Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
De Telegraaf: Hoop en vertrouwen na scheiding

De Telegraaf: Hoop en vertrouwen na scheiding

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 17-05-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy Online: ‘Kinderen van gescheiden ouders kunnen zich zo alleen voelen’

Wendy van Dijk interviewde Marsha Pinedo over het nieuwe boek 'Je hoeft het niet alleen te doen'.Waarom besloot je dat je nog een boek wilde schrijven?"Stichting Villa Pinedo vindt voornamelijk online plaats. Dagelijks hebben honderden kinderen en jongeren contact met elkaar via een app. Op het platform kunnen deze jongeren praten over wat hen bezighoudt. Een aantal thema’s kwamen vaak naar voren. Daar wilde ik wat mee doen. Zo ontstond het idee voor het tweede boek. Het is een boek vol liefde geworden en tevens een mooie kroon op het tienjarig bestaan van de stichting. In het boek staan ervaringen van kinderen met gescheiden ouders voor kinderen met gescheiden ouders, om ze te laten weten dat ze het niet alleen hoeven te doen. Maar ook dat ze zich kunnen herkennen in de verhalen van anderen. Naast de verhalen staan er praktische tips in, een weekplanning en QR-codes waarmee je doorgestuurd wordt naar video’s of brieven. Het boek is je offline buddy. Iets tastbaars om bij je te dragen als je het wat moeilijker hebt."Wat hoop je met dit boek te kunnen bereiken?"Ons doel met dit boek is eigenlijk heel simpel; dat kinderen met gescheiden ouders zich niet alleen voelen in hun verdriet. Kinderen hebben vaak het gevoel dat zij de enige zijn, terwijl er misschien ook nog vier andere kinderen in hun klas zitten, waarvan de ouders gescheiden zijn. Er wordt door kinderen nog maar weinig gepraat over de scheiding en over hoe zij zich voelen. Het is belangrijk om te praten over wat je doormaakt. Als ouders net gaan scheiden, kan er in een korte tijd namelijk veel veranderen. Een verhuizing, een nieuwe partner van papa of mama, een andere school en noem maar op. Dan is het fijn om te weten dat er meer kinderen zijn die hetzelfde meemaken. Mijn hoop is dat het boek gesprekken op gang laat komen onderling en tussen kinderen en ouders."Lees het volledige interview hier.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Renée op LINDA.nl over het Buddyschap

Renée op LINDA.nl over het Buddyschap

Het is vandaag de Dag van de Scheiding. Renée is Buddy en werd door LINDA.nl geïnterviewd. Zo vertelt zij: “Ik vond dat ik, met mijn eigen ervaring, andere kinderen die nog wel ergens mee zitten kan helpen. En ook al heb ik de scheiding van mijn ouders zelf inmiddels een plekje kunnen geven, dit werk helpt mij ook terugblikken op mijn eigen situatie. Toen ik in hun schoenen stond, hoe voelde ík mij toen?”Het hele artikel lees je hier.

13-09-2019

Lees nieuwsbericht
Villa Pinedo bij Radio 1

Villa Pinedo bij Radio 1

Op 11 september werden Marsha, Dara, Zara en Mark Tuitert uitgenodigd om bij Radio 1 hun verhaal en ervaring te vertellen rondom de gang naar de rechtbank tijdens een scheiding bij Radio 1.Aanleiding was namelijk de Dag van de Scheiding, die op dezelfde dag viel. Marsha, Dara, Zara en Mark Tuitert waren aanwezig in Utrecht  om hun verhaal te komen vertellen bij Radio 1. Daarna werd op de rechtbank in Utrecht aan de twee voorzitters van het LOVF de kindvriendelijke uitnodiging voor een kindgesprek aangeboden, die in samenwerking met vele Villa Pinedo jongeren en rechters was opgesteld. Hierbij was RTV Utrecht aanwezig, zij maakten graag verslag van de overhandiging van de brief.Voor meer informatie over de dag, kun je dit artikel lezen waarin alle jongeren aan het woord komen. Ook kun je de filmpjes in het artikel bekijken en de aflevering van het NOS Jeugdjournaal zien. In onderstaande geluidsfragment kun je het hele interview met Marsha, de jongeren én Mark Tuitert luisteren.[audio mp3="http://www.villapinedo.nl//wp-content/uploads/2015/09/Vechtscheiding-Radio-1-11-09-2015.mp3"\]\[/audio\]

14-09-2015

Lees nieuwsbericht