Omroep Assen - Expeditie Scheiding
Door: Villa Pinedo
Geplaatst op: 11-03-2020
DEEL dit mediabericht MET ANDEREN
Meer mediaberichten voor jou
NRC: Kinderen met gescheiden ouders helpen elkaar
Lunchinterview - Sophie Mulder (26) en Demi Keppel (24) werden door NRC geïnterviewd over het boek'Je hoeft het niet alleen te doen' dat zij samen schreven met Marsha Pinedo. Daarbij putten zij uit eigen ervaring. Sophies verhaal gaat zo: ze was drie toen haar vader apart ging wonen, verderop in dezelfde straat in Utrecht. Zij woonde om en om bij allebei. Haar moeder en haar nieuwe man kregen een baby, haar halfbroertje. Ze was negen. In datzelfde jaar ging haar vader samenwonen met zijn nieuwe vriendin. „Bij mijn vader vond ik het toen leuker. Mijn stiefmoeder was cool, we gingen samen shoppen, naar de film.” Tot daar ook een baby kwam, een halfbroertje, en daarna nog een. Ondertussen was haar moeder weer gescheiden, verliefd en opnieuw gaan samenwonen. Die periode, zo tussen haar negende en achttiende, was wel „allenig”, zegt Sophie. „Ik hoorde nergens tot de kern van het gezin. ” Dat meisje, zegt ze, zat in haar hoofd toen ze aan het boek werkte. Lees het hele interview hier.
21-05-2021
Podcast 'contactverlies' Kindbehartiger
Kindbehartiger Marieke Lips maakt een podcast met verhalen. Ze biedt inzicht in de positie van kinderen en hun behoeftes. Vol met tips. In deze aflevering gaat Marieke in gesprek met twee jongeren van Villa Pinedo. Als Buddy ondersteunen zij kinderen rondom de scheiding van hun ouders. Binnen deze podcast staat het thema contactverlies centraal. Er kunnen verschillende redenen aan ten grondslag liggen waarom het contact tussen een kind en een ouder (tijdelijk of voor de langere termijn) verloren gaat. Twee jongeren vertellen hierover vanuit hun beleving als kind en hoe zij er nu als jongvolwassenen op terugblikken. Ze vertellen over de aanleiding van het contactverlies, over hoe oud ze waren, de gevoelens en gedachten die er speelden als ook over wat zij nodig hadden. Twee mooie kwetsbare en ook liefdevolle verhalen die zoveel meegeven.De podcast luister je hier.Ken je onze open brief 'Aan alle gescheiden ouders met wie wij het contact (even) zijn verloren' al?
25-11-2022
Villa Pinedo in de Volkskrant
Kinderen hebben zelden belang bij een echtscheiding, ze presteren slechter op school, vertonen meer gedragsproblemen, zijn minder gelukkig, hebben een slechter zelfbeeld en moeizamere relaties dan kinderen uit ‘intacte’ gezinnen. Dat vond ook de Volkskrant. De Volkskrant schreef hierover een artikel in de krant van 1 maart. “Bedenk je tien keer voordat je besluit tot echtscheiding. Wie elkaar het licht in de ogen gunt, verstandige afspraken maakt en geen onrealistische verwachtingen heeft over eeuwig gelukt, heeft niet meteen een tophuwelijk maar hoeft misschien niet te scheiden”.Wat ons betreft een heel mooi advies!Lees hier het hele artikel.
01-03-2014
