Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Artikel op Zorg voor de Jeugd

Artikel op Zorg voor de Jeugd

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 18-05-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Villa Pinedo's campagne Hoor(r)écht

Villa Pinedo's campagne Hoor(r)écht

Elk jaar vindt op de tweede vrijdag van september de Dag van de Scheiding plaats. Een belangrijk moment om stil te staan bij de impact van scheiden op kinderen. Dit jaar vroeg Villa Pinedo extra aandacht voor de rechten van het kind en voerden we campagne om de processen in de rechtbank beter te laten aansluiten op de belevingswereld van kinderen.Zo voerden we onderzoek uit onder kinderen naar hun ervaringen met de rechtbank, organiseerden we een kennissessie voor beroepskrachten die op de een of andere manier betrokken zijn bij de rechtszaken van ouders én verwerkten we alle hartenkreten van kinderen in een manifest: hoe dan wel?Onze publicatie 'Zie mij en hoor(r)écht', met daarin de alle ervaringen en hartenkreten van kinderen gebundeld, trok groots bekijk in de media. We waren niet alleen te horen op NOS Radio 1, maar verschenen ook in het Hart van Nederland en het NOS Jeugdjournaal. Ook kon je over de campagne lezen in het NRC, Het Parool en de Trouw.Meer weten? Bekijk onze campagnepagina!

11-10-2024

Lees nieuwsbericht
Radio L1 en TV L1mburg Centraal

Radio L1 en TV L1mburg Centraal

Farah Ysebaert van Villa Pinedo was te gast bij Radio L1 en Buddy Jasper bij het programma L1mburg Centraal van L1 TV, de lokale zender in Limburg. Tijdens de radio uitzending vertelde Farah hoe belangrijk het is voor kinderen dat ouders elkaar blijven zien als mede-ouders en niet alleen als ex-partners zodra zij uit elkaar zijn. Communicatie tussen de ouders en over elkaar is hierbij essentieel.Luister het fragment hier terug:[audio mp3="https://www.villapinedo.nl/wp-content/uploads/2023/01/003A606D.mp3"\]\[/audio\]Jasper deelt in de TV uitzending zijn ervaringen met de scheiding. Hij heeft als kind meerdere rechtszaken tussen zijn ouders meegemaakt. Zijn ouders hadden verschillende verwachtingen van hem, waardoor Jasper het gevoel had dat hij het nooit goed kon doen. Zijn zelfvertrouwen kreeg hierdoor een deuk.Bekijk hier het fragment.

18-01-2023

Lees nieuwsbericht
Buddyproject op EenVandaag tv

Buddyproject op EenVandaag tv

In EenVandaag uitgebreid aandacht voor ons Buddyproject. Het idee is ontstaan uit het feit dat veel kinderen zich alleen voelen wanneer ouders gaan scheiden. Ze moeten vaak een kant kiezen of komen tussen de ouders in te staan. Een Buddy is een luisterend oor en kan adviezen geven.In de uitzending komt het Buddykoppel Thijs (13) en Yannick (24) aan het woord. Zij zijn sinds september een koppel en vertellen over hun ervaringen en wat er nou zo fijn is aan een Buddy.Bekijk hier de televisie-uitzending.

21-11-2016

Lees nieuwsbericht