Geen goede band vader
Femke, 10 jaar
Reacties (3)
bijna 3 jaar geleden
Hoi femke vervelend dat je geen goeie band met je vader hebt. Ik heb ook zoiets maar dan met mijn stiefmoeder. We hebben wel eens ruzie en die loopt vaak uit de hand
Maar gelukkig praten we het dan uit en als het dan nog steeds niet goed gaat dan ga ik naar mijn kamer of geven we elkaar een knuffel. Ik weet het natuurlijk niet zeker maar mischien helt het ook bij jou vader
bijna 3 jaar geleden
0
bijna 3 jaar geleden
Hoi Femke,
Wat een goeie vraag! Ik herken super veel. Mijn vader is vroeger een tijd depressief geweest en vertoonde daardoor ook wel eens raar gedrag (waar ik bij was). Ik vond het daardoor ook helemaal niet fijn bij mijn vader een tijdje. En dacht erover na om hem een even niet te zien. Maar tegelijkertijd had ik ook wel het gevoel van; het is wel voor altijd mijn vader, dus ik wil hem wel in mijn leven. En tegelijkertijd vond ik het ook moeilijk om hem even niet te zien, omdat ik me dan schuldig voelde tegenover hem. En ik durfde het ook niet tegen hem te zeggen. Heel veel verschillende gevoelens door elkaar dus eigenlijk... Misschien herken jij dat ook wel?
Uiteindelijk heb ik gezegd dat ik even niet meer bij hem wilde slapen en alleen naar hem toe wilde als we leuke dingen gingen doen. Mijn vader reageerde er heel begripvol op. En als ik dan spontaan wel een keer wilde blijven slapen, dan mocht dat. Zo hebben we het weer opgebouwd. En mijn vader heeft in de tussentijd de hulp gekregen die hij nodig had zodat hij weer voor zichzelf en voor mij kon zorgen. Ik hoop dat jouw vader ook hulp krijgt.
Onze band is nu heel goed, dus dat is fijn. Mijn advies zou zijn om goed naar je gevoel te luisteren en te voelen wat je wel en niet wilt. En als het lukt, dat eerlijk te zeggen tegen je vader. Of anders met hulp van een andere volwassene die je vertrouwt (bijvoorbeeld mama of oma/opa). Er zijn veel mogelijkheden om op verschillende manieren contact met je vader te hebben die voor jou wel goed voelen. En wat je voelt mag ook altijd weer veranderen!
En zoals Julia ook al zei, je kan altijd een Buddy van Villa Pinedo aanvragen om erover door te praten. Dan zullen ze ook kijken naar je ervaring en een Buddy zoeken die iets soortgelijks heeft meegemaakt. Misschien is dat wel fijn... Je hoeft het niet alleen te doen.
Liefs, Sophia
0
0