Logo Villa pinedo small

Villa Pinedo in Belgie

Door: Villa Pinedo

0

Geplaatst op: 26-06-2014

DEEL dit mediabericht MET ANDEREN

Reacties (0)

Reageer op dit mediabericht 📝

Laat ons weten wat je ervan vindt!

Meer mediaberichten voor jou

NPO 1 Podcast De Dag: Als je door corona je kind niet meer mag zien

NPO 1 Podcast De Dag: Als je door corona je kind niet meer mag zien

De Nationale Adviesbalie, die juridisch advies geeft en mensen verbindt aan advocaten en mediators, vertelt in podcast De Dag dat zij signaleren dat veel ouders de situatie aangrijpen om hun kind niet meer naar hun ex te brengen.Hoe ga je er als kind mee om als de omgangsregeling ineens verandert of als de ene ouder de corona-maatregelen en adviezen strenger opvolgt dan de andere? Buddy-coördinator Demi vertelt vandaag in de podcast 'De Dag' hoe Buddy's kinderen steunen in deze tijd. Een belangrijke tip: Krop het niet op, vertel hoe je je voelt aan je ouders of schrijf het op.Ook vertelt zij dat wij onze online training 'Aan alle gescheiden ouders' t.w.v. €97 voor ouders kosteloos aanbieden tot 6 april om hen te ondersteunen in deze tijd. We willen graag ouders een handje helpen om de samenwerking makkelijker te laten verlopen deze weken. Deze aflevering van De Dag kun je hier beluisteren.</div> </div>

27-03-2020

Lees nieuwsbericht
Spraakmakende zaken

Spraakmakende zaken

Spraakmakende Zaken staat deze zomer (2012) in het teken van de universele rechten van het kind, zoals die in het Kinderrechtenverdrag van de Verenigde Naties zijn vastgelegd. Paul Rosenmöller neemt in deze serie de rechten van kinderen onder de loep. Iris (17) zet zich samen met andere VP jongeren in voor de rechten van kinderen in scheiding. In het programma “Spraakmakende zaken”  van de NPO dat op 26 juli wordt uitgezonden praat ze mee over dit actuele onderwerp. Ook zal in deze uitzending aandacht worden besteed aan de workshops die Villa Pinedo in oktober 2012 organiseert voor familierechtadvocaten en scheidingsmediators. In deze workshops gaan Villa Pinedo jongeren in gesprek met advocaten en mediators over de rechten van het kind in een scheiding en hoe je hiermee om kunt gaan.Met hulp van de Ikon wordt een promotiefilmpje gemaakt  voor de workshops voor advocaten en mediators. Over deze dag vertelt Iris: “Tegenover advocaten zitten en ze écht bewust maken van de toegevoegde waarde die het heeft op het moment dat kinderen meer worden betrokken bij een scheiding, dat klinkt als een zeer ambitieus doel. Maar dit doel is nu dan toch bereikt.  Samen met een andere jongeren van Villa Pinedo hebben we een afspraak in een mooi pand in Amsterdam met een aantal advocaten. Samen met Paul Rosenmöller en Phyleen Mattaar (bestuursvoorzitter van Villa Pinedo en  workshop-leider) gaan we in gesprek met de advocaten en mediators. Van beide kanten komen er direct allerlei vragen los: Waarom gebeurt het nu nog zo weinig dat kinderen worden betrokken bij zaken die over de rest van hún leven gaan? Wat houdt deze advocaten en mediators tegen om kinderen te betrekken? En hoe willen en kunnen wij (als ervaringsdeskundigen) hierbij helpen? De advocaten leren enorm van de ervaringsverhalen van jongeren. Daarom is de samenkomst van deze twee groepen zo belangrijk. Deze groepen hebben elkaar nodig en moeten samenwerken om jongeren meer te betrekken en een stem te geven als ouders gaan scheiden!”Over de opname van de uitzending “Spraakmakende zaken” voor de Ikon vertelt Iris tenslotte: ”Een week later ben ik in het Kinderrechtenhuis Leiden. Ook hier ontmoet ik Paul Rosenmöller weer. Nu wordt de volledige uitzending van “Spraakmakende zaken” opgenomen. Spannend, want dit is toch echt wel stap één! Het doel van Villa Pinedo, om kinderen een stem te geven die gehoord wordt, is weer een stap dichterbij.”

26-07-2012

Lees nieuwsbericht
Buddy Fenna in het Jeugdjournaal over kindgesprekken

Buddy Fenna in het Jeugdjournaal over kindgesprekken

Ook Fenna kan beamen dat het niet altijd goed gaat met de kindgesprekken. Ze was 12 toen haar ouders gingen scheiden en vond het kindgesprek niet zo fijn. Benieuwd wat ze hierover te zeggen heeft? Kijk hier de aflevering terug! Heeft jouw kind ooit een brief gekregen van de rechter? Dan zijn we benieuwd naar zijn of haar ervaring! Samen kunnen we er namelijk voor zorgen dat de processen in de rechtbank kindvriendelijker worden én beter aansluiten. Daar hebben we jullie hulp bij nodig. Laat je jouw kind de enquête ook invullen? Dankjewel alvast!</div> Fenna was niet alleen te zien in het Jeugdjournaal, maar is ook te horen in de speciale podcast-serie over scheiden van het Jeugdjournaal. In de tweede aflevering gaat het over de gesprekken met de rechter en komen verschillende kinderen aan het woord om hierover te vertellen, waaronder Fenna. Je luistert de aflevering hier!

17-07-2024

Lees nieuwsbericht