Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small
SteunWat de f@#ck?!

Oefening omgaan met (spannende) veranderingen

DEEL deze opdracht MET ANDEREN

DOOR : RO | FOTO: PEXELS / NOUT GONS

Geplaatst op: 17-12-2024

Sta je voor een spannende verandering? Dit is een oefening om te reflecteren op veranderingen uit het verleden, voor zelfvertrouwen in het nu. In het verleden heb je kleine of grote veranderingen meegemaakt, zoals misschien een nieuwe leerkracht of een verhuizing. Je kunt deze oefening op papier doen of in je gedachten.

  1. Zoek een rustig plekje op. Laat jezelf ontspannen.
  2. Denk terug aan een spannende verandering. Hoe voelde je je toen?
  3. Hoe is de verandering toen gegaan? Welk advies had je je jongere zelf willen geven?
  4. Denk weer aan het huidige moment. Als je je lichaam gespannen voelt worden, probeer dan je lichaam weer te ontspannen.
  5. Denk terug aan een verandering waar je dankbaar voor bent. Wat zorgde daarvoor?
  6. Richt je nu op de verandering in het heden. Stel je voor dat alles op z‘n pootjes terechtkomt. Wat denk je dat je toekomstige-ik je dan nu zou vertellen? Schrijf het op of denk er even over na.
  7. Als laatste voel je je lichaam weer aan. Als je nog gespannen bent, schud je ledematen uit en ga verder met je dag. 

PS: je hoeft het niet alleen te doen. Praat erover met iemand die je vertrouwt, of klop aan bij een Buddy of op het Forum.

Reacties (2)

Sascha

7 jaar

meer dan 1 jaar geleden

Heel veel informatie wat ik altijd rustig kan lezen en over na denken.

0

Fenneke

14 jaar

3 maanden geleden

Praat erover met mensen die je vertrouwd en zeker van weet dat ze reageren op de manier die jij fijn vind. Misschien kunnen zij je steunen! Het lucht ook erg op als je het tegen iemand zegt. Zit je er nog steeds mee? Schrijf dan al je gedachtes op in een boekje. Lucht je hart, dat lucht op.

0

📄 Laat een reactie achter!

Herken jij je in dit verhaal, heb je een goeie tip of wil je iets delen? We horen het graag!

Relevante blogs of vlogs

Aan alle gescheiden ouders met een kind in groep 8
Mijn oudersFamilieOp schoolBelangrijke momentengroep 8 musical eindmusical groep 8 musical rapport middelbare basisschool lagere school aardig opa's oma's naast elkaar

📖 Aan alle gescheiden ouders met een kind in groep 8

Vandaag is een belangrijke dag voor ons. De musical van groep 8. Na deze dag zijn wij definitief geen ‘kleintjes’ meer, want na de zomer gaan we naar de middelbare. We hebben teksten geleerd, dansjes geoefend en kostuums gepast. We zijn er helemaal klaar voor. We maken ons alleen nog zorgen over een ding: jullie. We durven het eigenlijk niet te zeggen, dus vandaar deze brief.In ons hoofd zien we namelijk steeds voor ons hoe jullie allebei aan de andere kant van de zaal gaan zitten. En dat wij da...

Bekijk brief