Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Marsha Pinedo in Parool: "Het huwelijk is fucking ingewikkeld'

Marsha Pinedo in Parool: "Het huwelijk is fucking ingewikkeld'

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 15-05-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Samenwerking met Handjehelpen
Vrijwilligerswerk

Samenwerking met Handjehelpen

Sinds een tijdje werkt Villa Pinedo samen met Handjehelpen. Deze organisatie gelooft in een samenleving waar iedereen mee kan doen én waar mensen zich voor elkaar inzetten. Daarom koppelen ze mensen die hulp zoeken aan maatjes: mensen die hun maatschappelijke betrokkenheid om willen zetten in daden. Want met een maatje aan je zij is niet alleen het leven fijner, maar krijg je ook meer contacten en zit je beter in je vel. Hoe fijn is dat?SCHEIDINGSMAATJEEr zijn verschillende maatjesprojecten, denk aan iemand helpen om zelfstandig met het openbaar vervoer te reizen, het zijn van een vriendenkring maatje om de contacten in iemands buurt uit te breiden of het zijn van een steungezin. Kortom, veel uiteenlopende hulpvragen en voor mensen van 0 tot 100 jaar.Inmiddels is ook het scheidingsmaatje in het leven geroepen! Villa Pinedo en Handjehelpen hebben de handen ineen geslagen en zijn gestart met het project 'Ouders uit elkaar'. Het maatje wordt gekoppeld aan een kind in de buurt, ze spreken samen af en er wordt daarbij gekeken naar een match die past bij beide agenda’s en interesses.Een ervaringsmaatje heeft zelf ook gescheiden ouders, weet als geen ander hoe dit voelt en kan zich goed in de situatie van het kind verplaatsen. Het maatje biedt op een laagdrempelige manier een luisterend oor, ondersteunt en onderneemt activiteiten. Zo staat het kind er niet alleen voor én kan het ervaringsmaatje zijn of haar ervaringen inzetten als kracht, om zo een ander te helpen.MEER WETENWat de vrijwilligers van Villa Pinedo online doen via het Buddyprogramma, doen de vrijwilligers en stagiairs van Handjehelpen bij kinderen thuis. De scheidingsmaatjes worden begeleid door Handjehelpen en getraind door Villa Pinedo.Wil je meer weten over dit project of heb je gescheiden ouders en wil je zelf scheidmaatje worden van een kind? Neem dan vooral hier een kijkje!

27-10-2026

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo in jongerenkrant 7Days

Villa Pinedo in jongerenkrant 7Days

In het artikel 'Gescheiden ouders: zo overleef je het' in jongerenkrant 7Days geven Villa Pinedo vlogger Yael en Marsha Pinedo 7 tips aan kinderen over hoe zij om kunnen gaan met de scheiding van hun ouders.7Days is een Nederlands nieuwsplatform voor jongeren van twaalf tot en met achttien jaar. Klik op de link hieronder om het artikel te lezen.7Days-GescheidenOuders:ZoOverleefJeHet

05-12-2017

Lees nieuwsbericht
Vrijwilliger Thom te horen op Radio 1!

Vrijwilliger Thom te horen op Radio 1!

Uit een enqûete van de State of Youth NL en het kinderrechtencollectief blijkt dat jongeren in Nederland niet voldoende op de hoogte zijn hun rechten. Van de ruim duizend jongeren tussen de 12 en de 18 jaar geeft 56 procent aan niet te weten welke rechten zij hebben. En dat is een gevaar voor de democratie volgens Marc Dullaert van de Stichting KidsRights. Daarom werden hij én onze vrijwilliger Thom uitgenodigd bij Radio 1 om te vertellen hoe het zit met de rechten van Nederlandse kinderen en hoe dit anders aangepakt moet worden.Thom vertelde heel dapper over zijn ervaring met de rechter na de scheiding van zijn ouders en hoe dit voor hem was. Benieuwd naar het verhaal van Thom en hoe de rechten van kinderen eigenlijk werken in Nederland? Luister dan naar het fragment bij Radio 1!

07-04-2025

Lees nieuwsbericht