Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Omroep Assen - Expeditie Scheiding

Omroep Assen - Expeditie Scheiding

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 11-03-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

NPO Radio 1: Ouders blijven na scheiding vaak bij elkaar in de buurt wonen

NPO Radio 1: Ouders blijven na scheiding vaak bij elkaar in de buurt wonen

Na een scheiding blijven ouders vaak bij elkaar in de buurt wonen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vandaag op basis van nieuw onderzoek. CBS heeft onderzoek gedaan onder ruim 29.000 gescheiden ouders. Van ouders die in 2014 uit elkaar gingen, woonde zeker drie kwart binnen een straal van 10 kilometer bij de ex-partner vandaan in 2018. Maar ouders blijven niet altijd dicht bij elkaar wonen.Marsha Pinedo vertelt in het programma Stax & Toine op NPO Radio 1 (vanaf minuut 25:30) hoe het moeilijk het voor haar was toen haar ouders 200 kilometer uit elkaar gingen wonen en wat dit met kinderen kan doen. Buddy Demi hoort van de kinderen die zij als Buddy steunt vaak hoe lastig ze het vinden om in hun eentje van de ene naar de andere ouder te reizen en het gevoel te hebben dat zij de ene ouder achterlaten en verdriet doen.Luister het fragment hier terug.

23-01-2020

Lees nieuwsbericht
LINDA.nl: 'Kinderen met gescheiden ouders voelen vaak dat ze er alleen voor staan'

LINDA.nl: 'Kinderen met gescheiden ouders voelen vaak dat ze er alleen voor staan'

Kinderen die zich terugtrekken of andere problemen krijgen. Het is niet ongebruikelijk na een scheiding. Maar ook het gevoel dat kinderen met gescheiden ouders ervaren ‘dat ze er helemaal alleen voor staan’ blijkt nog altijd aan de orde van de dag. Om daar iets aan te doen, schreef pedagoog Sophie Mulder (26) samen met collega’s Demi Keppel en Marsha Pinedo het boek Je hoeft ’t niet alleen te doen. LINDA.nl schreef hier een artikel over.Gesprek over de scheiding met je oudersIn het boek worden praktische tips gegeven. Sophie geeft een voorbeeld: “Het is nooit te laat om met je ouders over de scheiding te praten. Ook als je jaren later vragen krijgt en de behoefte voelt hierover in gesprek te gaan met je ouders, is het goed om dat te bespreken. Als je het gesprek aangaat, bijvoorbeeld om te horen waarom ze uit elkaar gingen, krijg je ook meer begrip en context bij je eigen geschiedenis.”Een ander belangrijke tip uit het boek is dat praten over de scheiding heel belangrijk is. “Er niet over praten of gevoelens opkroppen gebeurt heel veel. Maar je mag er over praten, ook over de rotdingen én hulp zoeken als dat niet lukt. Klop eens aan bij iemand die je vertrouwt om je hart te luchten. Als je het moeilijk vindt om een gesprek te beginnen, schrijf dan eerst eens een brief aan die persoon om aan te geven waar je mee zit.”Praat over met anderenZe vertelt dat gevoelens opkroppen niet werkt. “Praat je er niet over, dan gaat het zich op een andere manier uiten. Het is voor ieder mens prettig om je emoties te kunnen ventileren. En praat je erover, dan kun je het verwerken, een plek geven en er beter mee leven. Doe je dat niet, dan blijft het een open wond. Heel je die wond, dan word je daar echt gelukkiger van.”Lees het hele artikel op LINDA.nl.

26-05-2021

Lees nieuwsbericht
NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

Vandaag verscheen een artikel in NRC waarin Buddy's Ivo en Jet vertellen over het Buddyschap. Jet had eerst zelf een Buddy en zegt hierover: "Er kwamen emoties boven, ik was onzeker en ging gebukt onder een groot schuldgevoel. Als ik bij mijn vader was over dat ik niet bij mijn moeder was en andersom. Ik had het gevoel dat ik altijd iemand teleurstelde.” Op advies van haar moeder schreef ze zich in voor een Buddy. Dat hielp. "We chatten aanvankelijk een paar keer per week, later eens per week. Dat iemand luisterde was eigenlijk al genoeg, een oplossing was niet eens echt nodig. Ik voelde me begrepen.”Nu is Jet zelf Buddy en blij dat ze andere kinderen in dezelfde situatie kan helpen. Wil je ook Buddy worden? Meld je dan hier aan.Lees het volledige interview, waarin Buddy Coördinator Sophie meer vertelt over het Buddyprogramma, hier.

31-10-2019

Lees nieuwsbericht