Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Amber vertelt over de scheiding op FunX

Amber vertelt over de scheiding op FunX

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 13-09-2019

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Jeugdjournaal: Buddy Suzanne vertelt wat voor vragen kinderen nu stellen

Jeugdjournaal: Buddy Suzanne vertelt wat voor vragen kinderen nu stellen

De hele dag thuisblijven met het gezin kan best onhandig zijn. Voor kinderen met gescheiden ouders zijn er soms extra zorgen en stress. Sommige kinderen maken zich zorgen of ze beide ouders wel kunnen blijven zien. En het gebeurt dat corona-regels bij de een heel anders zijn dan bij de ander. Ook zijn de schema's waar kinderen zich aan moeten houden soms heel verschillend.Jochem en Leanne vertellen in het Jeugdjournaal hoe zij dat ervaren. En onze Buddy Suzanne vertelt wat voor vragen kinderen nu stellen aan Buddy's: Er zijn bijvoorbeeld kinderen die bij hun moeder wel mogen buitenspelen, maar bij hun vader niet. Ze vragen, wat moet ik nu doen?Bekijk het fragment hier terug. Wil jij ook graag een luisterend oor van een Buddy waarbij je je hart kunt luchten en waaraan je vragen kunt stellen? Meld je dan hier aan.

23-04-2020

Lees nieuwsbericht
Podcasts Villa Pinedo

Podcasts Villa Pinedo

De ontwikkeling van de podcast in Nederland heeft het afgelopen half jaar een flinke vlucht genomen. Inmiddels luisteren miljoenen Nederlanders naar podcasts. Medewerkers en vrijwilligers van Villa Pinedo worden ook steeds vaker gevraagd om mee te denken en praten in podcasts over scheiden. Op deze pagina vind je de podcasts waar Villa Pinedo aan heeft mee gewerkt. NOS Jeugdjournaal: Sophie was te gast in een podcast van het Jeugdjournaal. Ze beantwoordt vragen als: waarom gaan ouders uit elkaar? Hoe ga je om met ruzie in huis? Wat moet je doen als je je moeder met je nieuwe stiefvader ziet zoenen? De aflevering luister je hier.  RTV Stichtse Vecht: Demi is manager van het Buddyprogramma bij Villa Pinedo. Deze Buddy's zijn allemaal jongeren met gescheiden ouders en steunen als vrijwilliger én ervaringsdeskundige kinderen die met de scheiding van hun ouders te maken hebben. In deze podcast hoor je hier alles over.  De Opvoedcast: Een scheiding is een impactvolle gebeurtenis voor zowel ouders als kinderen. Er verandert veel in het gezin. Daarnaast kun je als ouder worstelen met je eigen gevoelens en wil je je kind hier zo min mogelijk mee belasten. Vanaf welke leeftijd kun je kinderen betrekken bij het scheidingsproces? En hoe ga je met de emoties van je kind om? Laurie, Pedagoog bij CompaNanny bespreekt dit en nog meer luisteraars-vragen met gastspreker Amber van Villa Pinedo. Deze podcast luister je hier terug.  Kindbehartiger, Kind en scheiding: In deze aflevering gaat Marieke Lips, Kindbehartiger, in gesprek met Sanne, Ella en Julian. Sanne vertelt over haar werk als directeur van Villa Pinedo en haar dromen en wensen voor de toekomst. Buddy’s Ella en Julian delen hun persoonlijke ervaringen over de scheiding en geven tips voor ouders en beroepskrachten over het luisteren naar kinderen. Luister de podcast hier.</div>  

28-04-2022

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo jongere Emilio geeft tips in NOS journaal

Villa Pinedo jongere Emilio geeft tips in NOS journaal

Emilio was samen met zijn gescheiden ouders vanavond te zien in het NOS journaal van 20.00u en gaf tips aan gescheiden ouders. Marsha Pinedo vertelde hoe belangrijk het is dat het kind centraal wordt gesteld tijdens en na de scheiding. Wil je meer tips van Emilio? Volg dan onze online training. Kijk hier de uitzending van het NOS journaal terug.Eerder vandaag schreef de NOS het artikel 'Scheiden is normaal, maar de maatschappij is er nog niet op ingericht':"Er is heel veel in de maatschappij veranderd. In 1970 moest je nog kunnen bewijzen dat een partner vreemdging om te kunnen scheiden, nu houdt bijna 40 procent van de huwelijken geen stand", somt Marsha Pinedo op. "Maar de maatschappij is nog niet ingericht op die veranderingen. Er is bijvoorbeeld meer voorlichting nodig over wat een scheiding of een nieuw gezin vormen inhoudt." Lees hier het volledige artikel van de NOS.Klik hier voor meer Villa Pinedo media fragmenten. 

18-12-2017

Lees nieuwsbericht