Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Hoeveel tijd bij mama en hoeveel tijd bij papa

Jonas, 46 jaar

Woonsituatie
Hoi, Ik ben gescheiden en heb drie kinderen: een meisje van 10, een meisje van 8 en jongen van 5. Hun mama en ik bespreken nu hoe we straks de zorgverdeling willen doen. Hun mama heeft aangegeven dat ze de kinderen meer bij haar wil omdat ze graag de zorg heeft over de kinderen. Ik sta daar voor open, maar ik twijfel of ik dan de kinderen niet te weinig zie. Ik ben een actief betrokken papa en wil graag op verschillende momenten betrokken zijn. Bij de hockey, een keer mee naar de tandarts. En ik wil graag dat ze ook bij mij wonen. We wonen allebei vlakbij de school en het is ongeveer 8 minuten fietsen van elkaar. Hun mama heeft nu het volgende voorgesteld: Week 1: de hele week en weekend bij mama en dan op woensdag middag bij mij. Ze slapen dan ook bij mij en ik breng ik de volgende ochtend naar school. Week 2: tot donderdag bij mama en dan haal ik ze uit school. Dan zijn ze op vrijdag na school bij mij en blijven ze ook het weekend en maandag ochtend breng ik ze dan naar school. Daarnaast zijn er natuurlijk vakanties en studiedagen op school die we allebei gaan doen. Dat wil ik 50 - 50 verdelen. Ik vind het belangrijk dat we doen wat de kinderen fijn vinden. Alleen weet ik niet goed wat dat is en dat weten ze nu zelf natuurlijk ook nog niet goed. Ik wil als volwaardig vader er voor de kinderen zijn. Ik ben heel benieuwd wat jullie adviezen zijn. Dank en groet, Jonas
OF

Reacties (2)

Myra

27 jaar

7 dagen geleden

Hi Jonas,

Mijn ouders zijn gescheiden toen ik 11 was en mijn ouders hebben besloten hoe de verdeling er uitkwam te zien. Ik vond het prima hoe het toen was geregeld, ik denk ook dat het als elfjarige kind moeilijk was om hier zelf echt over na te denken. Sommige kinderen zullen dit misschien anders ervaren en hier wel graag een stem in hebben, je zou altijd dit voorstel met de kinderen kunnen bespreken en vragen wat ze daarvan vinden. Je zou dan ook kunnen benoemen dat je er altijd voor de kinderen bent en dat ze altijd naar je toe mogen komen of je altijd kunnen bellen wanneer nodig is.

Ik was in onze regeling voornamelijk bij mijn moeder en ging om het weekend naar mijn vader toe, hij woonde eerst in de buurt en maakte toen veel tijd voor ons vrij als we de weekenden daar waren. Later ging hij samenwonen met zijn nieuwe vriendin en dat was iets verder van ons vandaan. Toen hij daar ging wonen, deed hij de belofte om ons altijd te halen en te brengen, om bij onze sporten te zijn, en ook om betrokken te zijn en te blijven, maar ik merkte over de tijd dat dit afnam, dat ik vaak met het openbaar vervoer naar hem toe moest gaan, dat hij niet meer kwam kijken bij mijn sport, en dat ik daar ook zelfstandig heen moest. Ik wil hiermee zeggen dat het belangrijk is om de beloftes die je maakt na te komen, want dit heeft mij best wel teleurgesteld. Maar uit je bericht heb ik het idee dat je hier heel bewust van bent en over nadenkt. Eigenlijk heb ik verder geen aanvullend advies voor je, als je bereikbaar bent voor je kinderen en je gezicht laten zien op momenten dat het nodig is, is dat heel waardevol. En ook denk ik dat het belangrijk is dat de kinderen zien dat de afspraken die jij en je ex-vrouw maken samen gemaakt zijn en dat jullie daar beiden achter staan, en dat jullie neuzen dezelfde kant op staan. Ik denk dat dat al heel erg veel rust geeft voor je kinderen en als zij ouder zijn en de regeling toch anders willen dat hierover ruimte voor een gesprek bestaat.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt!

Groetjes, Myra

Jonas

46 jaar

6 dagen geleden

Heel veel dank voor je reactie Myra. Dat helpt enorm.

1

Geef antwoord op deze vraag

Reageren op vragen van ouders is alleen mogelijk door kinderen met gescheiden ouders

respond to letter