gesprek met Nieuwegeinse kinderen

Villa Pinedo in gesprek met Nieuwegeinse kinderen

In samenwerking met de Gemeente Nieuwegein zijn we een campagne gestart om meer Nieuwegeinse jongeren te bereiken en bewustwording te creëren over de gevolgen van een scheiding voor kinderen. Nieuwegein is één van de eerste gemeenten die op deze manier de verantwoordelijkheid neemt voor de kinderen met gescheiden ouders in hun gemeente. Een voorbeeld voor anderen!Daarom vragen we vandaag in Nieuwegein aan de jongeren op straat: “Hoe overleef jij de scheiding van je ouders?”Buddycoördinator Sophie werd hierover geïnterviewd door Radio M Utrecht. Luister het fragment terug en lees meer over de campagne in dit artikel van RTV Utrecht.

21-02-2020

Lees nieuwsbericht
Jeugdjournaal

Jeugdjournaal

Oud-minister André Rouvoet overhandigde vandaag het adviesrapport ‘Scheiden…en de kinderen dan?’ aan minister Sander Dekker en Villa Pinedo jongere Kyra. Hij onderzocht als voorzitter van het platform ‘Scheiden zonder Schade’ afgelopen maanden hoe voorkomen kan worden dat kinderen het slachtoffer zijn van ouders die uit elkaar gaan. Villa Pinedo was betrokken bij de totstandkoming van dit rapport.De zusjes Manal en Amaral mochten in het Jeugdjournaal vertellen hoe zij de scheiding hebben beleefd en hoe het nu met hen gaat. Hier kun je het bekijken.

22-02-2018

Lees nieuwsbericht
In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

Naar aanleiding van een Tweede Kamerdebat over vechtscheidingen dat op woensdag 14 mei 2014 heeft plaatsgevonden, nodigde Staatssecretaris Van Rijn Villa Pinedo uit om te horen en te zien voor wie hij zijn uitvoeringsplan ter voorkoming van vechtscheidingen heeft geschreven. Janina Groen was één van de jongeren die vandaag duidelijk mocht maken wat de beleveniswereld van een kind van gescheiden ouders is. Samen met Dara, Marleen, Nichal en Marsha Pinedo gingen zij vol goede moed het gesprek in.Het gesprek verliep op een open en eerlijke manier en gericht op zowel de emotionele kant als de praktische kant met concrete adviezen. Het mooiste advies wat de jongeren aan dhr. Van Rijn gaven was: “Vergeet ons niet want er wordt in een scheiding veel gepraat over ons, maar niet met ons.”Na dit gesprek gingen Janina en Marsha naar de Tweede Kamer om live bij Radio1 verslag uit te brengen over het gesprek. Bijna een kwartier lang werden er door de koptelefoon vragen gesteld die zij vanuit hun eigen ervaring zo konden beantwoorden. Hopelijk is het werk van Villa Pinedo hierdoor weer iets bekender geworden en zorgen we voor een nog groter bereik om vervolgens zoveel mogelijk mensen bewust te maken. Luister hier het fragment van Radio1 terug.Luister hierhet fragment van Radio1 terug. 

07-05-2014

Lees nieuwsbericht