Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Marsha Pinedo en Buddy Rosalee op RTL4 over samengestelde gezinnen

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 21-12-2018

Vanmiddag waren Marsha Pinedo en Buddy Rosalee (19) te gast in het programma 5 Uur Live op RTL4. De uitzending stond volledig in het teken van samengestelde gezinnen. Rosalee is opgegroeid in een samengesteld gezin en kan hier dus veel over vertellen vanuit haar eigen ervaringen. Ook vertelt zij dat ze haar ervaringen van de afgelopen 11 jaar inzet om andere kinderen te steunen als Buddy.

Bekijk het fragment hier terug.

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

In gesprek met Buddy George

In gesprek met Buddy George

George (22 jaar) uit Meerssen is sinds twee jaar Buddy. In dit interview met CJG 043, een platform voor opgroei en opvoedvragen in Limburg, vertelt hij hoe het precies in z’n werk gaat om Buddy te zijn en wat hem zo aanspreekt.“Wat ik het mooiste vind aan het Buddy zijn? Ik had heel erg het gevoel dat ik iets wilde betekenen voor kinderen in deze situaties. Waarbij ik heel erg de drive had om mijn eigen ervaring daarin mee te nemen, het te kunnen omzetten naar iets positiefs. En dat kan als Buddy. Want juist door je eigen ervaring kun je beter aanvoelen hoe iets is voor een kind. Je kunt het beter plaatsen. En je staat er totaal buiten. Je bent onafhankelijk, dat maakt dat het voor een kind vaak ook veilig voelt om iets met jou als buddy te delen."

24-06-2019

Lees nieuwsbericht
Tien jaar Villa Pinedo: duizenden jongeren met gescheiden ouders weten elkaar te vinden voor steun

Tien jaar Villa Pinedo: duizenden jongeren met gescheiden ouders weten elkaar te vinden voor steun

Buddy's Sophie en Amber vertellen bij Blok & Toine op NPO Radio 1 hoe zij de scheiding van hun ouders hebben ervaren. Beide waren nog heel jong (2 en 3) toen hun ouders uit elkaar gingen. Door hun ouders of omgeving zijn ze gestimuleerd om rond hun 10e met een psycholoog te gaan praten, dat heeft zowel Sophie als Amber veel geholpen. Al op jonge leeftijd leerden zij emoties te uiten en te praten over wat je dwars zit. Toen zij jong waren bestond Villa Pinedo en het Buddyprogramma nog niet, anders hadden zij zelf ook graag ervaringen gedeeld met een Buddy. Sophie geeft aan: Een gevoel wat overeenkomt bij veel kinderen met gescheiden is: "Ik doe het wel alleen, ik red me wel". Daarom geven wij als kinderen de boodschap mee 'Je hoeft het niet alleen te doen', praat erover.Luister het fragment hier terug.

12-10-2021

Lees nieuwsbericht
Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Artikel in EB: tijdschrift voor scheidingsrecht

Onze Medewerker Buddyprogramma Demi Keppel schreef een artikel voor EB; het tijdschrift voor advocaten, rechters en mediators waarin alle juridische en fiscale aspecten van (echt)scheiding worden behandeld.Een mooi artikel van 3 pagina's waarin Demi ingaat op het Buddyprogramma en ervaringen van kinderen met de kinderrechter. Haar tips: Mijn allergrootste tip voor iedereen die met kinderen met gescheiden ouders werkt, is: zie en hoor het kind écht, geef erkenning voor de situatie waarin het kind zit en vraag door op gevoelens van het kind. Iets wat ouders misschien soms even vergeten, als zij een scheiding moeten regelen. Als ik terugdenk aan wanneer ik mij écht gezien voelde, was dat niet op het moment dat de scheiding helemaal perfect geregeld was of de ruzies gestopt waren. Het waren de momenten waarop mijn leraar mij een knuffel gaf toen ik moest huilen in de klas om de scheiding, ik een kaartje ontving met de tekst dat ze me zo sterk vond van een hulpverlener, en toen een volwassene in mijn omgeving vroeg hoe ik me nu écht voelde. En die kleine momentjes, die koester je als kind voor altijd.Lees het hele artikel hier.Benieuwd naar meer ervaringen van kinderen met de rechtbank? Bekijk dan deze video van Willem of lees in de blog van Roswitha hoe het zit met het hoorrecht van kinderen.

23-03-2020

Lees nieuwsbericht