Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
Omroep Assen - Expeditie Scheiding

Omroep Assen - Expeditie Scheiding

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 11-03-2020

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht ๐Ÿ“

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

Het Jeugdjournaal bij de Dag van de Scheiding

Het Jeugdjournaal bij de Dag van de Scheiding

Vandaag was er een speciale bijeenkomst met rechters, politici en hulpverleners op de speciale georganiseerde Dag van de Scheiding in Den Haag. Alle professionals luisterden deze dag naar de kinderen van gescheiden ouders. PratenHoe gaan kinderen om met een echtscheiding? En hoe kunnen ze geholpen worden als hun ouders scheiden? Nooit eerder waren zoveel deskundigen bij elkaar om met kinderen hierover te praten. ScheidenElk jaar zijn er 30 duizend scheidingen. Daarbij zijn bijna 20 duizend kinderen betrokken. En juist naar die kinderen wordt veel te weinig geluisterd, zeggen deskundigen. En dat moet volgens hen veranderen. Bekijk het filmpje van het Jeugdjournaal hieronder:<iframe width="550" height="309" src="http://jeugdjournaal.nl/embed/?id=v:550665" frameborder="0" scrolling="no" allowfullscreen></iframe>

12-09-2013

Lees nieuwsbericht
Onderzoek Buddyprogramma Universiteit Utrecht

Onderzoek Buddyprogramma Universiteit Utrecht

Kinderen en jongeren met gescheiden ouders, kunnen beter met de scheiding omgaan als ze online erover praten met een jonge ervaringsdeskundige Buddy (18-26 jaar). Hun schuldgevoel neemt af, ze piekeren minder en houden hun gevoelens minder verborgen. Ook de Buddyโ€™s voelen zich betekenisvol door de gesprekken en vergeven hun ouders meer. Dit blijkt uit een 4-jarige effectstudie van de Universiteit Utrecht naar het Online-Buddy Programma van Villa Pinedo.Klik hier om meer over het onderzoek en de resultaten te lezen.

06-04-2021

Lees nieuwsbericht
Nieuwsuur: complexe echtscheidingen voorkomen

Nieuwsuur: complexe echtscheidingen voorkomen

Ruim 7.000 scheidingen per jaar worden gezien als een complexe echtscheiding. Ouders hebben dan aanhoudende conflicten en verliezen het welzijn en belang van hun kinderen uit het oog. Jaarlijks ervaren 10.000 tot 14.000 kinderen ernstige hinder van de scheiding van hun ouders. Deze kinderen worden steeds vaker onder toezicht gesteld door de rechter en krijgen dan een jeugdbeschermer toegewezen. Minister Weerwind wil een alternatieve scheidingsroute, via de vrijwillige hulpverlening. Om zo te voorkomen dat deze gezinnen in een complexe echtscheiding terecht komen.In deze aflevering van Nieuwsuur vertelt Iris, vrijwilliger bij Villa Pinedo, over haar ervaringen met de scheiding. De ouders van Iris hielden zich na de scheiding allebei niet aan de gemaakte afspraken, vertelt Iris. Ze zag veel hulpverleners. Uiteindelijk greep de kinderrechter in. Haar belangrijkste boodschap: Mijn wens is dat hulpverleners en rechters beter naar de wensen en behoeften van kinderen gaan luisteren.Naast Iris komen een jeugdbeschermer, kinderrechter en trainer in jeugdzorg aan het woord.Bekijk de uitzending hier terug.

19-10-2022

Lees nieuwsbericht