Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Behoefte aan 1 vaste plek

David, 38 jaar

WoonsituatieGevoelens van kinderen
Ik zit met een dilemma : ) We hebben 2 zonen van 7 en 10 jaar. De jongste van 7 jaar mist regelmatig zijn moeder als hij bij mij is. Dat is al vanaf het begin (3 jaar geleden), maar de laatste tijd speelt het weer meer op. Ik weet dat hij het goed heeft bij z'n moeder, we wonen dichtbij elkaar (10 minuten fietsen). Nu wil ik met zijn moeder overleggen dat hij 6 of 7 nachten p/week bij z'n moeder is. En mogelijk 1 of 2 dagen bij mij en dan s'avonds weer naar z'n moeder gaat. Maar eerlijk gezegd kan ik de pedagogische consequenties niet zo goed overzien. Ik zie vooral dat hij veel behoefte heeft aan 1 vaste plek, voor zichzelf en z'n speelgoed. Heeft iemand ervaring met deze constructie? Het contact tussen mij en zijn moeder is redelijk goed en ik kan mij zo voorstellend dat het over 4 jaar weer heel anders is. Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen en meningen. Alvast dank.
OF

Reacties (6)

Merel

30 jaar

9 maanden geleden

Beste David, het is mooi dat je oog hebt voor zijn behoeften en daarin eventueel aanpassingen wil doen. Hoewel ervaringen met zulke constructies mogelijk afhankelijk zijn van leeftijd en andere factoren, vond ik (toen 17) een constructie van halve week hier-halve week daar erg vermoeiend en was blij toen ervoor werd gekozen dit aan te passen naar om de week en ik later zelf koos voor één vaste plek. Omdat het toch even duurt voordat je op de andere plek weer ‘geland bent’, zeg maar. Desondanks denk ik dat het belangrijkste is te vragen wat hij zelf wil en aan te geven dat een keuze niet voor altijd vast staat - mits dat natuurlijk past binnen jullie eerder gemaakte afspraken? Misschien dat jullie zoon nog te jong is om zelf een keuze te maken, maar erover praten zal hem daar verwacht ik wel bij helpen. Veel succes!

David

38 jaar

8 maanden geleden

Hi Merel, Dank voor je reactie. Ja, dat wisselen lijkt mij voor niemand fijn. Helaas hebben we het met ons werk zo in te richten (of bso). Maar het bespreekbaar maken, neem ik zeker mee. Dankjewel!

1

Leanne

18 jaar

9 maanden geleden

Hallo David, Goed dat je deze vraag en je twijfels uitspreekt. Het is natuurlijk ook heel veel wat er op je afkomt als kind zijnde. Als ik voor mezelf spreek heb ik heel erg geschommeld in het bij mijn moeder en bij mijn vader willen zijn, en hoe ouder ik werd hoe meer ik het als twee verschillende plekken ging zien maar ging accepteren dat ik moest wisselen. Ik denk dat het vooral belangrijk is dat het voor je zoontje niet als een 'nare' verplichting moet gaan voelen. Het is goed om hem daar zelf ook in mee moet nemen, wat hij het allerliefst zou willen. Maar ik denk ook dat het niet handig is om hem zo vaak te laten wisselen idd en vaste dagen af te spreken waarin ze bij jou zijn en dan ook echt bij jou en niet bij hun moeder. Zo hebben ze een vaste plek op dat moment en is er meer structuur, dit is echt heel belangrijk en helpt ook zeker in het fijn hebben bij een ouder. Dat is naar mijn idee het beste, je zoontje meenemen in je twijfels en daarin ook die van 10 betrekken en structuur bieden in het wisselen. En misschien dat je kan vragen aan zijn moeder waar hij veel mee speelt en daar dan ook wat van in huis haalt? Zo heeft hij toch wat veilig speelgoed ook in jouw huis.

David

38 jaar

8 maanden geleden

Hi Leanne, Dank voor wat je deelt uit je eigen ervaring. Hem betrekken tot op zekere hoogte ga ik doen. Dankjewel!

1

Robbin

27 jaar

9 maanden geleden

Hee David, Allereerst, het klinkt alsof je echt een hele fijne houding hebt m.b.t. de belangen van je kinderen. Toen wij klein waren bleef mijn vader in het ouderlijk huis wonen en hadden wij soms ook meer behoefte om daar te zijn. Wij kregen daar ook de vrijheid voor. Ik vond het als kind vooral erg prettig dat er rekening werd gehouden met hoe wij ons voelden en waar wij behoefte aan hadden. En precies wat je zegt: een paar jaar later hadden we soms behoefte aan meer bij de andere ouder zijn. Dat mocht dan ook. Ik heb niet het gevoel dat de band met een van de ouders minder is geworden omdat we meer vrijheid kregen om te kiezen waar we wilden zijn. Ik denk juist dat in zo’n geval de band zelfs beter is geworden, omdat je als kind het gevoel krijgt dat je wordt gehoord. Dat voelt erg fijn en daardoor kregen wij vanzelf weer de behoefte om ook naar de andere ouder te gaan. Heel fijn dat je ook goed contact hebt met je ex hierover en dat jullie samen de belangen van de kinderen voorop stellen. Succes! Groet, Robbin

David

38 jaar

9 maanden geleden

Hoi Robbin, Mooi wat je zegt over het gevoel van autonomie en gezien worden in je behoeften. Ik neem het mee, dankjewel!

1

Geef antwoord op deze vraag

Reageren op vragen van ouders is alleen mogelijk door kinderen met gescheiden ouders

respond to letter