Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Geen reactie van ouders – een bewuste keuze van ons

DEEL dit verhaal MET ANDEREN

DOOR : Villa Pinedo

Geplaatst op: 19-04-2015

Afgelopen week hebben ‘wij’, als team van Villa Pinedo, besloten om ouders niet meer te laten reageren op het forum. Wanneer een bezoeker van onze site op een bericht wil reageren, moet hij of zij eerst aangeven of het een kind van gescheiden ouders is of een gescheiden ouder. Als ouder krijg je vervolgens te zien dat het de bedoeling is dat het advies vanuit de jongeren en kinderen komt. Dit klinkt hard of misschien wel een beetje lullig. Zo is dat absoluut niet bedoeld, wij zijn simpelweg van mening dat een aanpassing van de huidige vorm veel effect zal hebben op de uitstraling van de website.

Op dit moment is het fantastisch om te zien hoeveel jongeren en kinderen op elkaars berichten reageren. Ze geven advies en delen hun eigen ervaringen, om op die manier anderen te helpen. Vaak zijn ze nog eerder met reageren dan wij van het forumteam (gaat zo door!). Het is erg mooi om te zien hoe positief jongeren zijn in hun antwoorden, en hoe eerlijk in hun verhaal. Ook een ouder ‘in nood’ met een dringende vraag kan binnen de kortste keren een oprechte reactie verwachten van een jongere uit het forumteam of een bezoeker van de website. Deze insteek, met dit mooie resultaat, willen we graag zo houden.

Begrijp ons niet verkeerd hoor; natúúrlijk weten wij ook dat ouders veel dingen hebben meegemaakt en vaak het beste voor hebben met jongeren/kinderen. Zij zijn uitstekend in staat om een goede, behulpzame reactie te geven op een bericht. Daar twijfelen wij niet aan! Maar als we dit als Villa Pinedo toelaten, zal de insteek van de website behoorlijk veranderen. Op onze website is het juist de bedoeling dat kinderen elkaar helpen en inzicht krijgen in elkaars ervaringen, elkaars verhaal. Op het moment dat ouderen ook kunnen reageren op het forum, krijg je heel andere antwoorden. Het perspectief komt dan altijd vanuit een volwassene, vanuit een vader of moeder die zelf een scheiding heeft doorgemaakt. Niet meer vanuit het kind.

Júist de gedachte van een kind, van een jonger iemand, krijgt hier op onze website een podium. Voor hunzelf, maar ook voor leeftijdsgenoten. Om elkaar een steuntje in de rug te geven, de goede kant op richting het verwerkingsproces van de scheiding. Dus, beste ouders, we hebben helemaal niets tegen jullie, maar Villa Pinedo wil graag zijn kracht en authentieke uitstraling behouden. Dit is immers het enige podium in ons land waarop juist kinderen advies geven aan elkaar en aan (hun) ouders. En dat vinden we zeer belangrijk. Daarom, beste ouders, kiezen we voor de ‘weg’ die we jaren geleden succesvol zijn ingeslagen.

Yannick (23)

Reacties (0)

📄 Laat een reactie achter!

Herken jij je in dit verhaal, heb je een goeie tip of wil je iets delen? We horen het graag!

Meer lezen over dit onderwerp

Speciaal voor jou
Mijn oudersGedachten en gevoelensniet jouw taak schuld alleen zijn alleen voelen schuldig wennen veranderingen wisselen verhuizen alleen enige afspraken

📖 Speciaal voor jou

Speciaal voor jou een brief van ons. Voor alle kinderen met gescheiden ouders hebben jongeren bij Villa Pinedo deze brief aan jou geschreven. Om je te laten weten dat scheiden niet jouw taak is.

Bekijk brief