Marsha Pinedo beantwoordt vragen over scheiden bij BNR Nieuwsradio
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 14-09-2018
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Inzicht en erkenning: onze vrijwilliger Juliette in NEMO Kennislink
Wat helpt kinderen écht wanneer hun ouders uit elkaar gaan? Onze vrijwilliger Juliette weet uit eigen ervaring hoe groot de impact van een scheiding kan zijn. In het artikel van NEMO Kennislink vertelt Juliette openhartig over haar jeugd, wat zij toen miste en waarom ze zich nu als vrijwilliger bij Villa Pinedo inzet om andere kinderen te steunen die hetzelfde meemaken. Haar verhaal sluit prachtig aan bij de inzichten van wetenschappers en professionals in het stuk: met begrip, erkenning en een luisterend oor kun je als volwassene echt het verschil maken.Benieuwd naar het hele artikel en Juliettes ervaring? Lees het op de website van NEMO Kennislink.
18-11-2025
Erin in Alphens Dagblad: 'Elke scheiding heeft een eigen verhaal'
Je ziet ze niet altijd, maar ze zijn er wel: mensen die, vaak naast hun werk, studie of dagelijkse bezigheden, iets extra's doen voor de samenleving. Erin is zo'n persoon en vertelt in het Alphens Dagblad over haar vrijwilligerswerk als Buddy."Op dit moment begeleid ik drie kinderen in de Buddy App, De vragen zijn heel uiteenlopend. ze kunnen gaan over emoties, maar ook bijvoorbeeld over een toets of verliefdheid. Een scheiding verloopt nauwelijks positief en ook heeft elke scheiding een eigen verhaal. Soms zijn de contacten kort, een andere keer ben ik een hele avond aan het appen."
30-07-2021
Een brief vol stiekem verdriet
Een brief vol stiekem verdriet. Dit artikel is geschreven naar aanleiding van de Open Brief aan ouders.Jaarlijks krijgen zo’n 70.000 kinderen in Nederland te maken met een scheiding. In de praktijk blijkt maar al te vaak dat er tijdens en zeker ook na dit proces te weinig aandacht bestaat voor de gedachten en gevoelens van kinderen. Om hier verandering in te brengen heeft Villa Pinedo samen met jongeren een open brief opgesteld. Deze open brief moet volwassenen bewust maken wat er in het hoofd en hart omgaat van kinderen tijdens het scheidingsproces.Het NRC schreef ook over onze Open Brief. Bron: ‘De open brief is een heel goed initiatief’ zegt pedagoog Inge van der Valk (Universiteit Utrecht) in het NRC van 29 augustus. Klik hier voor het hele artikel.Wil je de Open Brief voor ouders lezen?Klik dan hier.
14-09-2012
