Logo Villa pinedo small
StiefoudersMijn woonsituatie

Samenwonen bij mijn nieuwe stiefgezin

DEEL dit verhaal MET ANDEREN

DOOR : GIOVI | FOTO: PEXELS / VANESSA LORING

0

Geplaatst op: 21-10-2025

Ik was net 7, mijn moeder had een half jaar eerder een nieuwe partner leren kennen en we zouden gaan verhuizen. Mijn ouders waren al een paar jaar uit elkaar, maar eerder woonden ze maar een paar straten bij elkaar vandaan. Maar toen ik 7 jaar was, zou alles gaan veranderen. 60 kilometer verderop, een ander huis, nieuwe stiefvader, -broer en -zusje. Nieuwe school, zwemvereniging en meer. Het was kerstvakantie en we verhuisden. Op naar een nieuw avontuur!

DE EERSTE MAANDEN

Een paar maanden eerder hadden we elkaar voor het eerst ontmoet. De klik was goed, alle vier de kinderen konden het goed met elkaar vinden en ook met de nieuwe stiefouders ging het goed. Mijn nieuwe stiefzusje en ik scheelden maar een half jaar, dus ik zou bij haar in de klas komen na de vakantie. Mijn stiefzusje en ik deelden een slaapkamer en sliepen in een stapelbed.

Deze eerste maanden waren heel erg wennen. Het was zo anders om ineens met meer mensen in een huis te wonen, naar een andere school te gaan en ergens anders te gaan zwemmen. Maar ik vond het zo ongelooflijk fijn dat ik in ieder geval mijn stiefbroer en stiefzusje had. Ze waren er op school om mee te spelen, en op de dagen dat we allemaal thuis waren was het ook super gezellig met veel gekibbel. Ik weet ook nog dat ik het ook heel fijn vond om ook zonder hen te zijn, als zij bij hun moeder waren. Dan voelde het weer meer als voorheen, maar dan alleen met mijn stiefvader erbij.

VRIENDJES & RUZIES

Het voelde echt alsof ik er thuis nieuwe vriendjes bij had. Ze namen me mee op sleeptouw door hun buurt, en ik leerde alle buurtkinderen kennen. We speelden altijd op het pleintje (dat mocht eigenlijk niet van onze ouders) en kwamen dan weer op tijd terug voor het avondeten.

Toch waren er soms ook wat kleine ruzies. Zo dachten mijn zusje en ik altijd dat mijn stiefbroertje- en zusje in het weekend alleen maar patat mochten eten terwijl wij bij onze vader waren. Wij kregen dat doordeweeks nooit! Omgekeerd was mijn moeder op donderdag en vrijdag vrij als mijn stiefbroertje- en zusje ook kwamen en dachten zij dus dat het altijd feest was bij ons thuis, terwijl mijn zusje en ik gewoon op de BSO zaten de rest van de dagen.

NOG EEN VERHUIZING

Iets meer dan een jaar later verhuisden we weer, binnen dezelfde stad. Dit keer naar een groter huis, met meer ruimte en voor iedereen een eigen kamer. Het was zo fijn om weer mijn eigen plek te hebben! Ook was er een hele nieuwe buurt die we konden ontdekken met z’n vieren. Net als op de camping voelde het daar alsof we als bende van vier door de straten trokken en gezellig op avontuur konden gaan.

Inmiddels zijn we allemaal uit huis, maar kijk ik echt met plezier terug op deze jaren in mijn jeugd. Het was fijn om altijd iemand te hebben om mee te spelen, af en toe rust te hebben van de drukte en in een nieuwe omgeving ervaring op te doen. Ik denk dat deze periode mij heeft gevormd als persoon, en als we nooit verhuisd waren, had mijn leven er heel anders uitgezien. Ik had het voor geen goud willen missen.

Reacties (0)

📄 Laat een reactie achter!

Herken jij je in dit verhaal, heb je een goeie tip of wil je iets delen? We horen het graag!

Relevante blogs of vlogs

Aan alle gescheiden ouders
Mijn oudersGedachten en gevoelensSteunLiefdeWat de f@#ck?! kant kiezen verliefd verhuizenouders gescheiden ouders boodschapper negatief praten onaardig missen verdriet negeren houden van ruzie

📖 Aan alle gescheiden ouders

Met deze brief willen wij jullie laten weten hoe wij ons voelen. ‘Wij’ zijn de **86.000 kinderen per jaar** die op een dag te horen krijgen dat hun ouders uit elkaar gaan. Op die dag wordt alles wat vertrouwd was ineens anders. Veel van ons moeten verhuizen, naar een andere school, wennen aan jullie nieuwe liefdes en in het ergste geval een van de ouders heel erg missen. En dat doet pijn. We willen zo graag **allebei onze ouders** in ons leven. Twee ouders die van ons houden en ons groot zien...

Bekijk brief