Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
LINDAnieuws over de Open Brief

LINDAnieuws over de Open Brief

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 26-06-2014

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

NPO Radio 1: Buddy Kim leest de open brief 'Aan alle gescheiden ouders voor'

NPO Radio 1: Buddy Kim leest de open brief 'Aan alle gescheiden ouders voor'

Vandaag waren Buddy Kim en Marsha Pinedo te horen op NPO Radio 1. Kim las de open brief 'Aan alle gescheiden ouders' voor. Om ouders bewust te maken van wat er in het hoofd en hart van kinderen met gescheiden ouders om kan gaan.Hier luister je de uitzending terug.

13-09-2018

Lees nieuwsbericht
NRC: Kinderen met gescheiden ouders helpen elkaar

NRC: Kinderen met gescheiden ouders helpen elkaar

Lunchinterview - Sophie Mulder (26) en Demi Keppel (24) werden door NRC geïnterviewd over het boek'Je hoeft het niet alleen te doen' dat zij samen schreven met Marsha Pinedo. Daarbij putten zij uit eigen ervaring. Sophies verhaal gaat zo: ze was drie toen haar vader apart ging wonen, verderop in dezelfde straat in Utrecht. Zij woonde om en om bij allebei. Haar moeder en haar nieuwe man kregen een baby, haar halfbroertje. Ze was negen. In datzelfde jaar ging haar vader samenwonen met zijn nieuwe vriendin. „Bij mijn vader vond ik het toen leuker. Mijn stiefmoeder was cool, we gingen samen shoppen, naar de film.” Tot daar ook een baby kwam, een halfbroertje, en daarna nog een. Ondertussen was haar moeder weer gescheiden, verliefd en opnieuw gaan samenwonen. Die periode, zo tussen haar negende en achttiende, was wel „allenig”, zegt Sophie. „Ik hoorde nergens tot de kern van het gezin. ” Dat meisje, zegt ze, zat in haar hoofd toen ze aan het boek werkte. Lees het hele interview hier.

21-05-2021

Lees nieuwsbericht
Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger

Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger

Kindbehartiger Marieke Lips maakt een podcast met verhalen. Ze biedt inzicht in de positie van kinderen en hun behoeftes. Vol met tips. In deze aflevering gaat Marieke in gesprek met twee jongeren van Villa Pinedo. Als Buddy ondersteunen zij kinderen rondom de scheiding van hun ouders. Binnen deze podcast staat het thema contactverlies centraal. Er kunnen verschillende redenen aan ten grondslag liggen waarom het contact tussen een kind en een ouder (tijdelijk of voor de langere termijn) verloren gaat. Twee jongeren vertellen hierover vanuit hun beleving als kind en hoe zij er nu als jongvolwassenen op terugblikken. Ze vertellen over de aanleiding van het contactverlies, over hoe oud ze waren, de gevoelens en gedachten die er speelden als ook over wat zij nodig hadden. Twee mooie kwetsbare en ook liefdevolle verhalen die zoveel meegeven.De podcast luister je hier.Ken je onze open brief 'Aan alle gescheiden ouders met wie wij het contact (even) zijn verloren' al?

25-11-2022

Lees nieuwsbericht