Amber vertelt over de scheiding op FunX
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 13-09-2019
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Villa Pinedo bij Radio 1
Op 11 september werden Marsha, Dara, Zara en Mark Tuitert uitgenodigd om bij Radio 1 hun verhaal en ervaring te vertellen rondom de gang naar de rechtbank tijdens een scheiding bij Radio 1.Aanleiding was namelijk de Dag van de Scheiding, die op dezelfde dag viel. Marsha, Dara, Zara en Mark Tuitert waren aanwezig in Utrecht om hun verhaal te komen vertellen bij Radio 1. Daarna werd op de rechtbank in Utrecht aan de twee voorzitters van het LOVF de kindvriendelijke uitnodiging voor een kindgesprek aangeboden, die in samenwerking met vele Villa Pinedo jongeren en rechters was opgesteld. Hierbij was RTV Utrecht aanwezig, zij maakten graag verslag van de overhandiging van de brief.Voor meer informatie over de dag, kun je dit artikel lezen waarin alle jongeren aan het woord komen. Ook kun je de filmpjes in het artikel bekijken en de aflevering van het NOS Jeugdjournaal zien. In onderstaande geluidsfragment kun je het hele interview met Marsha, de jongeren én Mark Tuitert luisteren.[audio mp3="http://www.villapinedo.nl//wp-content/uploads/2015/09/Vechtscheiding-Radio-1-11-09-2015.mp3"\]\[/audio\]
14-09-2015
NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal
Vandaag verscheen een artikel in NRC waarin Buddy's Ivo en Jet vertellen over het Buddyschap. Jet had eerst zelf een Buddy en zegt hierover: "Er kwamen emoties boven, ik was onzeker en ging gebukt onder een groot schuldgevoel. Als ik bij mijn vader was over dat ik niet bij mijn moeder was en andersom. Ik had het gevoel dat ik altijd iemand teleurstelde.” Op advies van haar moeder schreef ze zich in voor een Buddy. Dat hielp. "We chatten aanvankelijk een paar keer per week, later eens per week. Dat iemand luisterde was eigenlijk al genoeg, een oplossing was niet eens echt nodig. Ik voelde me begrepen.”Nu is Jet zelf Buddy en blij dat ze andere kinderen in dezelfde situatie kan helpen. Wil je ook Buddy worden? Meld je dan hier aan.Lees het volledige interview, waarin Buddy Coördinator Sophie meer vertelt over het Buddyprogramma, hier.
31-10-2019
Noodoproep kinderombudsman: blijf samen ouders
Uit onderzoek van de Kinderombudsman onder 7.500 kinderen, blijkt dat kinderen van gescheiden ouders aanzienlijk negatiever zijn over de band met hun ouders. Ze missen hun liefde en aandacht meer dan kinderen van wie de ouders nog bij elkaar zijn. De Kinderombudsman maakt zich hier grote zorgen over en roept ouders op om ook na de scheiding samen ouders te blijven voor hun kinderen.Kinderombudsman Margrite Kalverboer: "Te lang hebben we als volwassenen gedacht dat het wel meevalt: de impact van een scheiding op het welzijn en de ontwikkeling van een kind. Maar kinderen vertellen ons dat ze veel last hebben van een scheiding. Ze vertellen ons dat ze vooral hun ouders missen, fysiek en/of mentaal. De afwezigheid van een goede relatie met de ouders kan een kind voor het leven tekenen. En dan hebben we het over 40.000 kinderen per jaar voor wie dat een risico is. Daarom roep ik alle ouders op om ook na een scheiding ouders te blijven voor hun kinderen. Als partners ga je uit elkaar. Als ouders blijf je samen verantwoordelijk voor het welzijn van je kinderen".Iris is vrijwilliger bij Villa Pinedo en deelde in het kader van dit onderzoek, via NOS Stories welke impact de scheiding van haar ouders op haar had én nog steeds heeft. De publicatie van de Kinderombudsman download je hier.
16-07-2024
