Logo Villa pinedo small

Artikel op Zorg voor de Jeugd

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 18-05-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Kinderpsycholoog Marga Akkerman en Buddy Isabelle over kinderen in vechtscheidingen

Kinderpsycholoog Marga Akkerman en Buddy Isabelle over kinderen in vechtscheidingen

Er is nog steeds te weinig aandacht voor de positie van het kind in een complexe scheiding zegt kinderpsycholoog Marga Akkerman. Reporter Radio van NPO Radio 1 deed dit jaar uitgebreid onderzoek naar complexe scheidingen. Daaruit bleek dat ouders die weigeren mee te werken aan een omgangsregeling vaak resultaat boeken. Ook al heeft een rechter iets anders beslist.Ondertussen raken kinderen getraumatiseerd door ouders die vastlopen in hun onderlinge strijd. Dat is een groot probleem, want jaarlijks krijgen ruim tienduizend kinderen te maken met een complexe scheiding. Marga Akkerman bespreekt de uitzendingen van Reporter Radio en geeft haar visie op het probleem. Onze Buddy Isabelle komt ook aan het woord en deelt haar verhaal. Je hoort Isabelle vanaf minuut 7.25.Luister de uitzending hier terug.

21-12-2020

Lees nieuwsbericht
In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

In gesprek met staatssecretaris Van Rijn & interview op Radio1

Naar aanleiding van een Tweede Kamerdebat over vechtscheidingen dat op woensdag 14 mei 2014 heeft plaatsgevonden, nodigde Staatssecretaris Van Rijn Villa Pinedo uit om te horen en te zien voor wie hij zijn uitvoeringsplan ter voorkoming van vechtscheidingen heeft geschreven. Janina Groen was één van de jongeren die vandaag duidelijk mocht maken wat de beleveniswereld van een kind van gescheiden ouders is. Samen met Dara, Marleen, Nichal en Marsha Pinedo gingen zij vol goede moed het gesprek in.Het gesprek verliep op een open en eerlijke manier en gericht op zowel de emotionele kant als de praktische kant met concrete adviezen. Het mooiste advies wat de jongeren aan dhr. Van Rijn gaven was: “Vergeet ons niet want er wordt in een scheiding veel gepraat over ons, maar niet met ons.”Na dit gesprek gingen Janina en Marsha naar de Tweede Kamer om live bij Radio1 verslag uit te brengen over het gesprek. Bijna een kwartier lang werden er door de koptelefoon vragen gesteld die zij vanuit hun eigen ervaring zo konden beantwoorden. Hopelijk is het werk van Villa Pinedo hierdoor weer iets bekender geworden en zorgen we voor een nog groter bereik om vervolgens zoveel mogelijk mensen bewust te maken. Luister hier het fragment van Radio1 terug.Luister hierhet fragment van Radio1 terug. 

07-05-2014

Lees nieuwsbericht
Marsha Pinedo op Internationale Vrouwendag bij Margriet

Marsha Pinedo op Internationale Vrouwendag bij Margriet

Tijdschrift Margriet bestond afgelopen najaar 80 jaar en dat vierden zij door 80 stoere vrouwen in de spotlights te zetten.Marsha Pinedo is één van hen. Op Internationale Vrouwendag vertelde zij tijdens een evenement van Margriet over Villa Pinedo.Een mooie samenvatting van alles wat Villa Pinedo voor kinderen van gescheiden ouders te bieden heeft. Je ziet het hier.

08-03-2019

Lees nieuwsbericht