Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Vakantie

Film: Zomer zonder jou

DEEL deze video MET ANDEREN

DOOR : MILOU GEVERS

Geplaatst op: 18-11-2025

In de documentaireserie Mijn ouders zijn gescheiden vertellen kinderen openhartig hoe het is als je ouders uit elkaar gaan. Wat verandert er in je leven? Hoe ga je om met gemis, verwarring of boosheid? En hoe vind je weer rust in de nieuwe situatie? In acht korte films, gemaakt door Cerutti Films, delen kinderen hun eigen verhaal over liefde, loyaliteit en veerkracht. Ontroerend, eerlijk en herkenbaar voor iedereen die leeft met gescheiden ouders.

In deze aflevering 'Zomer zonder jou' gaat het over Julie (10). Ze gaat kamperen met haar broertje en haar moeder. Het is de eerste vakantie zonder haar vader en ze mist hem erg. Haar ouders zijn nu echt gescheiden en ze moet erg wennen aan deze nieuwe realiteit. Maar Julie blijkt niet de enige; op de éénoudercamping in Frankrijk hebben alle kinderen dezelfde ervaring. Haar nieuwe vakantievrienden helpen Julie om de scheiding door een nieuwe bril te bekijken.

Kijk hier die volledige aflevering via NPO Doc.

P.S. Zomer zonder jou won de award voor beste documentaire van de kinderjury op het JEF Festival 2023 - België

Reacties (0)

📄 Laat een reactie achter!

Herken jij je in dit verhaal, heb je een goeie tip of wil je iets delen? We horen het graag!

Meer lezen over dit onderwerp

Aan alle studenten met gescheiden ouders
Steun gescheiden oudersstudent vrijwilliger vrijwilligerswerk buddy steunen anderen helpen

📖 Aan alle studenten met gescheiden ouders

Met deze brief laten de 400 vrijwilligers van Villa Pinedo weten dat veel kinderen met gescheiden ouders steun nodig hebben. Als jouw ouders ook niet meer samen zijn, weet je als geen ander hoe dat voelt. Ben jij tussen 18 en 27 jaar? Dan kan ook jij met jouw ervaring iets positiefs doen en kinderen steunen tijdens en na de scheiding.

Bekijk brief