Logo Villa pinedo small

Column: geraakt door een ervaringsdeskundige

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 15-06-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Anouk zag haar opa en oma jarenlang niet: 'Het was rouwen terwijl ze er nog zijn'

Anouk zag haar opa en oma jarenlang niet: 'Het was rouwen terwijl ze er nog zijn'

In het NPO programma ‘Hollandse Zaken’ staat deze keer het niet mogen zien van je kleinkind centraal. Zo mocht Buddy Anouk jarenlang haar grootouders niet zien. Een groot gemis voor zowel opa, oma als Anouk. Tot Anouk en oma Nelly elkaar ineens tegenkomen op het station. SCHEIDINGAnouk komt als kind graag bij haar opa John en oma Nelly over de vloer. Ze passen veel op en brengen alle kleinkinderen vaak naar sport of theaterlessen. Ook gaan ze met het gezin mee op vakantie. Anouk heeft er warme herinneringen aan. “We bakten ook koekjes en appeltaart, dat was echt een traditie.”De band is goed, totdat haar ouders uit elkaar gaan. Ze ziet haar opa en oma vanaf dat moment niet meer. “Ik was natuurlijk best wel jong, 12 of 13, en ik was heel erg verward; van waarom. Wat is er aan de hand? Vorige week waren we nog met elkaar, het was toch gezellig?” Ze bladert door fotoboeken van ver voor die tijd. ROUWENAnouk was erg verdrietig en begreep niet goed hoe ze zich moest voelen. “Nu moesten we rouwen terwijl ze er nog zijn.” Dat gevoel herkennen John en Nelly maar al te goed. Toen het contact werd verbroken hadden ze een heel moeilijke tijd. “Iedere keer ging je naar bed en dacht je: morgen is het misschien anders, morgen misschien wel.” HET STATIONMaar dan komt oma Nelly haar kleinkind ineens op het station tegen. “Je gaat naar je werk en je komt op het centraal station en je hoort opeens heel zacht fluisterend ‘dag oma’.”Bekijk de uitzending Hollandse Zaken hier om te zien hoe het contact tussen Anouk en haar opa en oma inmiddels verloopt.

01-08-2021

Lees nieuwsbericht
EO Eva: 'Je hoeft het niet alleen te doen' voor en door kinderen met gescheiden ouders

EO Eva: 'Je hoeft het niet alleen te doen' voor en door kinderen met gescheiden ouders

Eva Magazine van de EO praat met Buddy Lisa en Demi, Manager Buddyprogramma. Waarom is Villa Pinedo nodig?Lisa: ‘’Toen mijn ouders gingen scheiden miste ik contact met anderen die hetzelfde meemaakten. Ik twijfelde over dat wat ik voelde en ervaarde normaal was. Het forum op onze website is toegankelijk. De drempel om advies te vragen aan anderen is laag. Daardoor voelen kinderen zich minder eenzaam.’’ Wat is jullie belangrijkste taak?Demi: ‘’Naast het kind gaan staan. We zijn er voor het kind en bieden een luisterend oor aan. Een soort virtuele arm om iemands schouder. We willen kinderen het gevoel geven dat zij niet alleen zijn. En hun laten zien dat lotgenoten ook door zo’n moeilijke tijd zijn gekomen. Dat er hoop is voor de toekomst. Als puber dacht ik weleens: ik ben even helemaal klaar met mijn gescheiden ouders, en weet niet meer wat ik met de situatie aan moet. Maar nu ben ik hier en voel ik me goed. Ik kijk nu positief terug op die tijd en kan ervan leren. Dat perspectief hopen wij door middel van buddy’s te geven aan kinderen met gescheiden ouders.’’ Lisa, hoe heb jij de scheiding van jouw ouders ervaren?Lisa: ‘’De scheiding van mijn ouders kwam voor mijn gevoel uit het niets. Ik vond het heel gek dat ze uit elkaar gingen. Ik zat net in de overgang van groep 8 naar de brugklas. Ik ging naar een nieuwe school en kende daar nog niemand. In groep 8 was ik de enige van wie de ouders ging scheiden.’ Wat wordt onderschat door ouders?Demi: ‘’Praktische zaken zoals het inpakken van je tas wordt weleens onderschat door ouders. We hebben een online training voor ouders waarin een opdracht staat om zelf de ene week in een huis te wonen, en de andere week in een ander huis. Om voortdurend uit een koffer te leven. Dat je wakker wordt en je even niet weet in welk huis je bent. Zo verplaats je je in de situatie van je kind, waardoor er meer begrip kan ontstaan.Ik hoor vaak terug van kinderen dat het fijn is als ouders daar begrip voor hebben. Dat, als het financieel mogelijk is, twee keer het boekenpakket voor school aan te schaffen, zodat het kind niet elke keer met de boeken heen en weer hoeft. Een andere tip die we ouders vaak meegeven is dat het nooit te laat is om het over de scheiding te hebben. Toen ik in de puberteit kwam, ontstonden er allemaal vragen bij mij. Ik wilde weten waarom mijn ouders echt gescheiden waren. Ik durfde daarover niet in gesprek te gaan met mijn ouders. Want straks had mijn vader een ander verhaal dan mijn moeder. En dan moest ik kiezen, en dat wilde ik niet.Lees hier het volledige interview.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
Persbericht: Kado voor alle gescheiden ouders

Persbericht: Kado voor alle gescheiden ouders

Op vrijdag 12 september 2014, de Dag van de Scheiding, schenkt Stichting Villa Pinedo alle gescheiden ouders van Nederland de online workshop – Leer kijken door de ogen van je kind. Dit initiatief wordt gesteund door de nieuwe ambassadeur Mark Tuitert.Bekijk hier het volledige persberichtIn dit filmpje vertellen de jongeren van Villa Pinedo waarom ouders de online workshop moeten volgen. LET OP : gratis inschrijven voor deze workshop kan alleen op vrijdag 12 september 2014, daarna geldt de normale prijs van €59, inschrijven kan via www.villapinedo.dev/online-workshop

10-09-2014

Lees nieuwsbericht