Lancering Villa Pinedo
Door: Elise
Geplaatst op: 15-09-2011
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
RTL Late Night
Kyra, Buddy bij Villa Pinedo, was te gast bij RTL Late Night waar zij erop in ging hoe zij de scheiding van haar ouders heeft ervaren en aangaf dat zij een steunfiguur heeft gemist; een andere jongere die hetzelfde heeft meegemaakt waarmee ze ervaringen had kunnen uitwisselen. Beijk het fragment hier.Villa Pinedo heeft een heel team met Buddy's die ook gescheiden ouders hebben en graag ervaringen willen uitwisselen en advies geven. Klik hier voor meer informatie over het Buddyproject.
22-02-2018
Reactie op NRC commentaar
Naar aanleiding van het artikel dat het NRC op 14 september (dag van de scheiding) plaatste is er een redactioneel stuk verschenen (op 17 september) in hetzelfde handelsblad met commentaar op de open brief van Villa Pinedo. Inmiddels is de reactie van Villa Pinedo op dit commentaar op 20 september ook in het NRC verschenen. Lees het bericht hieronder of download de gehele NRC pagina.
20-09-2012
Noodoproep kinderombudsman: blijf samen ouders
Uit onderzoek van de Kinderombudsman onder 7.500 kinderen, blijkt dat kinderen van gescheiden ouders aanzienlijk negatiever zijn over de band met hun ouders. Ze missen hun liefde en aandacht meer dan kinderen van wie de ouders nog bij elkaar zijn. De Kinderombudsman maakt zich hier grote zorgen over en roept ouders op om ook na de scheiding samen ouders te blijven voor hun kinderen.Kinderombudsman Margrite Kalverboer: "Te lang hebben we als volwassenen gedacht dat het wel meevalt: de impact van een scheiding op het welzijn en de ontwikkeling van een kind. Maar kinderen vertellen ons dat ze veel last hebben van een scheiding. Ze vertellen ons dat ze vooral hun ouders missen, fysiek en/of mentaal. De afwezigheid van een goede relatie met de ouders kan een kind voor het leven tekenen. En dan hebben we het over 40.000 kinderen per jaar voor wie dat een risico is. Daarom roep ik alle ouders op om ook na een scheiding ouders te blijven voor hun kinderen. Als partners ga je uit elkaar. Als ouders blijf je samen verantwoordelijk voor het welzijn van je kinderen".Iris is vrijwilliger bij Villa Pinedo en deelde in het kader van dit onderzoek, via NOS Stories welke impact de scheiding van haar ouders op haar had én nog steeds heeft. De publicatie van de Kinderombudsman download je hier.
16-07-2024
