Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
De eerste kerst na de scheiding

De eerste kerst na de scheiding

Door: Villa Pinedo

Geplaatst op: 18-12-2012

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

respond to letter

Meer mediaberichten voor jou

Kruispunt NPO 2: Buddy Malou deelt haar ervaringen met de scheiding

Kruispunt NPO 2: Buddy Malou deelt haar ervaringen met de scheiding

De zussen Valerie (29) en Sophie (22), Jean-Marc (48), Feline (18) en Villa Pinedo Buddy Malou (25) vertellen in deze aflevering van Kruispunt openhartig hoe de onmacht van hun ouders hun leven heeft veranderd. Wat het met hun zelfvertrouwen heeft gedaan en hoe moeilijk het is vertrouwen in duurzame relaties en vriendschappen te hebben. Maar ook hoe ze zichzelf hebben teruggevonden en proberen hun ervaringen positief om te zetten in hun verdere leven.Naast de veranderingen die thuis plaatsvinden heeft een scheiding ook invloed op school. Malou: “Ik deed er alles aan om op school escalatie tussen mijn ouders te voorkomen. Een druk die eigenlijk niet bij mij hoort te liggen.” Maar Malou heeft ook geluk; zij heeft op haar school een mentrix die heel goed met haar meedenkt en bijvoorbeeld standaard twee mailtjes stuurt, naar beide ouders. “Het is zo fijn dat je niet steeds weer opnieuw hoeft uit te leggen dat je ouders gescheiden zijn. Leraren kunnen zoveel doen om het ons makkelijker te maken!” Bekijk de aflevering hier terug.</div>

18-11-2019

Lees nieuwsbericht
NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

NRC- Even chatten over de scheiding, of gewoon over voetbal

Vandaag verscheen een artikel in NRC waarin Buddy's Ivo en Jet vertellen over het Buddyschap. Jet had eerst zelf een Buddy en zegt hierover: "Er kwamen emoties boven, ik was onzeker en ging gebukt onder een groot schuldgevoel. Als ik bij mijn vader was over dat ik niet bij mijn moeder was en andersom. Ik had het gevoel dat ik altijd iemand teleurstelde.” Op advies van haar moeder schreef ze zich in voor een Buddy. Dat hielp. "We chatten aanvankelijk een paar keer per week, later eens per week. Dat iemand luisterde was eigenlijk al genoeg, een oplossing was niet eens echt nodig. Ik voelde me begrepen.”Nu is Jet zelf Buddy en blij dat ze andere kinderen in dezelfde situatie kan helpen. Wil je ook Buddy worden? Meld je dan hier aan.Lees het volledige interview, waarin Buddy Coördinator Sophie meer vertelt over het Buddyprogramma, hier.

31-10-2019

Lees nieuwsbericht
NPO Radio 1: Wetsvoorstel deelgezag, hoe wenselijk is dit?

NPO Radio 1: Wetsvoorstel deelgezag, hoe wenselijk is dit?

Als het aan Sander Dekker ligt, onze minister voor Rechtsbescherming, komt er een regeling voor deelgezag van opvoeders zodat ze een grotere rol kunnen gaan spelen bij hun stiefkind. De regeling deelgezag kan voor sommige mensen een uitkomst zijn, maar niet iedereen is blij met deze ontwikkeling. In De Nieuws BV praatte Patrick Lodiers erover met Levi van Dam, orthopedagoog aan de Universiteit van Amsterdam en zelf stiefouder, en met Buddy Floor.Floor nam deel aan het gesprek om de stem van het kind te laten horen. Iedereen kan namelijk reageren op de regeling via internetconsultatie, dat is een mooi instrument, maar de mening van kinderen wordt hier niet meegenomen. Dit terwijl deze wetswijziging over de vertegenwoordiging van hun belangen gaat.Luister het fragment hier terug.

19-05-2020

Lees nieuwsbericht