Tien jaar Villa Pinedo: duizenden jongeren met gescheiden ouders weten elkaar te vinden voor steun
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 12-10-2021
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
NPO 1 Podcast De Dag: Als je door corona je kind niet meer mag zien
De Nationale Adviesbalie, die juridisch advies geeft en mensen verbindt aan advocaten en mediators, vertelt in podcastĀ De DagĀ dat zij signaleren dat veel ouders de situatie aangrijpen om hun kind niet meer naar hun ex te brengen.Hoe ga je er als kind mee om als de omgangsregeling ineens verandert of als de ene ouder de corona-maatregelen en adviezen strenger opvolgt dan de andere? Buddy-coƶrdinator Demi vertelt vandaag in de podcast 'De Dag' hoe Buddy's kinderen steunen in deze tijd. Een belangrijke tip: Krop het niet op, vertel hoe je je voelt aan je ouders of schrijf het op.Ook vertelt zij dat wij onze online training 'Aan alle gescheiden ouders' t.w.v. ā¬97 voor ouders kosteloos aanbieden tot 6 april om hen te ondersteunen in deze tijd.Ā We willen graag ouders een handje helpen om de samenwerking makkelijker te laten verlopen deze weken. Deze aflevering van De Dag kun jeĀ hierĀ beluisteren.</div> </div>
27-03-2020
Buddy Kaylee in Hart van Nederland
Wat doet een echtscheiding met het contact tussen kinderen, hun biologische ouders en hun stiefouders als kinderen volwassen zijn? Dat hebben onderzoekers van de UvA en het CBS uitgezocht.Zo blijkt dat 44 procent van de nu volwassen kinderen hun stiefvader als vader ziet.Ā Buddy Kaylee (25) sprak gisteren over dit onderwerp in Hart van Nederland op SBS 6. Bekijk het fragment hier terug.</div> Kaylee moest eerst wel even wennen aan haar stiefmoeder maar heeft nu een goede band met haar en schreef hier hele lieve woorden over.
18-10-2018
NPO Radio 1: Wetsvoorstel deelgezag, hoe wenselijk is dit?
Als het aan Sander Dekker ligt, onze minister voor Rechtsbescherming, komt er een regeling voor deelgezag van opvoeders zodat ze een grotere rol kunnen gaan spelen bij hun stiefkind. De regeling deelgezag kan voor sommige mensen een uitkomst zijn, maar niet iedereen is blij met deze ontwikkeling. In De Nieuws BV praatte Patrick Lodiers erover met Levi van Dam, orthopedagoog aan de Universiteit van Amsterdam en zelf stiefouder, en met Buddy Floor.Floor nam deel aan het gesprek om de stem van het kind te laten horen. Iedereen kan namelijk reageren op de regeling via internetconsultatie, dat is een mooi instrument, maar de mening van kinderen wordt hier niet meegenomen. Dit terwijl deze wetswijziging over de vertegenwoordiging van hun belangen gaat.Luister het fragment hier terug.
19-05-2020
