Meer bij vader zijn
, jaar
Reacties (3)
meer dan 6 jaar geleden
ik weet dat het lastig is om te vertellen maar je miet gewoon tegen je moeder zegen dat je gewoon even serieus wilt praten. en anders kan je je vader meschien om advies vragen. groetjes R.
meer dan 6 jaar geleden
Lieve Wouter, Wat dapper van je dat jij jouw verhaal vertelt op het forum. Ik herken wel een beetje wat jij zegt. Mijn ouders zijn ook gescheiden toen ik 8 was. Ik woonde altijd bij mijn vader en mijn moeder woonde ook 2,5 uur fietsen weg. Ik kon alleen naar haar met de trein. Ik wilde graag dat zij dichterbij kwam wonen, omdat ik haar vaak miste. Mijn vader zei dat dat niet ging en dat ik maar niet zo vaak naar haar toe moest gaan. Dat vond ik heel moeilijk, omdat ik haar graag wilde zien. Ik heb toen met mijn zus gepraat, zij woonde niet meer thuis. Zij heeft toen met mij en mijn vader en moeder gepraat. Dit hebben wij gedaan, omdat mijn vader en moeder ook niet met elkaar overweg konden. Na het gesprek heeft mijn moeder besloten om op 35 minuten fietsen te komen wonen, waardoor ik vaker naar haar toe kon. Mijn vader begreep uiteindelijk ook waar ik zo mee zat. De situatie is iets anders dan bij jou, want mijn moeder is juist dichterbij komen wonen, maar ik begrijp jouw gevoel wel. Jij mag natuurlijk ook gewoon jouw gevoel vertellen tegen jouw vader en moeder en jij bent niet de enige die je aan moet passen aan de situatie. Heb jij ook iemand die jij vertrouwt en die met jou en jouw vader en moeder zou kunnen praten over de situatie? Hij of zij kan jullie dan helpen in het gesprek en jij kan dan ook vertellen hoe jij je voelt. Ik hoop dat je hier iets mee kunt. Heel veel liefs, Evelien
0
meer dan 6 jaar geleden
Lieve Wouter,
Jeetje wat een lastige situatie. Maar wat fijn dat je Villa Pinedo hebt gevonden en je verhaal met ons wil delen.
Wat vervelend dat je moeder en stiefvader je niet begrijpen als je begint over bij je vader wonen. Zeker omdat je moeder zover weg wil gaan wonen van je school en vader. Toen ik 12 was is mijn moeder opnieuw getrouwd en verhuisde wij ook 2,5 uur met de trein af van mijn vader en school vrienden. Het gebeurde de zomer voordat ik naar de middelbare ging. Dus ik zou wel 100% naar een andere school moeten. Maar het betekende niet dat ik graag mijn stadje achter liet. Bij mijn vader wonen wilde ik ook niet perse en dat was met zijn werk ook niet mogelijk. Dus ik ben mee verhuisd en ben uiteindelijk (gelukkig) goed terecht gekomen.
Nou weet ik niet precies hoe het zit. Maar van mijn vader heb ik ooit eens te horen gekregen dat omdat wij (mijn zus en ik) nog geen 18 waren, hij de verhuizing tegen had kunnen houden. Dit zou je wellicht met je vader kunnen bespreken? Hij zal dan een advocaten kantoor moeten bellen om te vragen hoe dat gaat. Maar hij heeft natuurlijk recht om jou te zien en heeft tot je 18e net zoveel over jou te zeggen als je moeder.
Zoals je schreef is er geen gesprek met je moeder en stiefvader te beginnen. Is er misschien een oom/tante of opa/oma die jou wel begrijpt en het gesprek samen met jou wil voeren? Schrijf anders een brief waarom je liever bij je vader zou wonen en dat je niet wil verhuizen. Zorg voor goede argumenten en blijf natuurlijk vriendelijk in je taal. Misschien willen ze dan wel het gesprek met je aangaan.
Let wel op dat je niet verteld dat je vader de verhuizing zou kunnen tegen gaan, dit is pas het uiterste uitgangs punt! Want als je vader en moeder al niet goed overweg kunnen is dat zeker geen goede openingszin haha.
Als ze nou weer zo bozig tegen je gaan doen probeer dan kalm te blijven. Vraag waarom zij zo reageren (boos zijn is namelijk onmacht omdat ze niet weten hoe ze moeten reageren).
Dus om even een overzicht te maken van mogelijk heden: -praat eerst met je vader wat hij vind. Vraag of hij het wel oke vind dat je fulltime bij hem wil wonen. Vertel hem ook over het tegenhouden van de verhuizing.
- ga daarna een gesprek aan met je moeder en stiefvader (of schrijf een brief). Vertel waarom je liever bij je vader zou willen wonen en waarom je niet wil verhuizen.
Wil je hier nog verder over kletsen met iemand uit ons team. Vraag dan een buddy aan bij Villa Pinedo. We helpen je graag verder! https://www.villapinedo.nl/ik-wil-een-buddy/
Lieve Wouter, ik hoop dat je iets aan mijn berichtje hebt.
Veel succes en liefs, Charlotte
0

0