Tien jaar Villa Pinedo: duizenden jongeren met gescheiden ouders weten elkaar te vinden voor steun
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 12-10-2021
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
Ouderschapsplan: Villa Pinedo bij Editie NL
Familierechters in Overijssel gaan ouders die in scheiding liggen, verplichten om met hun kinderen te overleggen over toekomstige zorgtaken. Buddy Simone (19) was 16 toen haar ouders scheidden en heeft nooit zo'n gesprek gehad maar had dit best graag willen hebben. "Het was bij mijn ouders echt een vechtscheiding, daarom was het niet mogelijk voor hen om goed met elkaar te communiceren. Ik moest met mijn broer en zus veel zelf opknappen. Zo waren er geen afspraken gemaakt over waar we welke feestdagen vierden."Bij Editie NL vertelt Simone hier meer over en ook Marsha Pinedo vertelt hoe zij denkt over inspraak van kinderen bij het ouderschapsplan.Bekijk de uitzending hier (vanaf minuut 3.13).
28-03-2018
Villa Pinedo in De Telegraaf
Het zal jullie vast niet ontgaan zijn dat De Telegraaf gisteren aandacht heeft besteed aan (v)echtscheidingen en dus ook aan Villa Pinedo. In het artikel gaat men in over de samenwerking tussen Kinderombudsman Marc Dullaert en Villa Pinedo, die samen met Fred Teeven (Justitie) en Martin van Rijn (VWS) de positie van kinderen bij (v)echtscheidingen willen gaan verbeteren.Onze Milo (11), Rachel (13), Robin (15) en Kiki (17) verschenen met foto en al in de krant, wat natuurlijk superleuk is! Maar dat is niet het belangrijkste. Als âervaringsdeskundigenâ hebben ze met de verhalen over de scheiding van hun ouders aan heel Nederland laten zien dat kinderen meer weten dan dat de ouders eigenlijk weten.De lezers van De Telegraaf kregen de vraag wat zij meenemen van het advies dat gegeven is door Milo, Rachel, Robin en Kiki. Ook kregen ze de vraag of ze vinden dat er vaak te weinig aandacht is voor kinderen binnen een (vecht)scheiding. Hier kwam vaak naar voren dat co-ouderschap belangrijk wordt gevonden: dit omdat kinderen hierdoor evenveel tijd bij zowel hun vader als hun moeder aanwezig zijn.Maar het forse aantal reacties laat maar weer zien dat het gaat om een moeilijk onderwerp waarbij iedereen een andere mening heeft. Maar de boodschap is duidelijk: vergeet de kinderen niet.
14-04-2014
Villa Pinedo bij Radio 1
Op 11 september werden Marsha, Dara, Zara en Mark Tuitert uitgenodigd om bij Radio 1 hun verhaal en ervaring te vertellen rondom de gang naar de rechtbank tijdens een scheiding bij Radio 1.Aanleiding was namelijk de Dag van de Scheiding, die op dezelfde dag viel. Marsha, Dara, Zara en Mark Tuitert waren aanwezig in Utrecht  om hun verhaal te komen vertellen bij Radio 1. Daarna werd op de rechtbank in Utrecht aan de twee voorzitters van het LOVF de kindvriendelijke uitnodiging voor een kindgesprek aangeboden, die in samenwerking met vele Villa Pinedo jongeren en rechters was opgesteld. Hierbij was RTV Utrecht aanwezig, zij maakten graag verslag van de overhandiging van de brief.Voor meer informatie over de dag, kun je dit artikel lezen waarin alle jongeren aan het woord komen. Ook kun je de filmpjes in het artikel bekijken en de aflevering van het NOS Jeugdjournaal zien. In onderstaande geluidsfragment kun je het hele interview met Marsha, de jongeren Ên Mark Tuitert luisteren.[audio mp3="http://www.villapinedo.nl//wp-content/uploads/2015/09/Vechtscheiding-Radio-1-11-09-2015.mp3"\]\[/audio\]
14-09-2015
