Jacobine op Zondag
Door: Elise
Geplaatst op: 25-02-2018
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Scheiden zonder Schade met oud-politicus Rouvoet
Vandaag presenteert oud-politicus André Rouvoet het adviesrapport 'Scheiden...en de kinderen dan?' aan minister Sander Dekker. Hij onderzocht als voorzitter van het platform 'Scheiden zonder Schade' afgelopen maanden hoe voorkomen kan worden dat kinderen het slachtoffer zijn van ouders die uit elkaar gaan. In het platform zitten ervaringsdeskundigen, wetenschappers, de Kinderombudsman, hulpverleners en vertegenwoordigers van onder andere de Raad voor de Kinderbescherming, advocatuur, rechtspraak en maatschappelijke organisaties. En Villa Pinedo is één van deze organisaties!Zes buddy's van Villa Pinedo en Marsha Pinedo zijn meerdere keren in gesprek gegaan met Rouvoet en zijn team. We zijn er trots op dat onze ervaringsdeskundige jongeren hun verhaal hebben gedeeld en op die manier input hebben gegeven voor de aanbevelingen in het rapport! Kyra, één van de jongeren, zal het rapport in aanwezigheid van de minister overhandigd krijgen van Rouvoet. In het rapport komt het buddyproject uitgebreid aan bod als aanbeveling aan het kabinet. Een buddy voor ieder kind met gescheiden ouders die daar behoefte aan heeft, dat zou pas fantastisch zijn!
22-02-2018
Jeugdjournaal: Buddy Suzanne vertelt wat voor vragen kinderen nu stellen
De hele dag thuisblijven met het gezin kan best onhandig zijn. Voor kinderen met gescheiden ouders zijn er soms extra zorgen en stress. Sommige kinderen maken zich zorgen of ze beide ouders wel kunnen blijven zien. En het gebeurt dat corona-regels bij de een heel anders zijn dan bij de ander. Ook zijn de schema's waar kinderen zich aan moeten houden soms heel verschillend.Jochem en Leanne vertellen in het Jeugdjournaal hoe zij dat ervaren. En onze Buddy Suzanne vertelt wat voor vragen kinderen nu stellen aan Buddy's: Er zijn bijvoorbeeld kinderen die bij hun moeder wel mogen buitenspelen, maar bij hun vader niet. Ze vragen, wat moet ik nu doen?Bekijk het fragment hier terug. Wil jij ook graag een luisterend oor van een Buddy waarbij je je hart kunt luchten en waaraan je vragen kunt stellen? Meld je dan hier aan.
23-04-2020
Nieuwe directeur Sanne Abrahams op Radio 1
De nieuwe directeur van Villa Pinedo, Sanne Abrahams, was vanavond te gast op Radio 1 bij 'Langs de lijn en omstreken'. Sanne is de opvolger van Marsha Pinedo die de stichting na 10 jaar gaat verlaten. Samen met Buddy Floor vertelde Sanne hoe belangrijk het is voor kinderen met gescheiden ouders om gezien en gehoord te worden. Om naar de mening van kinderen te vragen en deze altijd serieus te nemen.Ook speelden zij samen met de andere tafelgasten het vragenspel 'Vraag Maar!' wat morgen op de Dag van de Scheiding wordt gelanceerd. Dit spel vol met gesprekskaarten voor ouders en kinderen helpt om samen het gesprek over de scheiding op een luchtige manier op gang te brengen.Klik hier om het interview terug te luisteren en bekijken.
09-09-2021
