Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Strikt gescheiden

Fas, 42 jaar

De strijd aangaan ja of nee? Mijn ex en ik hebben een co-ouderschap alleen ervaar ik daar niets co aan. Wij communiceren niet, nare scheiding en een strikte scheiding leven bij papa en mama. Daar ben ik het niet mee eens en vindt het te ver gaan, is co ouderschap op deze manier haalbaar? Graag jullie mening over 3 zaken waar ik strijd over voer: - mijn oudste heeft een bankrekening gekregen van mijn ex. Ik was niet op de hoogte, mijn oudste vertelde dat. Op deze rekening mag ik geen geld storten en mijn oudste mag deze rekening niet gebruiken in de week dat hij bij mij is. Zijn vader wil dat ik een eigen rekening voor hem open met pinpas, die hij kan gebruiken in mijn week. Mijn oudste wil dat niet en ik vind het ook te ver gaan. -mijn kinderen mogen kleding gekocht bij papa niet aan naar mama en/of wat dan ook meenemen. -gitaarles, ik heb er 1 en vader heeft er 1. Nu willen ze allebei gitaarles en moet de mijne terug ( ooit aangeschaft door vader) ik moet nu twee nieuwe aanschaffen, dat is het probleem niet maar alles zo dubbel, zo huis en spullen papa en huis en spullen mama. Ik word er zelf naar van hoewel het ook makkelijk is omdat er niets over te dragen valt maar toch, vooral die bankrekening, hoe moet het straks met bijbaan salaris en zakgeld storten?
OF

Reacties (2)

Ruben

ongeveer 10 jaar geleden

Beste Fas, De enige tip die ik heb als het gaat om uw ex duidelijk maken dat hij niet op de juiste manier met het co-ouderschap omgaat is het belang van het kind of de kinderen voorop stellen. Ik zou met uw kinderen gaan praten over wat zij nou vinden van deze maatregelen die vader neemt en of ze het misschien anders zouden willen. Als dit het geval is, zou ik een gesprek aangaan met zijn vieren over de gang van zaken wat betreft de scheiding en het co-ouderschap. Als uw kinderen vader zelf kunnen vertellen dat ze sommige dingen anders zouden willen zien, zal hij het belang van zijn kinderen vooropstellen en doen wat zijn kinderen gelukkig maakt, zoals een goede vader betaamt. Mijn moeder is altijd erg fel geweest in sommige kwesties tegenover mijn vader en toen mijn vader dit aankaartte bij mij en mijn zus, waarna duidelijk werd dat wij ook vonden dat er iets moest veranderen, zijn we met zijn drieΓ«n naar mijn moeder gegaan voor een goed gesprek. Ze zag in dat haar kinderen op deze manier niet gelukkig waren en heeft gedaan wat ze kon om te zorgen dat ze dat wel waren, namelijk deze kwesties oplossen. Als laatst wil ik u nog even wijzen op een online workshop die gevolgd kan worden door alle gescheiden ouders. In deze workshop leer je hoe jij als ouder je kinderen zo goed mogelijk door een scheiding heen kan helpen. Veel ouders hebben heel wat gehad aan deze workshop dus het is zeker de moeite waard om even te gaan kijken wat het inhoudt. Hier is de link: http://www.villapinedo.nl//product/online-workshop-voor-alle-gescheiden-ouders/ Ik hoop dat u een beetje een idee heeft gekregen van wat u zou kunnen doen, als u verder nog enige vragen heeft, kunt u die hier achterlaten. Groetjes, Ruben.

0

Rosa

ongeveer 10 jaar geleden

Hallo Fas, Bedankt voor je bericht op ons forum. Ik snap dat je deze situatie vervelend vindt. Ik kan mij voorstellen dat je hier naar wordt en onbegrijpelijk vindt. Lastige situatie hoor! Je noemt het begrip 'strijd voeren'. Dit kan aantonen dat je al in een bepaalde vechtmodus zit. Deze vechtmodus is niet goed voor je kinderen. Ook al snap ik dat u naar van deze situatie wordt, probeer uit deze modus te blijven. Ik vind het vervelend voor u, maar vooral voor uw kinderen dat het gaat om de manier zoals het nu gaat. Ik denk dat het goed is het begrip 'strijd voeren' te veranderen in het begrip 'bespreekbaar maken'. Wanneer kinderen inderdaad aangeven het heel lastig te vinden, raad ik aan om met zijn alle om de tafel te gaan en dit met elkaar te bespreken. Zoals Ruben verteld. Het is denk ik goed om na te gaan, is het de 'strijd' van je kinderen, of is het misschien je eigen strijd. Betreft de bankrekening, misschien kan de oudste hier zelf met zijn vader over in gesprek en uitleggen waarom hij dit vervelend vindt. Ik hoop dat de situatie snel wat beter wordt. Veel sterkte en succes! Liefs Rosa

0

Geef antwoord op deze vraag

Reageren op vragen van ouders is alleen mogelijk door kinderen met gescheiden ouders

respond to letter