Villa Pinedo krijgt Appeltje van Oranje van Koningin Máxima
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 09-07-2020
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Leeuwarder Courant: aangeboden, een maatje na de scheiding
Gewoon even kletsen, over de scheiding of andere zaken die spelen. Kinderen met gescheiden ouders kunnen een Online-Buddy krijgen: een jonge ervaringsdeskundige met wie ze chatten via onze app. Twee Buddy's- Rikst (24) uit Sneek en Henrik (22) uit Leeuwarden - vertellen in de Leeuwarder Courant over hun ervaringen als luisterend oor.Kinderen vertellen bijvoorbeeld over de coronamaatregelen en dat de ene ouder die veel strenger naleeft dan de andere. Of over de nieuwe partner van hun vader of moeder en dat ze ineens een slaapkamer moeten delen. Voor deze verwarrende situaties vragen ze steun van Buddy’s als Rikst en Henrik. Helend voor beide partijen: de Buddy’s zetten hun negatieve ervaringen om in iets positiefs en kinderen voelen zich gehoord.Lees het artikel hier.
16-01-2021
Artikel op Zorg voor de Jeugd
In het programma Zorg voor de Jeugd werken gemeenten samen met professionals, jeugd(hulp)organisaties, ministeries en cliëntenorganisaties aan betere hulp voor kinderen, jongeren en gezinnen. Niet vanachter een bureau, maar vanuit de lokale praktijk.Voor hun website interviewden zij Marsha Pinedo en Buddy Demi. Ook Mayke komt aan het woord. Zij meldde zich als 16-jarige aan voor steun van een Buddy en is inmiddels zelf Buddy. Het interview is hier terug te lezen. Vanaf september 2016 hebben we een buddyprogramma, voor kinderen vanaf 10 jaar. Met buddy’s die zelf gescheiden ouders hebben. Via een app praten kinderen met hun eigen buddy. Kinderen vertellen bijvoorbeeld over de coronamaatregelen en hoe van de ene ouder veel mag en van de andere niets. Voor zulke verwarrende situaties vragen ze steun. Of omdat een ouder met een nieuwe partner gaat samenwonen en een kind daardoor zijn kamer moet delen. Voor zowel de buddy’s als de kinderen is de hulp helend: de buddy’s zetten hun negatieve ervaringen om in iets positiefs en kinderen voelen zich gehoord. De buddy’s krijgen van ons trainingen en coaching om dit werk te kunnen doen. We matchen kind en buddy zo goed mogelijk op basis van soortgelijke ervaringen. Kinderen hebben hiervoor geen toestemming van hun ouders nodig. Het allermooiste? Dat jongeren op jonge leeftijd vrijwilligerswerk doen door andere kinderen te helpen en hierdoor een hoger geluksgevoel ervaren.
18-05-2020
Nieuwe directeur Sanne Abrahams op Radio 1
De nieuwe directeur van Villa Pinedo, Sanne Abrahams, was vanavond te gast op Radio 1 bij 'Langs de lijn en omstreken'. Sanne is de opvolger van Marsha Pinedo die de stichting na 10 jaar gaat verlaten. Samen met Buddy Floor vertelde Sanne hoe belangrijk het is voor kinderen met gescheiden ouders om gezien en gehoord te worden. Om naar de mening van kinderen te vragen en deze altijd serieus te nemen.Ook speelden zij samen met de andere tafelgasten het vragenspel 'Vraag Maar!' wat morgen op de Dag van de Scheiding wordt gelanceerd. Dit spel vol met gesprekskaarten voor ouders en kinderen helpt om samen het gesprek over de scheiding op een luchtige manier op gang te brengen.Klik hier om het interview terug te luisteren en bekijken.
09-09-2021
