Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Break the routine

DEEL dit verhaal MET ANDEREN

DOOR : Villa Pinedo

Geplaatst op: 14-01-2016

We hebben eigenlijk heel veel routine in ons leven, terwijl we daar helemaal niet bij stil staan. We staan 's ochtends op, we ontbijten, we gaan naar school of het werk, we komen thuis, we eten, we gaan slapen.

Ik heb de afgelopen tijd heel veel over die routine nagedacht. Dit heeft mij ontzettend geholpen. Door een aantal dingen aan te passen heb ik mijn leven nét íets minder saai gemaakt. Ik heb er bijvoorbeeld voor gekozen om met een ander ontbijt de dag te starten: ik heb mijn kleffe boterhammen ingeruild voor yoghurt met cruesli, heerlijk! Ik sta met veel meer plezier op, omdat ik zin heb in mijn ontbijt. Daarnaast heb ik ervoor gekozen om mijn smartphone minder te gaan gebruiken. Soms laat ik hem expres thuis liggen of stop ik hem onderin mijn tas, hierdoor leg je veel meer contact met mensen in 'real life'. Deze veranderingen in de routine maken het leven leuker!

Een scheiding geeft ook ontzettend veel verandering in de routine van het leven. Verhuizen, nieuwe partners van onze ouders, de ene ouder missen als we bij de andere ouder zijn. De routine die we zo goed kennen verdwijnt dan in een keer. Zoiets is natuurlijk ontzettend moeilijk, maar probeer daarbij ook weer ‘om’ te denken. Maak van die minder leuke routineverandering eens een leuke routineverandering. Kies ervoor om tijdens de verhuizing een super mooie kamer voor jezelf te maken. Kies ervoor om een goede band met jouw nieuwe stiefvader of stiefmoeder op te bouwen. Noem het maar op!

Die routine in ons leven is ontzettend belangrijk, maar weet dat het goed is om deze routine zo nu en dan eens te doorbreken!

Rein (17)

Reacties (0)

📄 Laat een reactie achter!

Herken jij je in dit verhaal, heb je een goeie tip of wil je iets delen? We horen het graag!

Meer lezen over dit onderwerp

Aan alle studenten met gescheiden ouders
Steun gescheiden oudersstudent vrijwilliger vrijwilligerswerk buddy steunen anderen helpen

📖 Aan alle studenten met gescheiden ouders

Met deze brief laten de 400 vrijwilligers van Villa Pinedo weten dat veel kinderen met gescheiden ouders steun nodig hebben. Als jouw ouders ook niet meer samen zijn, weet je als geen ander hoe dat voelt. Ben jij tussen 18 en 27 jaar? Dan kan ook jij met jouw ervaring iets positiefs doen en kinderen steunen tijdens en na de scheiding.

Bekijk brief