Logo Villa pinedo small

Marsha Pinedo als stoere vrouw in Margriet

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 01-11-2018

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Het Jeugdjournaal bij de Dag van de Scheiding

Het Jeugdjournaal bij de Dag van de Scheiding

Vandaag was er een speciale bijeenkomst met rechters, politici en hulpverleners op de speciale georganiseerde Dag van de Scheiding in Den Haag. Alle professionals luisterden deze dag naar de kinderen van gescheiden ouders. PratenHoe gaan kinderen om met een echtscheiding? En hoe kunnen ze geholpen worden als hun ouders scheiden? Nooit eerder waren zoveel deskundigen bij elkaar om met kinderen hierover te praten. ScheidenElk jaar zijn er 30 duizend scheidingen. Daarbij zijn bijna 20 duizend kinderen betrokken. En juist naar die kinderen wordt veel te weinig geluisterd, zeggen deskundigen. En dat moet volgens hen veranderen. Bekijk het filmpje van het Jeugdjournaal hieronder:<iframe width="550" height="309" src="http://jeugdjournaal.nl/embed/?id=v:550665" frameborder="0" scrolling="no" allowfullscreen></iframe>

12-09-2013

Lees nieuwsbericht
Onderzoek Buddyprogramma Universiteit Utrecht

Onderzoek Buddyprogramma Universiteit Utrecht

Kinderen en jongeren met gescheiden ouders, kunnen beter met de scheiding omgaan als ze online erover praten met een jonge ervaringsdeskundige Buddy (18-26 jaar). Hun schuldgevoel neemt af, ze piekeren minder en houden hun gevoelens minder verborgen. Ook de Buddy’s voelen zich betekenisvol door de gesprekken en vergeven hun ouders meer. Dit blijkt uit een 4-jarige effectstudie van de Universiteit Utrecht naar het Online-Buddy Programma van Villa Pinedo.Klik hier om meer over het onderzoek en de resultaten te lezen.

06-04-2021

Lees nieuwsbericht
Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger

Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger

Kindbehartiger Marieke Lips maakt een podcast met verhalen. Ze biedt inzicht in de positie van kinderen en hun behoeftes. Vol met tips. In deze aflevering gaat Marieke in gesprek met twee jongeren van Villa Pinedo. Als Buddy ondersteunen zij kinderen rondom de scheiding van hun ouders. Binnen deze podcast staat het thema contactverlies centraal. Er kunnen verschillende redenen aan ten grondslag liggen waarom het contact tussen een kind en een ouder (tijdelijk of voor de langere termijn) verloren gaat. Twee jongeren vertellen hierover vanuit hun beleving als kind en hoe zij er nu als jongvolwassenen op terugblikken. Ze vertellen over de aanleiding van het contactverlies, over hoe oud ze waren, de gevoelens en gedachten die er speelden als ook over wat zij nodig hadden. Twee mooie kwetsbare en ook liefdevolle verhalen die zoveel meegeven.De podcast luister je hier.Ken je onze open brief 'Aan alle gescheiden ouders met wie wij het contact (even) zijn verloren' al?

25-11-2022

Lees nieuwsbericht