Ontmoeten van de kinderen van mijn vaders vriendin
Louèn, 15 jaar
Reacties (6)
ongeveer 1 jaar geleden
ongeveer 1 jaar geleden
Hoi Kiki, dat doen we al, maar door dat ze niet in de buurt woont is het niet regelmatig zegmaar, maar bedankt voor de tip
ongeveer 1 jaar geleden
Hey Louèn, dankjewel voor je vraag! Heel begrijpelijk dat je spanning voelt voor aanstaande zaterdag en dat je nog moet wennen aan het idee dat je vader een nieuwe vriendin heeft.
Fijn dat je zo'n lieve buddy hebt en een maatschappelijk werker via school om mee te kunnen praten! Toen ik voor het eerst de kinderen van mijn vaders toenmalige vriendin ging ontmoeten vond ik dat ook super spannend. Er zat best een leeftijdsverschil tussen, dus ik durfde ook niet zoveel met ze te praten. Achteraf gezien is alles gelukkig best soepel verlopen! :)Hoe denk je dat haar kinderen het vinden om jou/jullie te ontmoeten? Zij vinden het vast ook best spannend! Denk je niet?Mijn tip aan jou is om vooral jezelf te blijven. Hoe ben je normaal gesproken in situaties met nieuwe mensen? En heb je het thuis ook aangegeven dat je het spannend vindt? Kunnen je vader en zus je helpen om je wat meer op je gemak te stellen?Je vraagt ook hoe je meer aan het idee kan wennen dat je vader een nieuwe vriendin heeft. Gun jezelf hierin wat tijd! Het is natuurlijk helemaal nieuw voor je en daar moet je nou eenmaal aan wennen. Dat is helemaal niet erg. Ik vind het wel super tof dat je deze vraag stelt, want dat betekent dat je er misschien wel aan zou willen wennen. Klopt dat?
Weet je al een beetje wat de vriendin van je vader leuk vindt om te doen? Misschien is er wel iets dat jullie beide leuk vinden en kun je daar met haar over kletsen. En speel je toevallig graag spelletjes? Ze vindt het vast leuk om een spelletje met je te gaan spelen. Zo kun je op een makkelijke manier wat meer in contact komen met haar. Maar doe dit vooral op jouw tempo. Als jij hier nog geen behoefte aan hebt, is dat ook helemaal oké!
Heel veel succes en ook zeker heel veel plezier zaterdag! Het komt goed :)
Liefs Fleur
ongeveer 1 jaar geleden
Hey Fleur, Ik heb het niet gezegd tegen mijn vader omdat hij al genoeg gedoe heeft met mijn moeder en stiefvader en ik het niet wil zeggen wat ik erover vind. Ik wil wel wennen eraan maar heb door de scheiding en de tijd daarvoor bindingsproblemen en ben ik bang dat ik aan ze ga hechten want ik heb het gevoel dat het toch snel uit zal gaan. Dankjewel trouwens voor je tips, ik zal proberen mijzelf te zijn. Ik heb daar nog niet echt behoefte aan, het feit dat ik haar zie en haar zoons ontmoet vind ik al lastig genoeg. Erg bedankt! Groetjes terug van Louèn
1
ongeveer 1 jaar geleden
Hey Louèn, wat fijn om te horen dat je blij bent met je buddy en dat je ook vanuit school goed ondersteund wordt! Nieuwe mensen ontmoeten is altijd een beetje spannend en onwennig, zeker als het ook nog eens de kinderen van je vaders vriendin zijn. Stiekem denk ik dat iedereen een beetje gespannen is voor de dag, dus ook je vader, de vriendin van je vader en de kinderen van je vaders vriendin. Gelukkig is het ook heel vaak zo, dat die spanning verdwijnt zodra je elkaar ziet!
Ik vond het altijd heel fijn om op dit soort momenten iets actiefs te doen. Dan heb je al snel een gespreksonderwerp, is het lekker luchtig én heb je wat te doen. Dat scheelt een hele hoop! Verder hielp het mij altijd om vast na te denken over wat ik over mezelf wilde vertellen, waar ik benieuwd naar was bij hen en of er misschien gezamenlijke hobby's en interesses waren. Dus, hoe zou jij jezelf omschrijven en wat wil je absoluut van hun weten?
Verder is het natuurlijk altijd even wennen, een nieuwe partner van een van je ouders. Ik had vaak als ik ze wat beter leerde kennen en ook wat meer ging vertrouwen, dat ik er beter mee om kon gaan. Probeer het dus vooral een beetje tijd te geven en ze lekker te leren kennen, uiteraard op jouw tempo!
Heel veel succes en plezier aankomende zaterdag! Het gaat helemaal goedkomen! Als je nog meer wil lezen over het ontmoeten van de kinderen van je vaders vriendin, is deze blog leuk om te lezen ;)
Groetjes Bo
ongeveer 1 jaar geleden
Hey Bo, Fijn ja, het duurde even voordat ik die school maatschappelijke werker heb maar nu heb ik gelukkig haar. Dat denk ik ook ja. Gelukkig gaan we bowlen dus dat actieve komt goed, dat lijkt mij idd te helpen. Zap ik over nadenken
Dat vertouwen is bij mij dus een probleem, door de scheiding en de tijd daarvoor heb ik bindings problemen en bang om te hechten aan ze omdat ik het gevoel heb dat het snel uit zal gaan, maar omdat het nu al erg serieus is zal dat over een tijdje denk ik wel komen. Maar zal proberen om er vertrouwen in te hebben. Erg bedankt voor de tips en dat je mij succes wenst! Dankjewel ik denk dat ik die al heb bekeken maar alsnog bedankt, Groetjes terug van Louèn!
1
1