Logo Villa pinedo small

Tien jaar Villa Pinedo: duizenden jongeren met gescheiden ouders weten elkaar te vinden voor steun

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 12-10-2021

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Villa Pinedo in gesprek met Nieuwegeinse kinderen

Villa Pinedo in gesprek met Nieuwegeinse kinderen

In samenwerking met de Gemeente Nieuwegein zijn we een campagne gestart om meer Nieuwegeinse jongeren te bereiken en bewustwording te creëren over de gevolgen van een scheiding voor kinderen. Nieuwegein is één van de eerste gemeenten die op deze manier de verantwoordelijkheid neemt voor de kinderen met gescheiden ouders in hun gemeente. Een voorbeeld voor anderen!Daarom vragen we vandaag in Nieuwegein aan de jongeren op straat: “Hoe overleef jij de scheiding van je ouders?”Buddycoördinator Sophie werd hierover geïnterviewd door Radio M Utrecht. Luister het fragment terug en lees meer over de campagne in dit artikel van RTV Utrecht.

21-02-2020

Lees nieuwsbericht
Scheiden zonder Schade met oud-politicus Rouvoet

Scheiden zonder Schade met oud-politicus Rouvoet

Vandaag presenteert oud-politicus André Rouvoet het adviesrapport 'Scheiden...en de kinderen dan?' aan minister Sander Dekker. Hij onderzocht als voorzitter van het platform 'Scheiden zonder Schade' afgelopen maanden hoe voorkomen kan worden dat kinderen het slachtoffer zijn van ouders die uit elkaar gaan. In het platform zitten ervaringsdeskundigen, wetenschappers, de Kinderombudsman, hulpverleners en vertegenwoordigers van onder andere de Raad voor de Kinderbescherming, advocatuur, rechtspraak en maatschappelijke organisaties. En Villa Pinedo is één van deze organisaties!Zes buddy's van Villa Pinedo en Marsha Pinedo zijn meerdere keren in gesprek gegaan met Rouvoet en zijn team. We zijn er trots op dat onze ervaringsdeskundige jongeren hun verhaal hebben gedeeld en op die manier input hebben gegeven voor de aanbevelingen in het rapport! Kyra, één van de jongeren, zal het rapport in aanwezigheid van de minister overhandigd krijgen van Rouvoet. In het rapport komt het buddyproject uitgebreid aan bod als aanbeveling aan het kabinet. Een buddy voor ieder kind met gescheiden ouders die daar behoefte aan heeft, dat zou pas fantastisch zijn!

22-02-2018

Lees nieuwsbericht
Buddyproject op EenVandaag tv

Buddyproject op EenVandaag tv

In EenVandaag uitgebreid aandacht voor ons Buddyproject. Het idee is ontstaan uit het feit dat veel kinderen zich alleen voelen wanneer ouders gaan scheiden. Ze moeten vaak een kant kiezen of komen tussen de ouders in te staan. Een Buddy is een luisterend oor en kan adviezen geven.In de uitzending komt het Buddykoppel Thijs (13) en Yannick (24) aan het woord. Zij zijn sinds september een koppel en vertellen over hun ervaringen en wat er nou zo fijn is aan een Buddy.Bekijk hier de televisie-uitzending.

21-11-2016

Lees nieuwsbericht