Logo Villa pinedo small

De eerste kerst na de scheiding

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 18-12-2012

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht šŸ“

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

NPO Radio 1: Er moet wat gedaan worden aan 'ouderverstoting'

NPO Radio 1: Er moet wat gedaan worden aan 'ouderverstoting'

Tienduizenden ouders en grootouders zien hun kinderen of kleinkinderen niet meer. In politiek Den Haag willen ze wat gaan doen aan ouderverstoting, na een scheiding. Deze week ging verslaggever Roy Heerkens op pad om hier meer over te weten te komen. Vandaag in deel 2 van zijn reportage komen Marsha Pinedo en ervaringsdeskundige Esther aan het woord.Lees hier het verhaal van een volwassene die als kind ouderverstoting heeft door gemaakt.Ā Ā 

09-04-2019

Lees nieuwsbericht
Anouk zag haar opa en oma jarenlang niet: 'Het was rouwen terwijl ze er nog zijn'

Anouk zag haar opa en oma jarenlang niet: 'Het was rouwen terwijl ze er nog zijn'

In het NPO programma ā€˜Hollandse Zaken’ staat deze keer het niet mogen zien van je kleinkind centraal. Zo mocht Buddy Anouk jarenlang haar grootouders niet zien. Een groot gemis voor zowel opa, oma als Anouk.Ā Tot Anouk en oma Nelly elkaar ineens tegenkomen op het station. SCHEIDINGAnouk komt als kind graag bij haar opa John en oma Nelly over de vloer. Ze passen veel op en brengen alle kleinkinderen vaak naar sport of theaterlessen. Ook gaan ze met het gezin mee op vakantie. Anouk heeft er warme herinneringen aan. ā€œWe bakten ook koekjes en appeltaart, dat was echt een traditie.ā€De band is goed, totdat haar ouders uit elkaar gaan. Ze ziet haar opa en oma vanaf dat moment niet meer. ā€œIk was natuurlijk best wel jong, 12 of 13, en ik was heel erg verward; van waarom. Wat is er aan de hand? Vorige week waren we nog met elkaar, het was toch gezellig?ā€ Ze bladert door fotoboeken van ver voor die tijd. ROUWENAnouk was erg verdrietig en begreep niet goed hoe ze zich moest voelen. ā€œNu moesten we rouwen terwijl ze er nog zijn.ā€ Dat gevoel herkennen John en Nelly maar al te goed. Toen het contact werd verbroken hadden ze een heel moeilijke tijd. ā€œIedere keer ging je naar bed en dacht je: morgen is het misschien anders, morgen misschien wel.ā€ HET STATIONMaar dan komt oma Nelly haar kleinkind ineens op het station tegen. ā€œJe gaat naar je werk en je komt op het centraal station en je hoort opeens heel zacht fluisterend ā€˜dag oma’.ā€Bekijk de uitzending Hollandse Zaken hierĀ om te zien hoe het contact tussen Anouk en haar opa en oma inmiddels verloopt.

01-08-2021

Lees nieuwsbericht
Online Workshop in De Telegraaf

Online Workshop in De Telegraaf

Gisteren werd het persbericht verstuurd naar alle media rondom een cadeautje voor alle gescheiden ouders. Vrijdag 12 september 2014 is de Dag van de Scheiding en schonken wij alle gescheiden ouders van Nederland een gratis online workshop. De workshop ā€˜leer kijken door de ogen van je kind’ wordt gesteund door de nieuwe ambassadeur Olympisch schaatskampioen –en tevens kind van gescheiden ouders- Mark Tuitert.Onder andere de Telegraaf pikte dit bericht op en schreef er een artikel over. Dit artikel kun je hier lezen. Het volledige persbericht dat we schreven lees je hier.

11-09-2014

Lees nieuwsbericht